Nextcloud 3.9.0 portable / 3.9.3

Nextcloud

Nextcloud to seria programów typu klient-serwer, których celem jest stworzenie usługi hostingu plików. Jego funkcjonalność jest podobna do oprogramowania Dropbox, ale Nextcloud jest oprogramowaniem typu open source, pozwalającym każdemu, kto chce zainstalować go na prywatnym serwerze. Jego otwarta architektura pozwala na dodanie funkcjonalności do serwera w postaci aplikacji. Program pozwala na bezproblemową synchronizację plików i folderów pomiędzy komputerem osobistym, a serwerem. Jest to równoległy projekt ownCloud, który jest także oprogramowaniem do obsługi hostingu w chmurze.

Funkcje Nextcloud:

-możliwość łatwego przechowywania plików oraz dzielenia się nimi
-pliki Nextcloud są przechowywane w konwencjonalnych strukturach katalogów i w razie potrzeby można uzyskać do nich dostęp za pośrednictwem WebDAV
-pliki są szyfrowane w transmisji i opcjonalnie podczas przechowywania
-użytkownicy mogą zarządzać kalendarzami (CalDAV), kontaktami (CardDAV), zaplanowanymi zadaniami i odtwarzać treści multimedialne (Ampache)
-umożliwia administrowanie użytkownikami i grupami użytkowników (przez OpenID lub LDAP) i definiowanie uprawnień dostępu
-możliwość dodawania aplikacji (jednym kliknięciem) i połączeń z Dropbox, Google Drive i Amazon S3
-dostęp do różnych baz danych poprzez SQLite, MariaDB, MySQL, Oracle Database i PostgreSQL
-dostępność oprogramowania o nazwie Nextcloud box opartego na Raspberry Pi, które działa w Ubuntu Core.

Nextcloud Files oferuje lokalną platformę Universal File Access i synchronizację z potężnymi możliwościami współpracy oraz interfejsami stacjonarnymi, mobilnymi i internetowymi.

Nextcloud Talk zapewnia lokalne, prywatne konferencje audio/wideo i czat tekstowy poprzez przeglądarkę i interfejsy mobilne ze zintegrowanym udostępnianiem ekranu i integracją SIP.

Groupware Nextcloud integruje kalendarz, kontakty, pocztę i inne funkcje zwiększające produktywność, aby pomóc zespołom szybciej i łatwiej pracować na Twoich warunkach.

POMOC: Instalacja i konfiguracja, problemy z otwieraniem plików, nawigacja w interfejsie Web, udostępnianie plików przez klienta desktop w systemie Windows, opis interfejsu Web, dostęp do plików w interfejsie Web, zarządzanie usuniętymi plikami, przesyłanie plików bez logowania i inne

Działa w systemach: Windows 8.1/10/11 – 64-bit
Licencja: bezpłatny (Affero GPL)

Portapps info:

Pobierz i zainstaluj najnowszą przenośną konfigurację, gdzie chcesz, a następnie uruchom nextcloud-portable.exe.
Jeśli masz już zainstalowany Nextcloud™ z oryginalnej instalacji, przenieś następujące pliki:
% LOCALAPPDATA%\Nextcloud* do data\conf
Następnie uruchom nextcloud-portable.exe i usuń Nextcloud™ z komputera.

Aby dokonać aktualizacji, wystarczy pobrać i zainstalować najnowszą przenośną konfigurację.

Kiedy wybierasz, co chcesz synchronizować z Nextcloud™ Desktop Client, pamiętaj, aby wprowadzić następującą ścieżkę ..\data\storage\example, aby zawartość była przenośna (zastąp przykład wybraną wartością):

Ali Naderi: jest to przenośny klient Nextcloud działający w systemie Windows (tylko w wersji 64-bitowej) bez uprawnień administratora.

INTEGRATIONS – szukasz aplikacji integracyjnych, takich jak dodatki do przeglądarki dla haseł, czytnik kanałów i nie tylko? Sprawdź sklep z aplikacjami pod kątem integracji.

Languages: Basque, Bulgarian, Catalan, Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Croatian, Czech, Danish, Dutch, English (UK & US), Esperanto, Estonian, Farsi, Finnish, French, Galician, German, Greek, Hebrew, Hungarian, Icelandic, Indonesian, Italian, Japanese, Latvian, Lithuanian, Norwegian (Bokmal), Polish, Portuguese, Portuguese (Brazil), Romanian, Russian, Serbian, Slovak, Spanish, Spanish (AR, CL, CO, CR, DO, EC, GT, HN, MX, SV), Swedish, Thai, Turkish, Ukrainian.

You may also like...