FET 6.17.0 portable

FET (Free Evolutionary Timetablingto) portable

FET to oprogramowanie zaprojektowane w celu ułatwienia procesu organizowania zajęć dla nauczycieli, studentów i uczniów w placówkach edukacyjnych w celu opracowania harmonogramów, które najlepiej wykorzystują dostępne zasoby.
Ten program z pewnością nie jest osobistym programem do planowania harmonogramu, ale raczej narzędziem administracyjnym dla osób pracujących w systemie edukacyjnym.
Interfejs programu jest trochę nietypowy do pracy. Istnieje wiele opcji do organizowania i planowania rozkładów zajęć, więc nauka obsługi aplikacji, jak uzyskać do nich dostęp, zajmuje dość dużo czasu.

FET, czyli Free Evolutionary Timetablingto – ponieważ program nie jest już tylko rozwojowy, litera E w środku skrótu może reprezentować wszystko, co tylko użytkownicy mogą sobie wyobrazić.

Właściwości programu FET:

-interfejs przetłumaczony na wiele języków
-w pełni automatyczny algorytm ustalania harmonogramów umożliwiający półautomatyczne lub ręczne przydzielanie
-operacje niezależne od systemu operacyjnego
-elastyczny modułowy format XML dla pliku wejściowego, umożliwiający edycję za pomocą edytora XML lub ręcznie (poza interfejsem FET)
-możliwość przeglądania aktualnie tworzonego harmonogramu bez zatrzymywania trwającej symulacji (np. html na dysku twardym)
-ładowanie i zapisywanie z formatu CSV
-powstałe harmonogramy są przechowywane w formatach HTML, XML i CSV
-bardzo elastyczny podział (uczniowie), grupowanie: lata, grupy i podgrupy. FET umożliwia nakładanie się lat i grup oraz nie nakładanie się podgrup. Nawet poszczególni uczniowie (jako oddzielne grupy)
-ograniczenia dla algorytmu (wszystkie te ograniczenia można zmienić na życzenie – zwiększając, jako wersję niestandardową, wymagałoby to trochę więcej pamięci):
– -maksymalna liczba dni roboczych w tygodniu: 35
– -maksymalna liczba godzin dziennie: 60
– -maksymalna liczba nauczycieli: 6000
– -maksymalna grupa uczniów: 30000
– -praktycznie nieograniczone przedmioty
– -zasadniczo nieograniczona liczba działań
– -maksymalna liczba działań: 30000
– -maksymalna liczba pokoi: 6000
– -maksymalna liczba budynków: 6000
– -regulowany czas trwania każdego działania (każde działanie może trwać godzinę, dwie godziny, trzy godziny lub    więcej)
– -możliwość dodawania kolejnych nauczycieli i uczniów do każdego działania. Oznacza to, że każde działanie może mieć dowolną liczbę podgrup uczniów i dowolnej liczby nauczycieli (możliwe jest również, że nie ma nauczycieli lub nie ma studentów dla danej aktywności)
– -w rzeczywistości nieograniczona liczba ograniczeń czasowych
-szeroki zakres ograniczeń czasowych (przerwy, szacowanie pracy…)
-rozległa, elastyczna paleta ograniczeń przestrzeni (pokoje, zmiany w budynku na dzień/tydzień…).

FET jest wolnym oprogramowaniem na licencji GNU Affero General Public License w wersji 3 lub późniejszej. Można swobodnie go używać, kopiować, modyfikować i rozpowszechniać.

Działa w systemach: Windows 7/8/10/11
Licencja: bezpłatny (GNU AGPLv3)

Plik samorozpakowujący, archiwum samorozpakowujące (ang. self-extracting archive) – skompresowany zbiór plików, do rozpakowania którego nie potrzeba specjalnego programu, gdyż ma on w sobie moduł, za pomocą którego sam się rozpakowuje. Najczęściej ma rozszerzenie exe.

Program jest przetłumaczony na język polski w niewielkim stopniu.

Languages: Albanian, Arabic, Basque, Brazilian Portuguese, Bulgarian, Catalan, Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Czech, Danish, Dutch, English (UK), English (US), French, Galician, German, Greek, Hebrew, Hungarian, Indonesian, Italian, Japanese, Lithuanian, Macedonian, Malay, Persian, Polish, Portuguese (Brazil), Romanian, Russian, Serbian, Sinhala, Slovak, Spanish, Turkish, Ukrainian, Uzbek, Vietnamese.

You may also like...