Free MOV to AVI Converter 1.12 portable

Free MOV to AVI Converter

Free MOV to AVI Converter jest programem konwertującym pliki QuickTime video (MOV, QT) do formatu AVI lub MPG (MPEG-1, MPEG-2).

Do odtwarzania plików MOV w systemie Windows wymagana jest instalacja specjalnych kodeków firmy Apple. Nawet po ich zainstalowaniu niektóre odtwarzacze i programy do obróbki plików wideo nie radzą sobie z plikami MOV, dlatego najlepiej przekonwertować je na bardziej popularny format AVI lub MPEG. Pliki takie mogą być odtwarzane w prawie dowolnym odtwarzaczu programowym i większości odtwarzaczach stacjonarnych.

Program Free MOV to AVI Converter jest całkowicie darmowy zarówno do zastosowań domowych i komercyjnych.

Najważniejsze funkcje Free MOV to AVI Converter:

-konwersja plików MOV i QT do AVI lub MPG
-ograniczona możliwość konwersji pozostałych formatów wideo (m.in. AVI, MKV, WMV, MP4, FLV, MTS, OGM, AMV)
-dekodowanie wszystkich najważniejszych kodeków audio i video wykorzystywanych przy tworzeniu plików MOV: H.261, H.263, H.264, AAC, MP3 i innych
-kodowanie strumienia video w plikach AVI za pomocą jednego z kodeków: H.264 (x264), XviD, DivX 3, WMV, MPEG4-FFmpeg, S-Mpeg 4 v. 2, Motion JPEG (MJPEG), HuffYUV
-kodowanie strumienia video w plikach MPG zgodnie ze standardem MPEG-1 (VCD) lub MPEG-2 (SVCD, DVD)
-kodowanie strumienia audio za pomocą jednego z kodeków: MP3 (Lame), MP2, AC3, AAC, WMA, PCM 16-bit
-możliwość usuwania przeplotu
-obsługa kodowania wielowątkowego przy wykorzystaniu kodera H.264
-szereg predefiniowanych ustawień konwersji. Możliwość zapisywania własnych ustawień do plików INI
-duża liczba parametrów kodowania: bitrate audio i video, fps, liczba kanałów i próbkowanie audio, głośność, zmiana rozdzielczości, skalowanie i obcinanie obrazu, wymuszenia zapisania własnego tagu fourcc itp
-możliwość kodowania 2-przebiegowego, zwiększającego jakość obrazu i zmniejszającego objętość pliku wynikowego
-możliwość zapisania poleceń kodera w pliku wsadowym BAT
-obsługa techniki Przeciągnij i Upuść przy dodawaniu plików do listy przetwarzania i porządkowaniu elementów listy
-program jest przenośny (portable): nie korzysta z rejestru systemowego, a wszelkie ustawienia zapisywane są w plikach INI. Dzięki temu program może być uruchamiany z urządzeń przenośnych (pendrivy, dyski przenośne, karty pamięci itp.)
-aplikacja posiada wbudowany mechanizm obsługi wielu języków.
-100% freeware! – do użytku domowego i komercyjnego! Program nie wymaga rejestracji, nie ma wbudowanych żadnych ograniczeń, nie dodaje do generowanych plików “znaków wodnych” itp.

Przy ustawieniach domyślnych, program konwertuje pliki stosując koder wideo Xvid, koder audio MP3, a wszystkie parametry konwersji zostaną dobrane automatycznie w taki sposób aby zachować jakość obrazu i dźwięku przy jednoczesnym zminimalizowaniu rozmiaru plików wyjściowych.
Większość odtwarzaczy przenośnych i stacjonarnych nie powinno mieć problemów z odtwarzaniem plików AVI utworzonych przy takich ustawieniach.

Program jest dostępny w wersji 32 i 64 bitowej. Proces konwersji wersji 64 bitowej jest szybszy od kilku do ok. 25% (w zależności od wybranego kodera wideo).

Jeśli korzystasz z moich programów, uważasz, że są one przydatne i chciałbyś mnie wspomóc finansowo, możesz przesłać niewielką sumę na moje konto – Jacek Pazera

Działa w systemach: Windows XP/Vista/7/8/10
Licencja: bezpłatny do użytku prywatnego i komercyjnego (freeware for private and commercial use)

Languages: Chinese (Simplifeied), Czech, English, Finnish, French, German, Greek, Hungarian, Italian, Japanese, Latvian, Polish, Portuguese (BR), Russian, Serbian, Spanish, Swedish, Turkish.

You may also like...