Kdenlive 24.02.2 portable

Kdenlive

Kdenlive jest rozbudowanym edytorem wideo o otwartym kodzie źródłowym. Projekt rozpoczął Jason Wood w 2003 roku. Teraz utrzymywany jest przez małą ekipę deweloperów skupioną w Kdenlive Team. Program zbudowany jest na Qt i bibliotekach KDE. Większość przetwarzania wideo odbywa się za pomocą MLT Framework, która polega na wielu innych projektach Open Source, takich jak FFmpeg, frei0r, movit, ladspa, sox, itd.
Oprogramowanie zostało zaprojektowane tak, aby odpowiadać na większość potrzeb, począwszy od podstawowej edycji wideo po pracę profesjonalną.

Obsługuje wszystkie formaty obsługiwane przez FFmpeg (na przykład QuickTime, AVI, WMV, MPEG i Flash Video), obsługuje proporcje 4:3 i 16:9 w PAL, NTSC w różnych standardach HD, łącznie z HDV i AVCHD. Wideo może być eksportowane do urządzeń DV lub zapisywane na DVD.
Oferuje wielozadaniową edycję wideo pozwalając na użycie i porządkowanie kilku ścieżek audio i wideo, z których każda może być zablokowana lub wyciszona dla naszej wygody. Program Kdenlive jest oparty na potężnych bibliotekach FFmpeg, dzięki czemu może używać prawie wszystkich formatów audio i wideo, bez konieczności konwertowania lub ponownego kodowania klipów.
Posiada konfigurowalny interfejs i obsługę skrótów, dzięki czemu możemy zorganizować i zapisać niestandardowe układy interfejsów, aby pasowały do ​​przepływu pracy, jak również można skonfigurować skróty klawiaturowe tak, aby odpowiadały naszym preferencjom.

Technologie:
Inne cechy edytora Kdenlive:

– tworzenie tytułów 2D dla naszych projektów, w tym: wyrównanie, rozmieszczanie i rozstaw linii, selektor czcionek systemowych, kolory, cienie i gradienty, dekoder Unicode, obracanie i powiększanie, dodawanie zdjęcia, wsparcie dla szablonów
– dostępne jest kilkadziesiąt efektów, począwszy od korekcji kolorów i korekcji dźwięku, a także wszystkich standardowych opcji transformacji
– wyposażony w różne narzędzia edycji, między innymi w dodawanie efektów przejścia oraz wideo (nasycenie, rozmycie, kontrast, kadrowanie, jasność)
– monitoruje poziom dźwięku i sprawdza zakresy kolorów (miernik dźwięku, histogram, przebieg, wektory, inspekcja RGB)
– automatyczne tworzenie kopii klipów źródłowych o małej rozdzielczości, aby umożliwić edycję na dowolnym komputerze, a następnie renderować za pomocą pełnej rozdzielczości
– plik projektu jest automatycznie kopiowany co kilka minut, a starsze wersje projektu są również przechowywane w przypadku, gdy musimy cofnąć się do poprzedniej wersji
– oferuje wsparcie sprzętowe dla Blackmagic Design SDI i HDMI do monitorowania wejściowego i podglądu, Leap Motion do sterowania ruchem wahadłowym, a także przechwytywanie z kamery internetowej
– podgląd osi czasu (czasami, gdy używamy wysokiej jakości materiału lub złożonych efektów, odtwarzanie w czasie rzeczywistym nie jest możliwe, wtedy podgląd osi czasu umożliwia wstępne renderowanie części osi czasu, aby uzyskać płynne odtwarzanie)
– dostosowywanie profili takich, jak rozdzielczość, liczba wyświetlanych klatek na sekundę, PAR (pixel aspect ratio) i DAR (display aspect ratio)
– posiada wbudowany odtwarzacz, który pozwali kontrolować to, co tworzymy i odtwarza także gotowe pliki
– możliwość zmiany skórki interfejsu
– możliwość pobierania dodatków online.

Zalecany system Windows 10 lub nowszy. Starsze wersje mogą nie działać poprawnie.

Działa w systemach: Windows 7/8/10/11 – 64-bit
Licencja: bezpłatny (GNU GPL)

Wersja autonomiczna (standalone) dla systemu Windows: kliknij dwukrotnie samorozpakowujący się plik exe (nie jest to instalator, do rozpakowania nie są potrzebne uprawnienia administratora). Aby uruchomić Kdenlive, kliknij dwukrotnie Kdenlive.exe w folderze bin

Dodatki / Toolbox

Program w niewielkim stopniu przetłumaczony jest na język polski

Languages: Arabic, Asturian, Basque, Bosnian, Bulgarian, Catalan, Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Croatian, Czech, Danish, Dutch, English (GB & US), Estonian, Filipino, Finnish, French, Galician, German, Greek, Hebrew, Hungarian, Indonesian, Irish, Italian, Japanese, Korean, Lithuanian, Low Saxon, Marathi, Norwegian (Bokmal), Polish, Portuguese, Portuguese (Brazil), Romanian, Rusian, Serbian, Slovak, Slovenian, Spanish, Swahili, Swedish, Turkish, Ukrainian, Uyghur.

You may also like...