Qemu Simple Boot został stworzony, aby testować pliki obrazów w QEMU i bardzo upraszcza ten proces. Jest to maszyna standardowa, emulator i wirtualizator.
Co to znaczy? Wyobraź sobie, że masz plik ISO, który wymaga testowania. Najpierw trzeba go nagrać na płytę, marnować czas i płytę CD/DVD lub zainstalować wirtualny napęd i zamontować ISO.
Ale jest łatwiejszy sposób, właśnie nim jest aplikacja Qemu Simple Boot.

Jak go użyć:
Pobieramy plik ZIP i rozpakowujemy go do wybranego folderu, a następnie uruchamiamy plikiem Qsib.exe. Aplikacja jest bardzo prosta w użyciu – wystarczy przeciągnąć i upuścić pliki .iso, .ima lub .img w oknie i kliknąć “Uruchom Qemy Test” (istnieje również pole wyboru umożliwiające opcjonalne zamknięcie programu po uruchomieniu QEMU). Możesz również użyć przycisku plus (+) znajdującego się w prawym dolnym rogu okna, aby ręcznie wybrać plik obrazu. Pasek suwaka w prawym górnym rogu pozwala wybrać, ile pamięci systemowej ma przydzielić do testu.

Info
QEMU – szybki emulator napisany przez Fabrice Bellarda i dostępny, jako wolne oprogramowanie.
QEMU umożliwia uruchomienie kilku systemów operacyjnych jednocześnie na jednej maszynie. Jest podobny do takich projektów jak Bochs czy PearPC, jednak ma kilka cech (np. większą szybkość i obsługę wielu architektur CPU), dzięki którym wyprzedza swoich konkurentów.
Proszę nie używać Qemu Simple Boot do testowania obrazów systemu operacyjnego Windows. Został on zaprojektowany do szybkiego testowania programów ładujących dla dysków flash USB lub małych plików graficznych o niskich wymaganiach dotyczących zasobów. Nie został zaprojektowany, jako pełne środowisko wirtualizacji.

Działa w systemach: Windows XP,Vista,7,8,10 /32 i 64-bit/
Licencja: bezpłatny (freeware)
Pobierz /.zip/ (2,77 MB / 4,71 MB)
Brak wersji instalacyjnej.
Albanian, Arabic, Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Dutch, English, Finnish, French, German, Greek, Hungarian, Italian, Japanese, Korean, Persian, Polish, Portuguese, Russian, Spanish, Swedish, Turkish, Ukrainian, Vietnamese.
Zrzuty ekranu / Screenshots
https://portable.info.pl/wp-content/uploads/2018/01/Qemu-_Simple_Boot_icon256.pnghttps://portable.info.pl/wp-content/uploads/2018/01/Qemu-_Simple_Boot_icon256-150x150.pngzbymalSystemoweCD,HDD,IMA,ISO,pliki obrazów,Qemu Simple Boot,Qemu Simple Boot portable,QEMU),wirtualizacja
Qemu Simple Boot został stworzony, aby testować pliki obrazów w QEMU i bardzo upraszcza ten proces. Jest to maszyna standardowa, emulator i wirtualizator. Co to znaczy? Wyobraź sobie, że masz plik ISO, który wymaga testowania. Najpierw trzeba go nagrać na płytę, marnować czas i płytę CD/DVD lub zainstalować wirtualny napęd...