VeraCrypt_icon256VeraCrypt jest wolnym oprogramowaniem szyfrującym dyski, udostępnionym przez francuską firmę IDRIX zajmująca się kryptografią i bezpieczeństwem. Program zbudowano w oparciu o program TrueCrypt, który nie jest już rozwijany (TruCrypt przejęli szwajcarzy – TCnext, którzy udostępniają pliki programu).
VeraCrypt dodaje rozszerzoną ochronę do algorytmów używanych do szyfrowania partycji systemowej i odporny jest na nowe ataki typu brute-force. Rozwiązuje również wiele luk i problemów bezpieczeństwa znalezionych w TrueCrypt.

Program potrafi szyfrować całe dyski, pojedyncze partycje, dyski USB, tak iż tylko po wpisaniu hasła możliwy będzie odczyt danych znajdujących się na szyfrowanej partycji. Po wprowadzeniu hasła, którym zabezpieczyliśmy naszą partycję, możliwa jest normalna praca na danym dysku, tak jakby był to każdy inny dysk dostępny w systemie.

Jedną ze znaczących różnic w stosunku do TrueCrypt jest to, że zamiast tysiąca iteracji (metoda w analizie matematycznej i programowaniu polegająca na wielokrotnym stosowaniu tego samego przekształcenia lub procedury) z wykorzystaniem PBKDF2-RIPEMD160 VeraCrypt używa 327670. Dla standardowych kontenerów i innych partycji, zamiast 2000 iteracji z wykorzystaniem RIPEMD160 używa 655340, a dla SHA-2 i Whirlpool używa pół miliona.
W najnowszej wersji aplikacji poprawiono błędy i dodano wsparcie dla wolumenów TrueCrypt oraz możliwość konwersji kontenerów TrueCrypt i niesystemowych partycji.

Info
Zmiana języka interfejsu: Setting > Language… Przed zmianą języka rozpakujcie folder “Languages.zip” znajdujący się w głównym folderze aplikacji VeraCrypt.
Wersja portable nie ma paru funkcji, które są w wersji instalacyjnej.
Działa w systemach: Windows XP,Vista,7,8,10 /32 i 64-bit/
Licencja: bezpłatny (freeware)

Pobierz /.exe extract/ (30 MB / 56 MB)
Info
Przenośną wersję VeraCrypt można łatwo stworzyć podczas instalacji. Po uruchomieniu, wystarczy wybrać “Extract” zamiast “Install” i wszystkie niezbędne pliki zostaną skopiowane do wybranej przez nas lokalizacji.

Istnieją jednak dwie rzeczy, o których należy pamiętać:
1.Lepiej używać programu z uprawnieniami administratora, bo bez względu na to, jaki rodzaj oprogramowania użyjemy, jeśli chodzi o prywatność, to w większości przypadków nie jest to bezpieczne, gdy nie mamy tych uprawnień, bo administrator może łatwo uchwycić i skopiować poufne dane, w tym hasła i klucze.
2. Po zbadaniu plików rejestru, może być możliwość sprawdzenia, że VeraCrypt był zamontowany w systemie Windows, nawet gdyby został uruchomiony w trybie przenośnym.

Pobierz /.paf.exe PApps/ v. 1.22 Pobierz /.paf.exe jooseng/ v. 1.23
Wersja instalacyjna: pobierz /.exe/

Zmiany w wersji: link

Języki / Languages: English, Polish + 35

https://portable.info.pl/wp-content/uploads/2015/10/VeraCrypt_icon256.pnghttps://portable.info.pl/wp-content/uploads/2015/10/VeraCrypt_icon256-150x150.pngzbymalBezpieczeństwoPAFbrute-force,Deszyfrowanie,Szyfrowanie,VeraCrypt,VeraCrypt portable
VeraCrypt jest wolnym oprogramowaniem szyfrującym dyski, udostępnionym przez francuską firmę IDRIX zajmująca się kryptografią i bezpieczeństwem. Program zbudowano w oparciu o program TrueCrypt, który nie jest już rozwijany (TruCrypt przejęli szwajcarzy - TCnext, którzy udostępniają pliki programu). VeraCrypt dodaje rozszerzoną ochronę do algorytmów używanych do szyfrowania partycji systemowej i odporny...