Font Library 2024 online

Font Library

Font Library (znany również, jako Open Font Library) to projekt poświęcony ‎‎umieszczaniu i zachęcaniu do tworzenia‎‎ ‎‎czcionek na‎‎ wolnych licencjach. Jest to siostrzany projekt ‎‎Openclipart i‎‎ zawiera ponad 2000 ‎przesłanych rodzin czcionek‎, prawie 30 000 dodanych plików czcionek, a to wszystko przez prawie 800 współtwórców.
Pierwotnie stworzony, jako inicjatywa w 2006 roku, projekt został ponownie uruchomiony 2011 roku na Libre Graphics Meeting 2011 w Montrealu przez programistę Christophera Adamsa.

Biblioteka Font Library zawiera również listę mailingową, za pośrednictwem której programiści czcionek omawiają sposoby ulepszania czcionek libre (termin libre oznacza praktyczne aspekty korzystania z otwartych licencji).

Licencja otwarta – rodzaj licencji, która bezpośrednio zezwala na kopiowanie oraz modyfikowanie utworu przez wszystkich, bez ograniczeń do poszczególnych osób (prawnych lub fizycznych), przy zachowaniu szczegółowych warunków wymaganych przez tę konkretną licencję.

Czcionki na portalu Font Library dzielą się na:
  • Kategorie
  • Języki
  • Rodzaj licencji.

Co musisz wiedzieć, aby zaangażować się w Open Font Library. Jeśli chodzi o projektowanie czcionek, obejmuje to: jak właściwie zaprojektować czcionkę, jakie formaty i licencje są obsługiwane oraz jak je przesłać i zaktualizować po zakończeniu.

Zalecane jest przesyłanie czcionek w formacie OpenType. Prawdopodobnie nie musisz się w ogóle martwić o inne formaty, ponieważ OpenType obejmuje i rozszerza zarówno TrueType, jak i PostScript Type 1 i jest to obecnie normalny format czcionki dla systemów GNU/Linux, Mac OS X i Windows.
Istnieje wiele innych formatów czcionek, które możesz udostępnić na stronie Font Library: PostScript Type 1, TrueType, X-Windows PCF czy METAFONT.

Działa w systemach: wieloplatformowy
Dostęp do Internetu
Licencja: bezpłatny (freeware)

Languages: English, French, German, Italian, Polish, Portuguese, Russian, Spanish, Thai.

You may also like...