XNote++ 4.1.12 add-on

XNote++

XNote++ to dodatek do Thunderbirda, który umożliwia dołączanie notatek do poszczególnych wiadomości e-mail. Możesz więc dodać np. numer telefonu tego kontaktu, datę, kiedy musisz skontaktować się z nadawcą, albo zaplanować odpowiedź w notatce.

Pierwotnie wydany przez StarXpert, ale pierwotni twórcy XNote zakończyli jego rozwój. Lorenz Froihofer przeniósł XNote do Thunderbirda 3 w grudniu 2009 roku i wysłał im e-mail zawierający pierwszą wersję portu, ale nie otrzymał odpowiedzi. W związku z tym utrzymuje XNote od Thunderbirda 3. W 2020 roku Klaus Bücher przyłączył się do działań rozwojowych i przeprowadził port do Thunderbirda 78 po zaprzestaniu obsługi starszych rozszerzeń.

W kontekście firmowym notatki mogą zawierać zadania specjalne i jeśli zaczynają się od krótkiej nazwy osoby zlecającej zadanie, każdy pracownik może łatwo znaleźć swoje zadania za pomocą dodatku Expression Search NG (więcej o wyszukiwaniu znajdziesz TU /ENG/).

Cechy dodatku XNote++:
  • Dodawaj notatki do wiadomości za pomocą przycisku na pasku narzędzi lub skrótu klawiaturowego Alt+m (można dostosować).
  • Niestandardowa kolumna na liście wiadomości do oznaczania wiadomości notatkami.
  • Kolumna niestandardowa może wyświetlać tekst notatki. Jeśli kolumna jest wąska, notatka zostanie wyświetlona w wyskakującym okienku po najechaniu kursorem na wpis kolumny.
  • Zaznacz (oznacz) wiadomości za pomocą notatek. Dostosuj nazwę i kolor tagu.
  • Notatki o zmiennym rozmiarze.
  • Możesz ustawić standardową pozycję notatki na ekranie, nawet poza głównym oknem Thunderbirda.
  • Notatki mogą być wyświetlane w wyskakującym oknie otwierającym się po wybraniu wiadomości, na wyświetlaczu poczty nad tekstem wiadomości lub w wyskakującym okienku w kolumnie XNote++ (możliwość dostosowania).
  • Notatka wyświetlana w wiadomości może domyślnie być podsumowaniem lub pełną notatką (ustawienie wstępne według Twojego wyboru i przełączane za pomocą przycisku w wiadomości).
  • Twórz lub wyświetlaj notatki tylko za pomocą klawiatury (nie jest wymagana mysz). Alt+m (Thunderbird 102+, konfigurowalny) tworzy lub otwiera notatkę do edycji, zamykania i zapisywania za pomocą Esc lub Alt+m.

Działa w systemach: wieloplatformowy
Licencja: bezpłatny (GNU LGPLv2.1)

Languages: English, French, Galician, German, Italian, Japanese, Nederlands, Polish, Portuguese.

You may also like...