Greenfish Subtitle Player odtwarza pliki .SRT w częściowo przezroczystym oknie, które można umiejscowić nad odtwarzaczem wideo. Przykładowo pozwala oglądać strumieniowe filmy wideo z napisami. Przyciski przewijania do tyłu i przewijania do przodu umożliwiają łatwą synchronizację napisów z wideo. Można szukać określonej pozycji przesuwając suwak, zmienić rozmiar ramki i czcionki, a także minimalizując okno aplikacji do paska zadań. Więcej funkcji nie znajdziemy w tym prostym programie.
Możliwe jest również Przeniesienie odtwarzacza napisów na dysk flash (USB) lub podobnej jednostce pamięci, aby uruchomić go na dowolnym komputerze. Rejestr systemu Windows nie otrzymuje żadnych nowych wpisów, a pliki nie pozostają na dysku twardym po usunięciu narzędzia.

Greenfish Subtitle Player nie ma języka polskiego, jak inne programy na tej stronie, ale jest tak banalnie prosty w obsłudze, że dodawanie różnych języków do niego jest całkowicie zbędne.
Wszystkie zwroty, jakie występują w aplikacji:
Open… – Otwórz…
Play/Pause – Odtwórz/Wstrzymaj
Rewind (hold) – Przewiń do tyłu (przytrzymaj)
Fast forward (hold) – Przewiń do przodu (przytrzymaj)
Time elapsed – Czas, jaki upłynął
Seek – Szukana pozycja
Minimize – Minimalizuj
Close – Wyjdź
Resize – Zmień rozmiar

Info
SRT – rodzaj zapisu napisów filmowych, wprowadzony w programie SubRip. Napisy w tym formacie zapisywane są w pliku o rozszerzeniu *.srt. SRT zapisuje czasy wyświetlania z dokładnością do 0,001 sekundy. Istnieje także możliwość prostego formatowania tekstu za pomocą tagów HTML: <b>, <i> oraz <u>.
Uwaga
Greenfish Subtitle Player jest wieloplatformowy (działa dobrze w systemach Windows, Linux i Mac), ale wymaga do poprawnej pracy platformy programistycznej Microsoft .NET Framework 4.0 (lub wyżej) lub Mono.
Mono to platforma oprogramowania zaprojektowana, aby umożliwić programistom łatwe tworzenie aplikacji wieloplatformowych .NET Foundation. Narzędzie obsługuje tylko format SRT.
Sponsorowane przez Microsoft, Mono jest darmową implementację Microsoft .NET Framework oparte na standardach ECMA dla C# i Common Language Runtime. Rosnąca rodzina rozwiązań oraz aktywna i entuzjastyczna społeczność przyczynia się do tego, że pozycja Mono staje się wiodącym wyborem dla rozwoju aplikacji wieloplatformowych.
Działa w systemach: Windows XP,Vista,7,8,10
Licencja: bezpłatny (freeware)
Pobierz /.zip/ (12 KB / 44 KB)
Brak wersji instalacyjnej.
English
Zrzuty ekranu / Screenshots
https://i1.wp.com/portable.info.pl/wp-content/uploads/2018/02/Greenfish_Subtitle_Player_icon256.png?fit=256%2C256&ssl=1https://i1.wp.com/portable.info.pl/wp-content/uploads/2018/02/Greenfish_Subtitle_Player_icon256.png?resize=150%2C150&ssl=1zbymalInne multimedialneGreenfish Subtitle Player,Greenfish Subtitle Player portable,Napisy,napisy do filmów,SRT
Greenfish Subtitle Player odtwarza pliki .SRT w częściowo przezroczystym oknie, które można umiejscowić nad odtwarzaczem wideo. Przykładowo pozwala oglądać strumieniowe filmy wideo z napisami. Przyciski przewijania do tyłu i przewijania do przodu umożliwiają łatwą synchronizację napisów z wideo. Można szukać określonej pozycji przesuwając suwak, zmienić rozmiar ramki i czcionki,...