Linguee 2024 online

Linguee icon

Linguee to dwujęzyczna konkordancja online, czyli tekst składający się z zestawionych obok siebie tekstów w co najmniej dwóch językach. Najczęściej jeden z tekstów jest oryginałem, a pozostałe jego tłumaczeniami, choć niekiedy nie da się już określić, który tekst był opracowany jako pierwotny, gdyż wszystkie były opracowywane równolegle i wzajemnie do siebie dostosowywane. Dopasowanie tekstów równoległych polega na określaniu odpowiadających sobie zdań w poszczególnych językach.

Zapewnia ona słownik online dla wielu par językowych, w tym wielu dwujęzycznych par zdań. Jako pomoc tłumaczeniowa Linguee różni się od usług tłumaczenia maszynowego, takich jak Yahoo! Babel Fish i jest bardziej podobna do pamięci tłumaczeniowej.
Linguee jest obsługiwany przez firmę DeepL GmbH (powstała w Kolonii w 2008 roku), która jest producentem usługi tłumaczenia maszynowego DeepL.

Linguee używa wyspecjalizowanych robotów przeszukiwających Internet w poszukiwaniu odpowiednich dwujęzycznych tekstów i dzielenia ich na równoległe zdania. Zidentyfikowane sparowane zdania podlegają automatycznej ocenie jakości przez wyszkolony przez człowieka algorytm uczenia maszynowego, który szacuje jakość tłumaczenia. Użytkownik może ustawić liczbę par za pomocą wyszukiwania rozmytego, dostępu i rankingu wyników wyszukiwania z poprzednim zapewnieniem jakości, a na zgodność ma wpływ wyszukiwany termin. Użytkownicy mogą również ręcznie oceniać tłumaczenia, dzięki czemu system uczenia maszynowego jest stale szkolony.

Linguee jest nowoczesną aplikacją słownikową polsko-angielską i dla innych kombinacji języków. Wszystkie słowniki są dwukierunkowe, czyli szukasz jednocześnie w słowniku polsko-angielskim i angielsko-polskim. Słowniki można za darmo ściągnąć i używać nawet bez połączenia internetowego. W ten sposób nawet za granicą i bez Internetu możesz sprawdzać tłumaczenia.

Linguee proponuje:
  • To Twoje okno na świat – Odkryj unikalny zasób słownictwa Linguee. Dzięki milionom wiarygodnych tłumaczeń, nauka języków obcych będzie prostsza niż kiedykolwiek.
  • Darmowa aplikacja – Podróżujesz albo jesteś na urlopie? Niezależnie czy masz dostęp do Internetu, czy nie. Ściągnij aplikację Linguee i od razu ją wypróbuj.
  • Dobre oceny w zasięgu ręki – Czy w szkole, czy na uniwersytecie, używając go polepszysz z łatwością swoje umiejętności z angielskiego. Dzięki przykładowym zdaniom i nagraniom wymowy będziesz pisał i mówił po angielsku niemal jakby to był Twój język ojczysty.
  • Twój czas jest wartościowy – jest intuitywny i szybki. Widzisz tłumaczenia zanim skończyłeś pisać słowo.
  • Świat pełen tłumaczeń – Zastanawiałeś się kiedyś, czy konkretny zwrot został już kiedyś przetłumaczony? Przeszuka cały Internet, aby znaleźć pasujące tłumaczenia, a Ty sam wybierzesz najlepsze rozwiązanie dla Ciebie.
  • Profesjonalne źródła – Sprawdź, jak inżynierowie określają elementy techniczne po angielsku albo, jak duże kancelarie tłumaczą sformułowania prawne. Z Linguee znajdziesz zawsze tłumaczenia ekspertów.

Działa w systemach: wieloplatformowy
Dostęp do Internetu
Licencja: bezpłatny, wyświetla reklamy (freeware / adware)

Languages: Bulgarian, Chinese, Czech, Danish, English, Estonian, Finnish, French, German, Greek, Hungarian, Italian, Japanese, Latvian, Lithuanian, Maltese, Nederlands, Polish, Portuguese, Romanian, Russian, Slovak, Slovenian, Spanish, Swedish.

You may also like...