WizTree 4.18 portable

WizTree

WizTree jest najszybszym na świecie, jak twierdzi producent, analizatorem miejsca na dysku. Skanuje dysk twardy i pokazuje, które pliki i foldery używają najwięcej miejsca na dysku.
Podczas skanowania sformatowanych dysków twardych w formacie NTFS (większość nowoczesnych dysków twardych korzysta z tego formatu), WizTree odczytuje z dysku plik z Master File Table (MFT) dysku twardego. MFT to specjalny plik ukryty używany przez system plików NTFS do śledzenia wszystkich plików i folderów na dysku twardym. Skanowanie plików w ten sposób całkowicie pomija system operacyjny (Windows) i zapewnia znaczne zwiększenie wydajności.
Program jest podobny do aplikacji typu WinDirStat.

Od wersji 2.0 program posiada możliwość skanowania dysków twardych innych niż NTFS (dysków sieciowych, dysków USB i poszczególnych katalogów).
Należy zauważyć, że tryb dużej szybkości jest ograniczony do lokalnych dysków sformatowanych w formacie NTFS. Program wykonuje dużo wolniej skanowanie dysków sformatowanych w formacie FAT, aby przeprowadzić ich analizę.

Cechy programu WizTree:

-znajduje pliki i foldery zajmujące największą ilość miejsca na dysku twardym
-jest bardzo szybki! Program odczytuje tabelę plików podstawowych (MFT) bezpośrednio z sformatowanych dysków twardych w formacie NTFS
-pozwala na wykrycie dużych plików i dużych zbiorów mniejszych plików, znajduje największe pliki na dysku twardym, a każdy pojedynczy plik na dysku twardym może być sortowany według wielkości
-wyszukiwanie według nazwy pliku – szybkie zlokalizowanie plików według nazwy lub dopasowanie symboli wieloznacznych
-sortuje zawartość całego dysku twardego według rozmiaru folderu
-skanuje wszystkie typy systemów plików dysków twardych (NTFS, FAT, FAT32, sieć itp.)
-wyświetla informacje o partycji – nazwa woluminu, pojemność partycji, wolne lub zajęte miejsce na dysku

Uważajcie, aby nie usuwać żadnych plików niezbędnych do prawidłowego działania komputera!

Działa w systemach: Windows XP/Vista/7/8/10/11 – 64 & 32-bit
Licencja: bezpłatny do użytku osobistego (freeware non-commercial / donationware)

Zmiany w wersji: link

Languages: Bulgarian, Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Danish, English, Finnish, French, German, Greek, Hungarian, Italian, Japanese, Korean, Netherlands, Norwegian, Polish, Portuguese (Brazil), Russian, Serbian, Slovak, Slovenian, Spanish, Swedish, Turkish, Ukrainian.

You may also like...