Signal 7.4.0 portable / 7.12.0

Signal

Signal (Signal Private Messenger) to aplikacja do obsługi wiadomości błyskawicznych i wykonywania zaszyfrowanych połączeń głosowych. Aplikacja jest dostępna na platformy Android i iOS, a także na komputery stacjonarne (początkowo była tylko rozszerzeniem przeglądarki Google Chrome).

Komunikator umożliwia użytkownikom nawiązywanie połączeń głosowych i wideo z innymi użytkownikami. Wszystkie połączenia są nawiązywane za pośrednictwem Wi-Fi lub połączenia transmisji danych. Komunikator umożliwia również użytkownikom wysyłanie wiadomości tekstowych, plików, notatek głosowych, obrazków, GIF-ów i wiadomości wideo za pośrednictwem Wi-Fi lub połączenia transmisji danych z innymi użytkownikami Signala. Aplikacja obsługują także przesyłanie grupowe.

Cała komunikacja z innymi użytkownikami Signala jest automatycznie szyfrowana. Klucze używane do szyfrowania komunikacji użytkownika są generowane i przechowywane w punktach końcowych, tzw. „end to end” (tj. przez użytkowników, a nie przez serwery, bramki czy routery). Komunikator ma również wbudowany mechanizm sprawdzania, czy nie nastąpił atak pośredni. W celu uwierzytelnienia użytkownicy mogą porównywać odciski palców lub skanować kody QR. Aby korzystać z komunikatora na komputerze trzeba zainstalować i autoryzować aplikację mobilną. Po zweryfikowaniu tożsamości za pomocą kodu wysłanego SMS-em możemy cieszyć się bezpiecznym komunikatorem. Numer telefonu będzie określał identyfikator użytkownika eliminując potrzebę używania nazw użytkowników i haseł.

Pozwala także użytkownikom ustawić czasy na wiadomości. Po upływie określonego czasu wiadomości zostaną usunięte zarówno z urządzeń nadawcy, jak i odbiorcy. Odstęp czasowy może wynosić od pięciu sekund do jednego tygodnia, a licznik czasu rozpoczyna się dla każdego odbiorcy po przeczytaniu wiadomości.

W październiku 2014 roku Electronic Frontier Foundation (EFF – organizacja pozarządowa mająca na celu walkę o wolności obywatelskie, takie jak prawo do anonimowości, prywatności i wolności słowa, w elektronicznym świecie) dodała komunikator Signal do przewodnika samoobrony inwigilacji, nawet Edward Snowden twierdzi, że korzysta z tej aplikacji i ją rekomenduje. Signal tworzony przez programistów z kalifornijskiego Open Whisper Systems i uważany jest za najbezpieczniejszy komunikator na świecie. Nawet FBI nie zdołało uzyskać dostępu do danych użytkowników.

Dlaczego Signal (© Signal, a 501c3 nonprofit)

Udostępniaj bez obaw
Najwyższej jakości szyfrowanie end-to-end (bazujące na otwartym kodzie protokołu Signal) zapewnia bezpieczeństwo Twoich treści. Zarówno my, jak i osoby trzecie, nie jesteśmy w stanie odczytać Twoich wiadomości, ani słuchać Twoich rozmów. Prywatność nie jest trybem opcjonalnym – to po prostu sposób, w jaki działa Signal. Przy każdej wiadomości i połączeniu, za każdym razem.
Rozmawiaj dowolnie
Udostępniaj teksty, wiadomości głosowe, zdjęcia, wideo, GIFy oraz pliki za darmo. Signal korzysta z przesyłu danych telefonii komórkowej, dzięki czemu możesz uniknąć opłat za SMS-y oraz MMS-y.
Rozmawiaj swobodnie
Prowadź krystalicznie-czyste rozmowy audio oraz wideo z ludźmi, którzy mieszkają po drugiej stronie miasta lub oceanu, bez dodatkowych opłat za połączenia międzynarodowe.
Prywatność w naklejkach
Dodaj nowy poziom ekspresji swoim rozmowom używając szyfrowanych naklejek. Możesz tworzyć swoje własne zestawy oraz udostępniać je innym.
Spotykaj się w grupach
Grupowe rozmowy ułatwiają utrzymywanie kontaktu z rodziną, przyjaciółmi oraz współpracownikami.
Bez reklam. Bez śledzenia. Bez żartów.
W Signal nie ma reklam, zorganizowanych marketingowców ani paskudnego śledzenia. Dzięki temu możesz poświęcić całą uwagę na dzielenie się ważnymi chwilami z osobami, które są dla Ciebie ważne.
Bezpłatnie dla wszystkich
Signal to niezależna organizacja non-profit. Nie jesteśmy związani z żadną z dużych firm technologicznych i żadna z nich nigdy nas nie przejmie. Nasza praca jest wspierana przez dotacje oraz darowizny od ludzi takich, jak TY.

Signal – poradniki, instrukcje

Aby korzystać z aplikacji Signal na komputer, musisz najpierw zainstalować ją na swoim telefonie

Działa w systemach: Windows 7/8/10/11 – 64-bit
Licencja: bezpłatny (GNU GPLv3)

Portapps:
Pobierz i zainstaluj najnowszą przenośną konfigurację tam, gdzie chcesz, a następnie uruchom signal-portable.exe.
Jeśli już zainstalowałeś Signal z oryginalnej instalacji, przenieś następujące pliki:
%APPDATA%\Signal* do data
Następnie uruchom signal-portable.exe i usuń Signal z komputera.
Aby dokonać aktualizacji, po prostu pobierz i zainstaluj najnowszą konfigurację przenośną.
Signal portable można skonfigurować za pomocą głównego pliku konfiguracyjnego YAML:
cleanup: oczyść pozostałe foldery (domyślnie false)

Languages: Amharic, Aranic, Bengali, Bulgarian, Catalan, Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Croatian, Czech, Danish, Dutch, English (GB & US), Estonian, Farsi, Filipino, Finnish, French, German, Greek, Gujarati, Hebrew, Hindi, Hungarian, Indonesian, Italian, Japanese, Kannada, Korean, Lithuanian, Latvian, Malay, Malayalam, Marathi, Norwegian, Polish, Portuguese, Portuguese (Brazil), Romanian, Russian, Serbian, Slovak, Slovenian, Spanish, Swahili, Swedish, Tamil, Telugu, Thai, Turkish, Ukrainian, Vietnamese.

You may also like...