LibreOffice 24.2.0 portable

LibreOffice

LibreOffice – pakiet biurowy stworzony na bazie kodu popularnego OpenOffice.org. Rozwijany przez fundację The Document Foundation, która chce uniezależnić cały projekt od firmy Oracle, która posiada wszystkie prawa do OpenOffice.

LibreOffice jest kompletnym i wysokiej jakości pakietem biurowym, którego możesz pobierać, instalować i używać bez jakichkolwiek kosztów. Istnieje już ogromna grupa zadowolonych użytkowników LibreOffice na całym świecie. Dostępny jest on w ponad 30 wersjach językowych dla każdego popularnego systemu operacyjnego, wliczając Microsoft Windows, Mac OS X i Linux (Debian, Ubuntu, Fedora, Mandriva, Suse…).

LibreOffice jest wielofunkcyjnym pakietem biurowym z następującymi, głównymi zaletami:

-jest darmowy – nie martw się o koszty licencji i coroczne opłaty
-brak ograniczeń językowych – jest dostępny w wielu wersjach językowych, które nieustannie są dodawane
-licencja LGPL – program ten możesz używać, dostosowywać według własnych potrzeb i kopiować, korzystając także z międzynarodowego i bezpłatnego wsparcia społecznościowego
-jest projektem open source (otwarte oprogramowanie): jego projektowanie jest otwarte na nowe idee, nasze oprogramowanie jest codziennie testowane i używane przez ogromną społeczność użytkowników; Ty także możesz się w to zaangażować i wpłynąć na dalszy jego rozwój.

LibreOffice daje nam wysoką jakość:

-korzenie LibreOffice sięgają 20 lat wstecz. Ta długa historia oznacza, że jest on stabilnym i funkcjonalnym produktem
-tysiące użytkowników na całym świecie regularnie bierze udział w beta testach nowych wersji LibreOffice
-ponieważ proces rozwoju jest kompletnie otwarty, LibreOffice jest rozlegle testowany przez ekspertów od zabezpieczeń, dając Ci bezpieczeństwo i spokój.


W skład pakietu LibreOffice wchodzą:

Writer to edytor tekstu pakietu LibreOffice. Możesz go używać przy wielu zastosowaniach: od szybkiego napisania listu do pisania całej książki z tabelami, ilustracjami, bibliografią i wykresami. Mechanizmy autouzupełniania i autoformatowania pozwolą Ci wykonywać zadania prościej, ale – jeśli wolisz – możesz je łatwo wyłączyć. Writer jest potężnym narzędziem do zastosowań DTP, takich jak tworzenie wielokolumnowych listów i broszur. Jedynym ograniczeniem tutaj jest Twoja wyobraźnia.

Calc opanowuje Twoje liczby i pomaga w ciężkich decyzjach, gdy porównujesz dane i z nimi działasz. Analizuj je, dzięki Calc, a następnie przedstawiaj swoje końcowe wyniki. Narzędzia analizy i wykresów pomogą nadać przejrzystości Twoim wnioskom. W pełni zintegrowany system pomocy pomoże Ci prościej wprowadzać skomplikowane formuły. Dodawaj dane z zewnętrznych baz danych, takich jak SQL czy Oracle, a następnie używaj sortowania i filtrowania do utworzenia analiz statystycznych. Używaj funkcji graficznych do wyświetlania dużych ilości grafik 2D i 3D spośród 13 kategorii, wliczając linie, obszary, paski, X-Y, siatki – z dziesiątkami dostępnymi wariantami możesz być pewien, że znajdziesz taki, który będzie odpowiedni do Twojego projektu.

Impress to najszybsza i najprostsza metoda na stworzenie efektywnych prezentacji multimedialnych. Fantastyczne animacje i rewelacyjne efekty specjalne pomogą Ci przekonać Twoich widzów. Twórz prezentacje wyglądające jeszcze bardziej profesjonalnie niż te, które zazwyczaj widzisz w pracy, czy szkole. Zdobądź uwagę kolegów i szefów poprzez stworzenie czegoś zupełnie innego.

Draw pozwoli Ci na tworzenie wykresów i rysunków od zera. Zdjęcie jest warte więcej niż tysiąc słów, więc czemu nie spróbować czegoś prostego z wykresami, ilustracjami? Albo pójdź dalej i z łatwością utwórz dynamiczne ilustracje 3D z efektami specjalnymi. Proste i potężne narzędzie graficzne, na które zawsze czekałeś.

Base jest modułem bazodanowym pakietu LibreOffice. Dzięki Base, możesz bezproblemowo zintegrować swoją istniejącą strukturę bazy danych z innymi komponentami pakietu, a także stworzyć interfejs użytkownika i zarządzać swoimy danymi jako oddzielna aplikacja. Możesz używać zaimportowanych, połączonych tabel oraz zapytań z MySQL, PostgreSQL lub Microsoft Access i wielu innych źródeł. Base pozwoli Ci także zaprojektować własną bazę danych, aby utworzyć idealny interfejs z wyrafinowanymi formularzami, raportami i widokami. Obsługa wielu produktów jest wbudowana, a dodawanie nowej – bardzo proste.

Math to łatwy w obsłudze edytor równań i zapisów matematycznych, który pozwoli Ci na szybkie zapisywanie i wyświetlanie Twoich matematycznych, chemicznych, elektrycznych i naukowych równań w standardowej notacji zapisu. Nawet najbardziej skomplikowane kalkulacje mogą być zrozumiane, jeśli są prawidłowo przedstawione. E=mc2.

LibreOffice posiada także skonfigurowany mechanizm tworzenia plików PDF, co oznacza, że możesz dzielić się dokumentami, które z pewnością będą prawidłowo otwarte na niemal każdym urządzeniu i systemie.

LibreOffice jest wolnym oprogramowaniem i jest udostępniany za darmo. Jeśli podoba Ci się oprogramowanie, rozważ darowiznę:

LibreOffice – poradniki, instrukcje

LibreOffice od wersji 6.0 pozwala użytkownikowi eksportować dokumenty bezpośrednio do pliku ePUB

W systemach bez zainstalowanego środowiska Java, niektóre funkcje, które tego wymagają (tworzenie kreatorów, bazy danych Base, itp.) mogą być włączone przez dodanie Javy (jPortable / Java Runtime Environment portable), choć jest to opcjonalne i może być pominięte, jeśli te funkcje nie są potrzebne.

LibreOffice Portable z portalu PortableApps, to specjalna wersja zoptymalizowana dla urządzeń pamięci flash opracowana we współpracy z wydawcą pakietu The Document Foundation.

Działa w systemach: 7/8/10/11 + XP/Vista
Licencja: bezpłatny (GNU LGPLv3)

LibreOffice w wersji 24.2.0, to nowa główna wersja bezpłatnego pakietu biurowego i pierwsza, w której zastosowano nowy schemat numeracji oparty na kalendarzu (rok, miesiąc). Nowy schemat numeracji ma pomóc użytkownikom aktualizować instalację LibreOffice. Informacje o wydaniu.

PortableAppZ: instalator online pobierze LibreOffice_24.2.0_Win_x86.msi (310 MB) i/lub LibreOffice_24.2.0_Win_x86-64.msi (330 MB) i wyodrębnij pliki, ale możesz także uruchomić instalator w tej samej lokalizacji co plik .msi, a zostaną one użyte. Wyodrębnij i uruchom LibreOffice Portable. Ustawienia zainstalowanego powinny zostać zachowane.

Obie wersje /64 & 32-bit/ od PortableNAMP zawierają również polski plik pomocy

Czcionki

Collabora Office to edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny i program do prezentacji oparty na LibreOffice, najpopularniejszym na świecie pakiecie biurowym Open Source – a teraz działa na Androida, zwiększając możliwości pracy na urządzeniach mobilnych i współpracy.

Portable LibreOffice Updater (PorLibOfficeUpd) to narzędzie, które również umożliwi nam używać pakietu LibreOffice, jako przenośnego (portable).

LANGUAGES (PortableApps): trzeba odznaczyć (lub jej nie zaznaczać) opcję „Remove Extra Languages”, jeśli chcemy mieć dostępny interfejs w języku polskim i wielu innych. Jeśli zaznaczymy tę opcję, to interfejs będzie dostępny tylko w języku angielskim i chyba chińskim.

LibreOffice_languages+start

Aby zmienić język klikamy Tools > Options > Language Settings > Languages > User interface > np. Polish > – Locale setting > np. Polish – Western > np. Polish > OK.

Languages:

Standard: Arabic, Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), English, French, German, Italian, Japanese, Korean, Portuguese, Portuguese (Brazilian), Russian, Spanish.

All: Afirikaans, Albanian, Arabic, Assamese, Asturian, Belarusian, Bengali, Basque, Bodo, Bosnian, Breton, Bulgarian, Burmese, Catalan,  Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Croatian, Czech, Danish, Dorgi, Dutch, Dzongkha, English (United Kingdom), English (South Afrika), Esperanto, Estonian, Farsi, Finnish, French, Galician, Georgian, German, Greek, Gujarati, Hebrew, Hindi, Hungarian, Icelandic, Indonesian, Irish, Italian, Japanese, Kannada, Kashmiri, Kazakh, Khmer, Kinyarwanda, Konkani, Korean, Kurdish, Lao, Latvian, Lithuanian, Macedonian, Maithili, Malaylam, Manipuri, Marathi, Mongolian, Nepali, Norwegian (Bokmal), Norwegian (Nynorsk), Nothern Sotho, Occitan, Oromo, Oriya, Panjabi (India), Polish, Portuguese, Portuguese (Brazil), Romanian, Rusian, Sanskrit (India), Santali, Serbian (Cyrillic & Latin), Sindhi, Sinhala, Slovak, Slovenian, Spanish, South Ndebele, Suthern Sotho, Swahili (Tanzania), Swazi, Swedish, Tajik, Tamil, Telugu, Thai, Tibetan, Tswana, Tsonga, Turkish, Ulighur, Ukrainian, Uzbek, Valencian, Venda, Vietnamese, Welsh, Xhosa, Zulu.

You may also like...