HexEd.it 2022.11.18 online

HexEd.it

HexEd.it analizuje i edytuje pliki binarne w dowolnym miejscu, w dowolnym systemie operacyjnym, na komputerze stacjonarnym lub smartfonie i bez instalowania jakiegokolwiek oprogramowania. Wystarczy nowoczesna przeglądarka internetowa – Mozilla Firefox 53, Google Chrome 58, Opera 44, Apple Safari 11, Microsoft Edge 20. Został stworzony przez niemieckiego programistę Jensa Duttke.
Nie ma potrzeby pobierania i instalowania zastrzeżonego oprogramowania ani żonglowania plikami wykonywalnymi, które należy skopiować na pamięć USB lub dyski sieciowe, aby były „przenośne”. W każdym razie, jeśli wolisz ikonę na pulpicie lub ekranie głównym, lub jeśli chcesz bardziej natywny wygląd bez interfejsu przeglądarki, możesz zainstalować HexEd.it jako aplikację internetową w Google Chrome, Androidzie i iOS. Poza tym HexEd.it jest również dostępny w Microsoft Store.

HexEd.it jest całkowicie darmowy do użytku komercyjnego i niekomercyjnego.

Przegląd funkcji HexEd.it:
 • Działa na urządzeniach mobilnych
  Nie ma znaczenia, czy używasz komputera stacjonarnego, czy smartfona. HexEd.it działa wszędzie.
 • Automatyczna aktualizacja
  Ponieważ HexEd.it jest oparty na sieci Web, zawsze będziesz korzystać z najnowszej wersji, jeśli masz połączenie z Internetem. Nie ma potrzeby ręcznego instalowania aktualizacji.
 • Możliwość offline
  Po automatycznym pobraniu HexEd.it po pierwszej wizycie można z niego korzystać również bez połączenia z Internetem. Zastosowana tutaj technologia nazywa się Service Workers.
 • Wszystko pozostaje lokalne
  Przetwarzanie plików lokalnych: całe przetwarzanie plików odbywa się na komputerze lokalnym. HexEd.it nie przesyła Twoich danych na serwer. Ustawienia: Twoje ustawienia są przechowywane lokalnie w Twojej przeglądarce.
 • Bezpieczeństwo
  Bezpieczeństwo Twoich danych jest dla mnie bardzo ważne. HexEd.it wykorzystuje HTTPS, bardzo restrykcyjną politykę bezpieczeństwa treści (CSP) i politykę funkcji, integralność podzasobów (SRI) oraz różne inne techniki, aby zapobiec skryptom między witrynami i atakom typu „man-in-the-middle” ze strony dostawców usług internetowych, serwerów proxy i rozszerzeń przeglądarki. W przeciwieństwie do instalowanego oprogramowania, przeglądarki dodają dodatkową warstwę bezpieczeństwa, ograniczając możliwości aplikacji internetowych. Na przykład tylko pliki, które wyraźnie zaznaczyłeś, mogą być odczytane przez HexEd.it, nie ma możliwości automatycznego nadpisywania plików (interakcja ze schowkiem jest ograniczona).
 • Podstawowe funkcje edycji plików
  Program wyświetla dane binarne/szesnastkowe jako siatkę komórek z edytowalnymi kodami szesnastkowym. Reprezentacja tekstowa jest pokazana obok kodów szesnastkowych i obsługuje ponad 50 różnych kodowań, w tym EBCDIC, IBM437, IBM866, ISO-8859-1 do -16, KOI8-R/-U i wiele innych. Tutaj możesz wprowadzać dane, wybierać dane, usuwać selekcje, wstawiać dane do plików, usuwać dane binarne z plików, zapisywać/wczytywać pliki. Zmodyfikowane dane są podświetlone.
 • Przetwarzaj duże pliki nawet na komputerach z małą ilością pamięci RAM
  HexEd.it może przetwarzać pliki do kilku terabajtów. Twoje pliki nie są przechowywane w pamięci. Oznacza to, że wyświetlane dane są odczytywane bezpośrednio z dysku twardego. Oznacza to również brak opóźnień w otwieraniu i edytowaniu dużych plików. Korzystając z wysoce wydajnych algorytmów, możesz również tworzyć nowe pliki w pamięci o rozmiarze do 10 GB, nawet jeśli nie masz tak dużej ilości pamięci RAM.
 • Nieograniczone kroki cofania/ponawiania
  Historia modyfikacji HexEd.it jest ograniczona jedynie możliwościami Twojej przeglądarki.
 • Interfejs wielu dokumentów
  Dzięki programowi możesz edytować wiele plików jednocześnie w jednej karcie przeglądarki. Oczywiście możesz również otworzyć aplikację internetową w kilku kartach przeglądarki lub oknach równolegle.
 • Inspektor danych
  Dane mogą być interpretowane w różnych formatach, takich jak 8/16/24/32/64 liczby całkowite ze znakiem i bez znaku, 16/32/64-bitowe liczby zmiennoprzecinkowe (IEEE 754), ale także w formacie LEB128 i wielu formatach daty/godziny. A wszystko to w Little Endian (format Intel) i Big Endian (format Motorola). Dodatkowo możliwa jest również edycja bitowa.
 • Wyszukiwanie określonych danych
  Jest w stanie wyszukać wszystkie obsługiwane typy danych oparte na liczbach, ale także wartości szesnastkowe (obsługujące symbole wieloznaczne) i teksty (w ponad 50 różnych kodowaniach, w tym UTF-8, UTF-16, EBCDIC , IBM437, IBM866, ISO-8859-1 do -16, KOI8-R/-U i wiele więcej.
  Funkcja wyszukiwania może wyszukiwać krok po kroku lub tworząc listę wszystkich wyników (do 10 000 przesunięć).
 • Idź do przesunięcia / Zakładki
  Podczas analizy pliku możesz zapamiętać przesunięcia, aby po prostu wrócić do nich. Możesz także wprowadzić przesunięcie i bezpośrednio do niego przeskoczyć.
 • Obsługa wielokrotnego wyboru
  Możesz wybrać wiele zakresów w pliku na raz, na przykład je wyeksportować lub usunąć.
 • Wstaw/usuń bajty
  Możesz dodawać i usuwać dowolną ilość danych.
 • Wklejanie ze schowka
  Wklejając dane za pomocą Ctrl+V możesz nie tylko wybrać, czy chcesz wstawić dane, nadpisać dane czy utworzyć nowy plik, ale także, jak mają być interpretowane. Obsługiwane typy to zwykły tekst, wartości szesnastkowe, Base64, Base64url i wszystkie typy danych obsługiwane przez HexEd.it.
 • Przeciągnij i upuść
  Zamiast otwierać plik za pomocą okna dialogowego „Otwórz plik”, możesz również po prostu przeciągnąć i upuścić pliki do programu.
 • Obsługa plików Motorola S-Record i Intel HEX
  Program deekoduje i koduje pliki Motorola S-Record i Intel HEX. W tym pełne wsparcie edycyjne oraz możliwość dostosowania zakresów, które są przechowywane w pliku.
 • Eksportuj jako fragment kodu
  Eksportuj dane w formatach, które pozwalają na bezpośrednie ich wykorzystanie w innym oprogramowaniu lub językach programowania. Obsługiwane formaty to CSV, zwykłe dane, C, JavaScript (ES6), Python, Rust i TypeScript.
 • Eksportuj, jako adres URL HexEd.it do udostępniania
  Mniejsze pliki (do kilkuset KB) lub zakresy plików można udostępniać innym, jako adres URL HexEd.it. Dane będą skompresowane LZJB i zakodowane w Base64, aby uzyskać, jak najkrótszy adres URL. Są one dołączane, jako część skrótu do adresu URL HexEd.it, dzięki czemu pozostają w kliencie i nie są wysyłane do serwera HexEd.it. Oprócz tego obsługiwane są usługi skracania adresów URL (is.gd i v.gd), aby uzyskać jeszcze krótsze adresy URL.
 • Identyfikacja formatu pliku
  Masz plik, ale nie wiesz, jaki jest typ? Nie ma problemu! Aplikacja ma wbudowaną identyfikację formatu pliku, która wykrywa ponad 13 000 typów plików.
 • Histogram do analizy danych i statystyk
  Oferuje możliwość obliczenia informacji statystycznych na podstawie Twoich danych. Oprócz statystyk opisowych (średnia, mediana, wariancja próbki, odchylenie standardowe, wartość minimalna, maksymalna, średnia) można również przeprowadzić analizę entropii.
  Na histogramie jest przedstawiony graficznie rozkład bajtów/znaków dla całego pliku lub poszczególnych obszarów. Obsługiwane są również wielokrotne wybory.
 • Generator skrótów plików
  Posiada wbudowany generator skrótów plików, który obsługuje BLAKE2b, BLAKE2s, BLAKE3, CRC32, CRC32C, MD4, MD5, RIPEMD-160, SHA-1, SHA-2 (SHA-224, SHA-256, SHA-384, SHA -512), SHA-3 (SHA3-224, SHA3-256, SHA3-384, SHA3-512), Keccak (Keccak-224, Keccak-256, Keccak-384, Keccak-512), xxHash (xxHash32, xxHash64) i HMAC (ze wszystkimi tymi algorytmami). Generator skrótów wykorzystuje mocno zoptymalizowane algorytmy i jest oparty na WebAssembly w celu uzyskania najwyższej wydajności.
 • Wyszukiwanie skrótów plików
  Używając skrótu wygenerowanego przez funkcję wyszukiwania skrótów plików, możesz szukać tego konkretnego pliku na różnych platformach internetowych bez przesyłania go. Obsługiwane platformy to Google Search, VirusTotal MetaDefender Cloud, BitBaan MALab i Hybrid Analysis.
Cechy interfejsu:
 • Wielojęzyczny
  Jest całkowicie wielojęzyczny. Jest przetłumaczony na ponad 40 języków, w tym na języki pisane od prawej do lewej. Dołączone narzędzie do tłumaczenia umożliwia każdemu przetłumaczenie interfejsu użytkownika na dowolny język.
 • Motywy kolorystyczne
  Możesz wybrać między trybem ciemnym, jasnym i wysokim kontrastem. Ustawienie domyślne jest oparte na konfiguracji systemu.
 • Zaawansowane opcje formatowania
  Możesz nie tylko skonfigurować liczbę kolumn i grupowanie bajtów, ale także ich stylizację, aby dopasować je do swoich wymagań. Zdecyduj sam, czy chcesz widzieć znaki kontrolne jako kropkę (normalne zachowanie edytora szesnastkowego) lub jako obrazki kontrolne Unicode lub jeśli chcesz użyć wizualizacji HexII, kompaktowej reprezentacji binarnej łączącej Hex i ASCII. Wolisz przesunięcia ósemkowe zamiast szesnastkowych? Nie ma problemu, wybierz binarny, ósemkowy, dziesiętny i szesnastkowy!
 • Pełna obsługa klawiatury
  Całą aplikacją można sterować za pomocą skrótów klawiaturowych.
 • Regulowany poziom powiększenia
  Dzięki wbudowanym funkcjom powiększania przeglądarki możesz łatwo zwiększyć rozmiar czcionki, jeśli jest dla Ciebie za mały.
 • Druk
  Skorzystaj z wbudowanych funkcji drukowania przeglądarki, aby wydrukować aktualnie przeglądane dane.

Działa w systemach: wieloplatformowy
Dostęp do Internetu
Licencja: bezpłatny do użytku prywatnego i komercyjnego (freeware for private and commercial use)

Languages (25-100 %): Polish + 40.

You may also like...