BPFStat to darmowy program umożliwiający uzyskanie statystycznych informacji o wartościach zawartych w plikach. Program produkuje histogram (rozkład wartości) pliku oraz podaje informację o ilości unikalnych wartości i wartościach granicznych. Rozkład jest prezentowany graficznie, po wskazaniu myszą kolumny na pasku stanu pojawia się informacja o wartości i ilości jej wystąpień.
Program BPFStat domyślnie produkuje rozkład dla poszczególnych bajtów, ale można go przełączyć w tryb 16-bitowy (w trybie Intel bądź Motorola) bądź 32-bitowy (również w trybie Intel bądź Motorola).

Znaczenie pól na pasku stanu (od lewej):
– wielkość: rozmiar pliku w bajtach
– Min: najmniejsza znaleziona wartość w pliku
– Max: największa znaleziona wartość w pliku
– Uniq: ilość unikalnych wartości w pliku
– M: element pod myszą dziesiętnie i heksadecymalnie
– Ocs: ilość wystąpień tej wartości – konkretna ilość i procent tego pliku.

Menu Opcje:
– szerokość elementu: określa szerokość (w bitach) poszczególnych wartości.
– ukryj maksimum: pozwala pozbyć się kolumn(y) z maksymalną ilością wystąpień
– ukrywaj wartości które nie wystąpiły (tylko elementy o szerokości 8 lub 16 bitów): usuwa z wykresu słupki dla tych wartości, które nie wystąpiły w tym pliku, zwiększając czytelność wykresu.
– jasny schemat kolorów: przełącza schemat kolorów
– sortuj wg wystąpień: przełącza między porządkowaniem elementów histogramu wg wystąpień elementów (od najczęściej do najrzadziej) a wg wartości elementów (od najniższej do najwyższej).

Autorem aplikacji jest polski programista Piotr Dałek.

Działa w systemach: Windows XP,Vista,7,8,10
Licencja: bezpłatny (freeware)
Pobierz /.7z/ (107 KB / 264 KB)
Brak wersji instalacyjnej.
Polish
Zrzuty ekranu / Screenshots
https://portable.info.pl/wp-content/uploads/2018/01/BPFStat_icon256.pnghttps://portable.info.pl/wp-content/uploads/2018/01/BPFStat_icon256-150x150.pngzbymalSystemoweBPFStat,BPFStat portable,histogram pliku,statystycznych informacji o plikach
BPFStat to darmowy program umożliwiający uzyskanie statystycznych informacji o wartościach zawartych w plikach. Program produkuje histogram (rozkład wartości) pliku oraz podaje informację o ilości unikalnych wartości i wartościach granicznych. Rozkład jest prezentowany graficznie, po wskazaniu myszą kolumny na pasku stanu pojawia się informacja o wartości i ilości jej wystąpień. Program...