MediaMonkey to darmowy, rozbudowany i łatwy w użyciu program do odtwarzania plików multimedialnych i ich katalogowania. Program obsługuje popularne formaty muzyczne, a za pomocą zewnętrznych rozszerzeń można zwiększyć funkcjonalność aplikacji. MediaMonkey obsługuje język skryptowy, pluginy, skórki, integruje się z programami Nero i Winamp oraz z urządzeniami przenośnymi. Umożliwia zgrywanie płyt CD na dysk twardy i konwertowanie pomiędzy obsługiwanymi formatami. Obsługuje formaty MP3, AAC, Ogg Vorbis, FLAC, WMA, APE, MPC i WAV. Zawiera wbudowany odtwarzacz, który obsługuje wtyczki Winampa. Automatycznie dostosowuje poziom głośności. Zawiera rozbudowany edytor tagów, pozwalający na zapis do formatów ID3v1, ID3v2.4, Vorbis comment, WMA, APEv2, RIFF oraz odczytuje tagi z plików WAV.

Główne cechy programu to:
– zgrywanie muzyki z płyt CD
– odtwarzanie popularnych formatów muzycznych
– konwersja między obsługiwanymi formatami
– biblioteka multimediów z opcją szybkiego wyszukiwania i katalogowania
– przeszukiwanie tagów i innych dostępnych informacji
– pobieranie brakujących informacji z baz FreeDB i Amazon.com
– odczytywanie i modyfikacja tagów
– katalogowanie utworów
– synchronizacja z urządzeniami przenośnymi
– eksportowanie danych (w różnych formatach).
Synchronizacja utworów i list odtwarzania z takimi urządzeniami przenośnymi jak:
– Apple iPod Standard, Mini, Photo, Shuffle, Nano, Classic, Touch, iPhone
– iRiver iFP-8xx, iFP-9xx, PMC-120, H10, N-xx, PMP-1xx, H120, H320, H340, T10
– Creative ZEN Xtra, Micro, Neeon, Sleek, Touch, Vision, Vision:M, V, V Plus, ZEN
– Microsoft Zune obsługa możliwa po wykonaniu zmiany w rejestrze
– Sandisk Sansa Slot, Fuze, View, Clip, Shaker, Express, c200, e200, Connect, c100, m200, e100
– wybrane modele telefonów komórkowych
– inne urządzenia przenośne (np. PenDrive)
– urządzenia MTP (z uwzględnieniem Microsoft PlaysForSure)
MediaMonkey pozwala słuchać stacji radiowych i podcastów, jak również generować różnego rodzaju statystyki w formatach Excel, html lub xml.
Jest bardziej rozbudowana, ale płatna wersja programu.
/tekst w oparciu o Wikipedię/

Info
Po ustawieniu w opcjach języka polskiego (Tools > General > Interface language > Polski (Download) > OK) restartujemy program. Media Monkey nie jest przetłumaczony na język polski w 100%.
Działa w systemach: Windows XP,Vista,7,8,10
Licencja: bezpłatny (freeware), bez zastosowań komercyjnych

Pobierz (14 MB / 65 MB) /.paf.exe ThumbApps/ v. 4.1.22
Wersja instalacyjna: pobierz /.exe/

Dodatki / Addons

Języki / Languages: Afrikaans, Chinese, Croatian, Czech, Danish, Dutch, English, Finnish, French, German, Greek, Hungarian, Italian, Japanese, Norwegian, Polish, Portuguese, Portuguese (Brazil), Russian, Serbian (Latin), Slovak, Spanish, Swedish, Ukrainian, Vietnamese.

https://i0.wp.com/portable.info.pl/wp-content/uploads/2014/10/MediaMonkey_icon256.png?fit=256%2C256&ssl=1https://i0.wp.com/portable.info.pl/wp-content/uploads/2014/10/MediaMonkey_icon256.png?resize=150%2C150&ssl=1zbymalOdtwarzacze audio-videoPAFAAC,Amazon,APE,APEv2,Audio,CD,FLAC,FreeDB,ID3,iPhone,iPod,MediaMonkey,MediaMonkey portable,MP3,MPC,Odtwarzacze,Ogg Vorbis,RIFF,USB,Vorbis comment,WAV,WMA
MediaMonkey to darmowy, rozbudowany i łatwy w użyciu program do odtwarzania plików multimedialnych i ich katalogowania. Program obsługuje popularne formaty muzyczne, a za pomocą zewnętrznych rozszerzeń można zwiększyć funkcjonalność aplikacji. MediaMonkey obsługuje język skryptowy, pluginy, skórki, integruje się z programami Nero i Winamp oraz z urządzeniami przenośnymi. Umożliwia zgrywanie...