HandBrake 1.6.1 portable

HandBrake

HandBrake to darmowy transkoder dla cyfrowych plików wideo. Został pierwotnie opracowany w 2003 roku przez Erica Petita, aby ułatwić zgrywanie płyt DVD na urządzenie do przechowywania danych. Zawiera stosunkowo mało oryginalnego kodu. Program jest integracją wielu bibliotek audio i wideo innych firm, zarówno kodeków, jak i innych komponentów. Są one gromadzone w taki sposób, aby ich użycie było bardziej efektywne i dostępne (np. aby użytkownik nie musiał transkodować audio i wideo komponentów wideo w oddzielnych krokach lub za pomocą niedostępnych narzędzi wiersza poleceń).

HandBrake pobierze filmy, które już masz i stworzy nowe, które działają na telefonie komórkowym, tablecie, telewizorze, konsoli do gier, komputerze lub przeglądarce internetowej — prawie wszystkim, co obsługuje nowoczesne formaty wideo. Współpracuje z większością popularnych plików i formatów wideo, w tym tworzonych przez konsumenckie i profesjonalne kamery wideo, urządzenia mobilne, takie jak telefony i tablety, nagrania z gier i ekranów komputerowych oraz dyski DVD i Blu-ray. Wykorzystuje narzędzia, takie jak FFmpeg, x264 i x265 do tworzenia nowych plików wideo MP4 lub MKV z tych źródeł.

Kilka powodów, dla których pokochasz HandBrake:
 • Wbudowane ustawienia wstępne urządzenia
  Zacznij korzystać z HandBrake w ciągu kilku sekund, wybierając profil zoptymalizowany dla swojego urządzenia lub wybierz profil uniwersalny do konwersji standardowych lub wysokiej jakości. Proste, łatwe, szybkie. Dla tych, którzy chcą mieć większy wybór, dostosuj wiele podstawowych i zaawansowanych opcji, aby ulepszyć kodowanie.
 • Obsługiwane źródła wejściowe:
  Może przetwarzać większość popularnych plików multimedialnych oraz dowolne źródła DVD lub BluRay, które nie zawierają żadnego rodzaju ochrony przed kopiowaniem.
  Wyjścia:
  -Kontenery plików: MP4, MKV i WebM
  -Kodery wideo: AV1, H.265 i H.264, MPEG-4 i MPEG-2, VP8 i VP9
  -Opcjonalne przyspieszenie sprzętowe kodowania wideo
  -Kodery audio: AAC / HE-AAC, MP3, FLAC, AC3, E-AC3, Opus i Vorbis
  -Audio Pass-thru: ścieżki AC-3, E-AC3, FLAC, DTS, DTS-HD, TrueHD, AAC, Opus, MP3 i MP2
 • Jeszcze więcej funkcji:
  -Wybór tytułu, rozdziału i zakresu
  -Skanowanie wsadowe i kolejkowanie kodów
  -Znaczniki rozdziałów
  -Napisy (VobSub, napisy kodowane CEA-608, SSA, SRT)
  -Kodowanie wideo o stałej jakości lub średniej szybkości transmisji bitów
  -Wsparcie dla VFR i CFR
  -wiele filtrów wideo (np. usuwanie przeplotu, skala szarości, kadrowanie i skalowanie…)
  -Podgląd statyczny i wideo na żywo.

Wymaga w systemie Microsoft .NET Framework 6.0 lub nowszej

Działa w systemach: Windows 10/11 i dla urządzeń ARM (wg. The HandBrake Team)
Licencja: bezpłatny (GNU GPLv2)

HandBrake używa wielu bibliotek na licencji (L)GPL lub BSD – ich lista jest dostępna tutaj. Ten program jest wolnym oprogramowaniem, możesz go redystrybuować i/lub modyfikować zgodnie z warunkami Powszechnej Licencji Publicznej GNU opublikowanej przez Free Software Foundation, albo wersja 2 licencji lub (według Twojego wyboru) dowolnej, późniejszej wersji.

ARM – rodzina architektur (modeli programowych) procesorów 32-bitowych oraz 64-bitowych, typu RISC. Różne wersje rdzeni ARM są szeroko stosowane w systemach wbudowanych i systemach o niskim poborze mocy, ze względu na ich energooszczędną architekturę. Procesory z architekturą ARM są jednymi z najczęściej stosowanych procesorów na świecie.

Languages: Bulgarian, Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Corsican, English, French, German, Italian, Japanese, Korean, Nederlands, Persian, Polish, Portuguese (Brazil), Russian, Spanish, Thai, Turkish, Ukrainian.

You may also like...