DVD Drive Repair 11.2.3.2920 portable

DVD Drive Repair

DVD Drive Repair to przydatna aplikacja, która umożliwia przywrócenie napędu DVD (optycznego), jeśli brakuje go w systemie Windows. W niektórych przypadkach może również pomóc, gdy określone aplikacje nie rozpoznają dysku. Głównie wtedy, gdy komputer napotkał problem sprzętowy lub atak wirusa uniemożliwiający mu korzystanie z napędu DVD.

Jeśli napęd DVD nie jest rozpoznawany przez system Windows, nawet jeśli jest sprawny, zazwyczaj rozważa się ponowną instalację systemu Windows lub przywrócenie go do poprzednio działającej wersji przy użyciu funkcji przywracanie systemu. Jednak nie będzie to konieczne podczas korzystania z tego narzędzia. DVD Drive Repair ma na celu pomóc w uniknięciu radykalnych środków, które są czasochłonne i mogą kosztować. Niektórzy próbują nawet wymienić napęd DVD na nowy, gdy wystąpią te błędy.

Zanim spróbujesz odzyskać napęd DVD, najpierw utwórz punkt przywracania systemu, na wypadek gdyby coś poszło nie tak. Zaleca się również zaktualizowanie oprogramowania sprzętowego urządzenia do najnowszej wersji przed przystąpieniem do naprawy dysku. Możesz to zrobić, klikając łącze FirmwareHQ.com.

Korzystanie z DVD Drive Repair

Uwaga: po uruchomieniu DVD Drive Repair może być konieczna ponowna instalacja oprogramowania zaprojektowanego do korzystania z napędów BD/DVD/CD. Dlatego przed kontynuowaniem upewnij się, że masz z pewnością problem ze swoimi urządzeniami.

Interfejs DVD Drive Repair jest bardzo prosty i umożliwia wykonanie wszystkich czynności za pomocą kilku kliknięć. Nie musisz edytować kluczy rejestru, ani przechodzić przez inne skomplikowane ustawienia w celu rozwiązania problemów z napędem DVD. Aby naprawić wszelkie błędy napędu DVD w systemie Windows, pobierz i uruchom narzędzie do naprawy napędu DVD. W głównym interfejsie kliknij przycisk Napraw napęd DVD. Uruchom ponownie komputer i sprawdź, czy problem został rozwiązany. Jeśli nie, może to być fizyczny problem ze sprzętem.

Naprawa napędu DVD może również zresetować ustawienia autouruchamiania do wartości domyślnych i chronić system przed złośliwym oprogramowaniem, wyłączając funkcje automatycznego uruchamiania dysków wymiennych. Nie usuwa zagrożenia, ale może pomóc w zapobieganiu zainfekowaniu komputera przez podłączenie zainfekowanego urządzenia magazynującego.

Odinstaluj kontrolery DVD/CD-ROM i IDE ATA/ATAPI

Jeśli DVD Drive Repair nie zadziałała, możesz spróbować odinstalować sterowniki CD/DVD. Zacznij od otwarcia menedżera urządzeń. Uruchom naprawę napędu DVD, przejdź do menu Narzędzia i wybierz Menedżer urządzeń. Możesz także nacisnąć Windows+X na klawiaturze.

W oknie Menedżera urządzeń przejdź do menu Widok i wybierz Pokaż ukryte urządzenia.

Kliknij prawym przyciskiem myszy każdy wpis obecny w sekcjach Stacje dysków CD-ROM/DVD i Kontrolery IDE ATA/ATAPI i wybierz Odinstaluj.
Gdy to zrobisz, przejdź do menu Akcje i wybierz Skanuj w poszukiwaniu zmian sprzętu.
Uruchom ponownie komputer, a napęd DVD powinien wrócić. Jeśli nie, może to oznaczać, że jest coś, co jest fizyczną usterką sprzętu.

Jeśli Twoja przeglądarka lub program antywirusowy ostrzega o możliwym złośliwym oprogramowaniu, nie martw się, DVD Drive Repair dokona zmian w rejestrze systemu Windows, a niektóre programy zabezpieczające mogą to uznać za złośliwe. DVD Drive Repair jest czysty i bezpieczny.

Działa w systemach: Windows 7/8/10 – 64 & 32-bit
Licencja: bezpłatny (GNU GPLv3)

Pobierz przenośną wersję DVD Drive Repair, aby uruchomić ją bezpośrednio z karty pamięci lub przenośnego dysku twardego. Oznacza to, że możesz go nosić przy sobie i mieć pod ręką, gdy coś pójdzie nie tak. Nie zapisze żadnych ustawień w rejestrze, ani nie pozostawi żadnych śladów na komputerze.

Po rozpakowaniu plik z językiem polskim wrzucamy do folderu „Language”. Autorem spolszczenia jest użytkownik „fresta” (Programy za darmo).

Languages: Afrikaans, Arabic, Chinese (Traditional), English, French, Greek, Korean, Polish, Spanish.

You may also like...