PhotoDemon to przenośny (portable) edytor zdjęć, koncentrujący się na wydajności i użyteczności. Jest w 100 procentach darmowy i open-source. Oferuje szeroki wybór narzędzi do edycji zdjęć, w tym rejestratora makr i procesor wsadowy. Złożone czynności edycyjne mogą być rejestrowane jako makra (podobne do oprogramowania biurowego). Zintegrowany procesor wsadowy umożliwia stosowanie makr do całych folderów lub zestawów obrazów.

Można go używać bez żadnych instalacji, na dowolnym komputerze z systemem Windows, na dysku USB lub dysku przenośnym. Oprócz tymczasowego folderu plików – który można określić w opcjach – nie zostawia śladu na dysku twardym.

Umożliwia zapamiętywanie i ładowanie ustawień wszystkich narzędzi, nieograniczone cofanie i ponowne dodawanie, posiada akceleratory klawiatury, podgląd efektów, obsługę kółka myszki i obsługę przycisków, a opisowe ikony menu sprawiają, że jest szybki i łatwy w użyciu.

Program opiera się na trzech zasadach, jak twierdzi jego autor:

PhotoDemon nie wymaga instalacji, uprawnień administratora, dostępu do internetu lub zależności zewnętrznych. Jego mały rozmiar (7.6 mb) sprawia, że ​​jest idealny do urządzeń USB.

 

Obecna wersja aplikacji zawiera ponad 100 profesjonalnych narzędzi, z których wiele jest szybszych i lepszych niż posiadają inne edytory zdjęć.

 

Interfejs zbudowany przez projektantów – a nie inżynierów – i pozwala pracować bez problemów. W przeciwieństwie do innych edytorów zdjęć, testy użyteczności wpływają na dobre decyzje projektowe.

Cechy i narzędzia programu PhotoDemon:
-obsługa wielu formatów plików
-zarządzanie kolorami, w tym pełne wsparcie dla osadzonych profili ICC
-edycja dla wybranych funkcji, w tym zmiana rozmiaru, rotacji i wspólnych ustawień
-transformacje 2D (skalowanie, przycinanie, prostowanie, ścinanie, powiększanie)
-narzędzia do regulacji: poziomy, krzywe, HDR, balans bieli, dzielenie tonacji i wiele innych
-filtry i efekty: korekcja perspektywiczna, wykrywanie krawędzi, usuwanie szumów, rozmycie, maskowanie nieostre, dyfrakcja obiektywów, winietowanie, ziarno i wiele innych
-bieżącej wersji programu znajduje się około 200 narzędzi.
-wsparcie dla otwierania surowych plików RAW wraz z grafiką wektorową EMF i WMF
-pełne wsparciem dla fragmentów sRGB, cHRM, i gAMA PNG z odwzorowaniem tonu dla obrazów HDR i RAW
-zdolność do przechowywania metadanych obrazu między niezgodnymi formatami (np. EXIF/JPEG, XMP/PNG)
-i wiele innych.

Działa w systemach: Windows XP,Vista,7,8,10
Licencja: bezpłatny (freeware/BSD)
Pobierz /.zip/ (12 MB / 53 MB)
Info
Od wersji 7.0 program ma polski plik językowy, który przetłumaczony jest automatycznie przez Google Translator. Jeśli komuś ta opcja nie pasuje można wykorzystać tłumaczenie, którego autorem jest Stanisław Nakonieczny.
Wyrzucamy plik Polish.xml i wrzucamy plik Polski.xml.
Po rozpakowaniu plik z językiem polskim (Polski.xml) wrzucamy do folderu PhotoDemon_6.6 > PhotoDemon > App > PhotoDemon > Languages.
Spolszczenie /PL/ Można ten plik rozpakować(Polski.xml) i dodać do programu (App > PhotoDemon > Languages). Będą do wyboru dwie polskie wersje językowe do porównania. Wybierzcie sobie ta, która Wam pasuje 🙂

Info od photodemon.org o plikach językowych:

Dziękujemy za ulepszenie plików językowych PhotoDemona!

Czasami PhotoDemon automatycznie aktualizuje pliki językowe. Gdy tak się stanie, nowe pliki językowe zostaną pobrane z photodemon.org, a następnie zapisane w plikach w tym folderze (/App/PhotoDemon/Languages). Aby uniknąć utraty pracy tłumacza, *NIE MUSISZ* edytować bezpośrednio tych oficjalnych plików językowych. Jeśli to zrobisz, wszelkie zmiany mogą zostać nadpisane przez te automatyczne aktualizacje plików językowych.

Zamiast tego musisz wykonać jedną z dwóch rzeczy:
1) Zapisz plik tłumaczenia w tym folderze, ale z niestandardową nazwą pliku, np. “Deutsch_edited.xml”. PhotoDemon nie nadpisze plików z niestandardowymi nazwami plików.
2) Jeszcze lepiej, możesz zapisać edytowany plik w folderze /Data/Languages. Wszystko w podfolderze /App/ jest zarezerwowane dla domyślnych plików PhotoDemon. Pliki te mogą być aktualizowane przez program. Folder /Data/ jest przeznaczony dla plików użytkownika, a wszystkie pliki językowe zapisane w folderze /Data/Languages ​​nie zostaną naruszone przez aktualizacje PhotoDemon.
Postępuj zgodnie z tymi instrukcjami, aby twoje cenne tłumaczenia nigdy nie zostały utracone!

Jeszcze raz dziękuję za pomoc, a jeśli masz inne pytania, nie wahaj się ze mną skontaktować: LINK

Z poważaniem Tanner H. (programista PhotoDemon)

Brak wersji instalacyjnej

Języki / Languages: Chinese (Simplified), Croatian, Czech, Dutch (Vlaams/Nederlands), English, Finnish, French, German, Hindi, Hungarian, Indonesian, Italian, Japanese, Macedonian, Malay, Norwegian, Polish, Portuguese (Brazil), Russian, Spanish (Mexico), Swedish, Turkish.

https://i1.wp.com/portable.info.pl/wp-content/uploads/2017/08/PhotoDemon_icon256.png?fit=256%2C256&ssl=1https://i1.wp.com/portable.info.pl/wp-content/uploads/2017/08/PhotoDemon_icon256.png?resize=150%2C150&ssl=1zbymalTworzenie i obróbka grafikiedytor zdjęć,HDR,Obróbka grafiki,PhotoDemon,PhotoDemon portable,RAW
PhotoDemon to przenośny (portable) edytor zdjęć, koncentrujący się na wydajności i użyteczności. Jest w 100 procentach darmowy i open-source. Oferuje szeroki wybór narzędzi do edycji zdjęć, w tym rejestratora makr i procesor wsadowy. Złożone czynności edycyjne mogą być rejestrowane jako makra (podobne do oprogramowania biurowego). Zintegrowany procesor wsadowy umożliwia...