Java Runtime Environment 8.0.361 portable

Java Runtime Environment

Aplikacja Java Runtime Environment (z portalu PortableAppZ) pozwala łatwo zainstalować środowisko wykonawcze Java do programów platformy PortableApps.com, która przeznaczona jest do instalacji na pamięciach przenośnych (np. pendrive, iPody, dyski zewnętrzne, płyty CD/DVD). Wykorzystują ją programy portable, tejże platformy, takie jak: LibreOffice, Mozilla Firefox, Google Chrome, SeaMonkey czy Opera.

Programy (zgodne z PortableApps.com Platform) będą działać bez problemu nawet wtedy, gdy nie ma środowiska Java na komputerze lokalnym.

Nazwa Java i Oracle, jak również powiązane nazwy, znaki, emblematy i obrazy są zastrzeżonymi znakami towarowymi ich właścicieli, czyli Oracle Corporation.

Uwaga dotycząca instalacji: W przeciwieństwie do standardowych aplikacji przenośnych zainstalowanych w X:\PortableApps\AppNamePortable, Java Runtime Environment portalu PortableApppZ jest dodatkiem i ma być zainstalowana w folderze „CommonFiles”, czyli X:\PortableApps\CommonFiles\Java. Zainstalowane aplikacje przenośne, które tego potrzebują, będą z niej korzystać.

Działa w systemach: Windows XP/Vista/7/8/10/11
Licencja: bezpłatny do użytku osobistego (freeware non-commercial)


jPortable (dawniej Java Portable) została wydana przez platformę PortableApps.com.

Oracle JDK (Java Development Kit) została wydana przez portal Portapps.

You may also like...