MKV Optimizer 3.20.037 portable

MKV Optimizer

Maleńki program MKV Optimizer usuwa niepotrzebne ścieżki audio z wybranych plików MKV, także automatycznie. Można również przekodować ścieżki audio.

Tak przedstawia swój projekt niemiecki programista „lightshock” (użytkownik portalu MediaPortal):
Chciałem udostępnić Wam mój mały program MKV Optimizer. Przynajmniej od czasu do czasu, przeszkadza mi, że nie ma niemieckojęzycznych ścieżek dźwiękowych w wielu plikach MKV. Pozwoliłem sobie szukać w wyszukiwarce Google oprogramowania, które usuwałoby określone ścieżki dźwiękowe, najlepiej automatycznie. Wiele programów może to zrobić…, ale nie automatycznie. Ponieważ czuję się komfortowo, potrafię również programować, ku rozczarowaniu mojej żony i bez zbędnych ceregieli wymyśliłem własny, mały program„.

Aby edytować pliki MKV, potrzebny jest program MKVToolNix. Po uruchomieniu MKV Optimizer automatycznie wyszukuje programu MKVToolNix w folderze MKV Optimizer lub w folderze „Programy” lub „Programy(x86)”. Jeśli nie można znaleźć MKVToolNix, ścieżkę można określić ręcznie.

Do przekodowania ścieżek audio wymagane jest oprogramowanie FFmpeg (kompletna platforma do nagrywania, konwertowania i przesyłania strumieniowego treści audiowizualnych), powiązany plik wykonywalny jest po prostu kopiowany do folderu MKV Optimizer.

MKV Optimizer – poradniki, instrukcje

Aby móc pracować z MKV Optimizer, wymagane są Microsoft .NET Framework 4.5 oraz program MKVToolNix i FFmpeg

Działa w systemach: Windows 7/8/10
Licencja: bezpłatny (freeware)

Po rozpakowaniu programu, plik z językiem (MKV Optimizer v3.PL.xml) umieszczamy w folderze „Languages”

Languages: English, German + Polish.

You may also like...