Orwell Dev-C++ 5.11 portable

Orwell Dev-C++ (Dev-C++) jest popularnym wśród programistów zintegrowanym środowiskiem programistycznym IDE, obsługującym język C i C++ w systemach Windows.

Jest zintegrowany z MinGW (port GCC, dostarczający darmowe i otwarte środowisko oraz narzędzia pozwalające na kompilację natywnych plików wykonywalnych dla platformy Windows), czyli z windowsowym portem kompilatora GCC (zestaw kompilatorów do różnych języków programowania rozwijany w ramach projektu GNU i udostępniany na licencji GPL oraz LGPL).

Posiada niezbędne funkcje do pisania kodów źródłowych programów pracujących w konsoli oraz złożonych aplikacji z graficznym interfejsem (GUI) oraz pozwala pisać kody źródłowe programów i gier komputerowych (biblioteki Direct3D i OpenGL). Oferuje wielookienkowy edytor kodu źródłowego, autouzupełnianie i podświetlanie składni, wbudowany system kontroli wersji CVS, mechanizm kart do pracy z wieloma plikami, przeglądarkę klas, obsługę skrótów klawiaturowych, rozszerzanie funkcjonalności za pomocą DevPack-ów (rozszerzenia programu, pozwalające mu korzystać z różnych bibliotek, szablonów i narzędzi, np. z DirectX-a, z biblioteki Allegro, OpenAL czy wxWidgets), opcje podpowiedzi i uzupełniania kodu oraz wiele innych. Posiada przejrzysty i intuicyjny interfejs graficzny.

Program Orwell Dev-C++ został pierwotnie stworzony przez programistę Colina Laplace’a i jego zespół – Bloodshed Software. Program od 2005 roku nie jest rozwijany, a na bazie Dev-C++ jest rozwijany nowy program o nazwie wxDev-C++. Natomiast od czerwca 2011 holenderski programista o pseudonimie Orwell wydaje kolejne wersje Dev-C++ pod nazwą Orwell DevC++.

Działa w systemach: XP/Vista/7/8/10 – 64 & 32-bit
Licencja: bezpłatny (GNU GPL)

Zmiany w wersji: link

Ustawianie języka interfejsu: Tools > Environment Options > Language> np. Polish

Languages: Bulgarian, Catalan, Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Croatian, Czech, Danish, Dutch, English, Estonian, French, Galego, German, Greek, Hebrew, Hungarian, Italian, Japanese, Korean, Latvian, Norwegian, Polish, Portuguese, Romanian, Russian, Slovak, Slovenian, Spanish, Spanish (Colombia), Swedish, Turkish, Ukrainian.

You may also like...