Free MOV to AVI Converter jest programem konwertującym pliki QuickTime video (MOV, QT) do formatu AVI lub MPG (MPEG-1, MPEG-2).

Do odtwarzania plików MOV w systemie Windows wymagana jest instalacja specjalnych kodeków firmy Apple. Nawet po ich zainstalowaniu niektóre odtwarzacze i programy do obróbki plików wideo nie radzą sobie z plikami MOV, dlatego najlepiej przekonwertować je na bardziej popularny format AVI lub MPEG. Pliki takie mogą być odtwarzane w prawie dowolnym odtwarzaczu programowym i większości odtwarzaczach stacjonarnych.

Free MOV to AVI Converter jest całkowicie darmowy – do zastosowań domowych i komercyjnych.

Najważniejsze funkcje:
-konwersja plików MOV i QT do AVI lub MPG
-ograniczona możliwość konwersji pozostałych formatów wideo (m.in. AVI, MKV, WMV, MP4, FLV, MTS, OGM, AMV)
-dekodowanie wszystkich najważniejszych kodeków audio i video wykorzystywanych przy tworzeniu plików MOV: H.261, H.263, H.264, AAC, MP3 i innych
-kodowanie strumienia video w plikach AVI za pomocą jednego z kodeków: H.264 (x264), XviD, DivX 3, WMV, MPEG4-FFmpeg, S-Mpeg 4 v. 2, Motion JPEG (MJPEG), HuffYUV
-kodowanie strumienia video w plikach MPG zgodnie ze standardem MPEG-1 (VCD) lub MPEG-2 (SVCD, DVD)
-kodowanie strumienia audio za pomocą jednego z kodeków: MP3 (Lame), MP2, AC3, AAC, WMA, PCM 16-bit
-możliwość usuwania przeplotu
-obsługa kodowania wielowątkowego przy wykorzystaniu kodera H.264
-szereg predefiniowanych ustawień konwersji. Możliwość zapisywania własnych ustawień do plików INI
-duża liczba parametrów kodowania: bitrate audio i video, fps, liczba kanałów i próbkowanie audio, głośność, zmiana rozdzielczości, skalowanie i obcinanie obrazu, wymuszenia zapisania własnego tagu fourcc itp
-możliwość kodowania 2-przebiegowego, zwiększającego jakość obrazu i zmniejszającego objętość pliku wynikowego
-możliwość zapisania poleceń kodera w pliku wsadowym BAT
-obsługa techniki Przeciągnij i Upuść przy dodawaniu plików do listy przetwarzania i porządkowaniu elementów listy
-program jest przenośny (portable): nie korzysta z rejestru systemowego, a wszelkie ustawienia zapisywane są w plikach INI. Dzięki temu program może być uruchamiany z urządzeń przenośnych (pendrivy, dyski przenośne, karty pamięci itp.)
-aplikacja posiada wbudowany mechanizm obsługi wielu języków.
-100% freeware! – do użytku domowego i komercyjnego! Program nie wymaga rejestracji, nie ma wbudowanych żadnych ograniczeń, nie dodaje do generowanych plików “znaków wodnych” itp.

Info
Przy ustawieniach domyślnych, program konwertuje pliki stosując koder wideo Xvid, koder audio MP3, a wszystkie parametry konwersji zostaną dobrane automatycznie w taki sposób aby zachować jakość obrazu i dźwięku przy jednoczesnym zminimalizowaniu rozmiaru plików wyjściowych.
Większość odtwarzaczy przenośnych i stacjonarnych nie powinno mieć problemów z odtwarzaniem plików AVI utworzonych przy takich ustawieniach.
Info
Program jest dostępny w wersji 32 i 64 bitowej. Proces konwersji wersji 64 bitowej jest szybszy od kilku do ok. 25% (w zależności od wybranego kodera wideo).
Działa w systemach: Windows XP,Vista,7,8,10
Licencja: darmowy (freeware – do zastosowań domowych i komercyjnych)
Pobierz /64-bit/ (14 MB / 37 MB) Pobierz /32-bit/
Wersja instalacyjna: pobierz /32-bit/

Version 1.12 (19.06.2018)

 • Zaktualizowano silnik konwersji (FFmpeg) oraz bibliotekę MediaInfo.
 • Dodano moduł sprawdzający dostępność aktualizacji programu.
 • Nowe filtry wideo: konwersja kolorów do sepii lub skali szarości, regulacja jasności i nasycenia kolorów, przerzucenie obrazu w pionie i/lub w poziomie, obrót o dowolny kąt, inwersja kolorów.
 • Dodano opcję umożliwiającą zachowanie w pliku wyjściowym czasu utworzenia, ostatniego dostępu i modyfikacji pliku źródłowego.
 • Wyświetlanie rozmiaru danych wynikowych w trakcie trwania konwersji.
 • Podświetlanie prędkości konwersji oraz numeru aktualnego przebiegu podczas konwersji dwuprzebiegowej.
 • Dodano możliwość wyboru widocznych kolumn w menu kontekstowym listy plików oraz w menu głównym.
 • Nowa kontrolka wyświetlająca listę predefiniowanych rozdzielczości. Wszystkie rozdzielczości spełniające proporcje 16:9 są wyróżnione kolorem zielonym. Lista rozdzielczości została także uzupełniona o te nieco rzadziej stosowane.
 • Nowa kontrolka wyświetlająca listę profili. Teraz profile są dodatkowe rozdzielone separatorami, co nieco zwiększa czytelność.
 • Zmiana pozycji i rozmiaru niektórych elementów interfejsu, głównie mająca na celu ułatwienie dostępu do bardziej zaawansowanych opcji programu.
 • Sporo drobnych zmian różnych kontrolek: listy plików (tabeli), przycisków, paneli, menu, nowy suwak głośności dźwięku…
 • Automatyczne przewijanie tekstu w oknie z postępem konwersji.
 • Wiele drobnych ulepszeń i poprawek błędów. Uporządkowanie kodu źródłowego.

Języki / Languages: Chinese (Simplifeied), Czech, English, Finnish, French, German, Greek, Hungarian, Italian, Japanese, Latvian, Polish, Portuguese (BR), Russian, Serbian, Spanish, Swedish, Turkish.

https://portable.info.pl/wp-content/uploads/2018/06/Free_MOV_to_AVI_Converter_icon256.pnghttps://portable.info.pl/wp-content/uploads/2018/06/Free_MOV_to_AVI_Converter_icon256-150x150.pngzbymalKonwerteryApple,Free MOV to AVI Converter,Free MOV to AVI Converter portable,konwersja MOV do AVI,konwersja plików QuickTime Video,konwerter MOV do AVI,MOV do AVI,MOV do MPEG-1,MOV do MPEG-2,MOV do MPG,QT do AVI,QuickTime video converter
Free MOV to AVI Converter jest programem konwertującym pliki QuickTime video (MOV, QT) do formatu AVI lub MPG (MPEG-1, MPEG-2). Do odtwarzania plików MOV w systemie Windows wymagana jest instalacja specjalnych kodeków firmy Apple. Nawet po ich zainstalowaniu niektóre odtwarzacze i programy do obróbki plików wideo nie radzą sobie z...