PhotoDemon 9.0 portable

PhotoDemon

PhotoDemon to przenośny (portable) edytor zdjęć, koncentrujący się na wydajności i użyteczności. Jest w 100 procentach darmowy i open-source. Oferuje szeroki wybór narzędzi do edycji zdjęć, w tym rejestratora makr i procesor wsadowy. Złożone czynności edycyjne mogą być rejestrowane jako makra (podobne do oprogramowania biurowego). Zintegrowany procesor wsadowy umożliwia stosowanie makr do całych folderów lub zestawów obrazów.

Można go używać bez żadnych instalacji, na dowolnym komputerze z systemem Windows, na dysku USB lub dysku przenośnym. Oprócz tymczasowego folderu plików – który można określić w opcjach – nie zostawia śladu na dysku twardym.

Umożliwia zapamiętywanie i ładowanie ustawień wszystkich narzędzi, nieograniczone cofanie i ponowne dodawanie, posiada akceleratory klawiatury, podgląd efektów, obsługę kółka myszki i obsługę przycisków, a opisowe ikony menu sprawiają, że jest szybki i łatwy w użyciu.

Program PhotoDemon opiera się na trzech zasadach, jak twierdzi jego autor:

PhotoDemon nie wymaga instalacji, uprawnień administratora, dostępu do internetu lub zależności zewnętrznych. Jego mały rozmiar (7.6 mb) sprawia, że ​​jest idealny do urządzeń USB.

Obecna wersja aplikacji zawiera ponad 100 profesjonalnych narzędzi, z których wiele jest szybszych i lepszych niż posiadają inne edytory zdjęć.

Interfejs zbudowany przez projektantów – a nie inżynierów – i pozwala pracować bez problemów. W przeciwieństwie do innych edytorów zdjęć, testy użyteczności wpływają na dobre decyzje projektowe.

Cechy i narzędzia programu PhotoDemon:

-obsługa wielu formatów plików
-zarządzanie kolorami, w tym pełne wsparcie dla osadzonych profili ICC
-edycja dla wybranych funkcji, w tym zmiana rozmiaru, rotacji i wspólnych ustawień
-transformacje 2D (skalowanie, przycinanie, prostowanie, ścinanie, powiększanie)
-narzędzia do regulacji: poziomy, krzywe, HDR, balans bieli, dzielenie tonacji i wiele innych
-filtry i efekty: korekcja perspektywiczna, wykrywanie krawędzi, usuwanie szumów, rozmycie, maskowanie nieostre, dyfrakcja obiektywów, winietowanie, ziarno i wiele innych
-bieżącej wersji programu znajduje się około 200 narzędzi.
-wsparcie dla otwierania surowych plików RAW wraz z grafiką wektorową EMF i WMF
-pełne wsparciem dla fragmentów sRGB, cHRM, i gAMA PNG z odwzorowaniem tonu dla obrazów HDR i RAW
-zdolność do przechowywania metadanych obrazu między niezgodnymi formatami (np. EXIF / JPEG, XMP / PNG)
-i wiele innych.

Działa w systemach: Windows XP/Vista/7/8/10
Licencja: bezpłatny (freeware / BSD)

Languages: Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Dutch (Vlaams/Nederlands), English, French, German, Indonesian, Italian, Macedonian, Polish, Spanish, Spanish (Mexico), Turkish.

You may also like...