PhotoFiltre 7.2.1 / 11.6.1 Trial portable

PhotoFiltre

PhotoFiltre to program do retuszu obrazków. Chyba najbardziej rozbudowany edytor graficzny dostępny za darmo. Pozwala na proste i  bardziej zaawansowane dostosowywanie zdjęć.

Posiada bogatą gamę filtrów, wtyczek rozszerzających funkcjonalność programu oraz różnorakie narzędzia. Wśród 100 filtrów program oferuje: efekt komiksu, szum, płaskorzeźbę, akwarelę, pastele, atrament, pointylizm, efekty puzzli, teksturę i inne. Obsługuje najpopularniejsze formaty graficzne jak .jpg, .jpeg, .bmp, .png, .gif, itp, a także PSD (Photoshop) i PSP (Paint Shop Pro).

Wyposażony jest moduł PhotoMasque, z którym można tworzyć zaawansowane efekty konturu i przejrzystości na zdjęciach przy użyciu zaprogramowanych masek. Te maski są to obrazy w skali szarości, gdzie biały jest kolorem przezroczystości, odcienie szarości to obszary ciemniejsze, czarny oznacza całkowite krycie.

Jest godnym polecenia edytorem grafiki dla początkujących. Zajmuje niewielką ilość zasobów systemowych, posiada intuicyjny interfejs.

Autor programu Antonio Da Cruz w wersji 7 udostępnił obsługę warstw.
Dużo wtyczek i rozszerzeń do programu PhotoFiltre można pobrać na stronie autora.

Kursy PhotoFiltre /Galeria ArtStacja/ ; PhotoFiltre /.pdf/: O programie ; Pobieranie i instalacja programu ; Okno programu ; Obróbka zdjęć ; Rysowanie i malowanie ; praca na warstwach

Autor oprogramowania PhotoFiltre nie uaktualnia go już, bo zajął się płatnym projektem pod nazwą PhotoFiltre Studio. PhotoFiltre 7 został opracowany z rdzeniem PhotoFiltre Studio w celu obsługi warstw i filtrów. Jest w nim mniej funkcji w porównaniu do PhotoFiltre Studio X, który jest oprogramowaniem typu shareware i jest ograniczony do 30-dniowego okresu próbnego. Jeśli po upływie 30-dniowego okresu próbnego będziesz chciał nadal z niego korzystać, będziesz musiał zakupić klucz rejestracyjny.

Działa w systemach: Windows XP/Vista/7/8
Licencja: bezpłatny do użytku prywatnego lub edukacyjnego (free for a private or educational use)

Aby spolszczyć program rozpakowujemy StudioPL.zip (lub TranslationPL.zip), następnie plik StudioPL.plg (lub TranslationPL.plg) kopiujemy do katalogu z programem. Należy wykasować plik StudioEN.plg (lub TranslationEN.plg) i mamy program w języku polskim

Wtyczki

Languages: Brazilian Portuguese, Catalan, Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Croatian, Czech, Danish, Dutch, English, Estonian, Finnish, French, Galician, German, Hebrew, Hungarian, Italian, Japanese, Norwegian, Portuguese, Russian, Serbian, Slovenian, Spanish, Swedish, Turkish.

You may also like...