Tenacity 1.3.3 portable

Tenacity

Tenacity to łatwy w obsłudze wielościeżkowy edytor i rejestrator audio dla systemów Windows, macOS, Linux i innych systemów operacyjnych. Jest zbudowany na bazie bardzo popularnego Audacity i jest rozwijany przez szeroką, zróżnicowaną grupę wolontariuszy.

Tenacity community: witajcie wszyscy użytkownicy Audacium i Saucedacity w Tenacity i naszej społeczności. Wdrożyliśmy nowe funkcje z Audacity, aby ułatwić edycję. Dodatkowo zachowaliśmy motywy tych dwóch widelców z jedynie niewielkimi modyfikacjami, aby wyglądały lepiej dzięki naszym nowym funkcjom edycji i niewielkim zmianom ścieżki.
Niemniej jednak celem tego projektu jest przejęcie tego, co pierwotni twórcy Audacity stworzyli przez dziesięciolecia pracy i stworzenie edytora audio, który będzie świeży, nowocześniejszy, wygodny i praktyczny w użyciu, z pomocą i wskazówek naszych użytkowników i naszej społeczności.

Motywacja i historia Tenacity
W kwietniu 2021 roku Muse Group nabyła słynną aplikację do edycji dźwięku Audacity. Ich celem w przypadku było wprowadzenie bardzo potrzebnych ulepszeń do Audacity. Jednak niedługo potem podjęto próbę dodania do programu telemetrii, co wywołało kontrowersje wśród jego społeczności. Na szczęście nowi programiści wycofali się ze swojej propozycji, utrzymując jedynie podstawowe raportowanie błędów i sprawdzanie aktualizacji tam, gdzie nie są gromadzone żadne dane osobowe. Jednak w lipcu 2021 r. Audacity po raz kolejny zostało wplątane w kontrowersje w związku z nową polityką prywatności, zalecającą użytkownikom poniżej 13 roku życia niekorzystanie z programu. Wzbudziło to obawy dotyczące naruszenia licencji GPL v2 Audacity. Chociaż nowa polityka prywatności została zaktualizowana, aby rozwiać te obawy, społeczność miała już dość. Więcej >>>

Cechy programu Tenacity:
  • Nagrywanie z urządzeń audio (rzeczywistych lub wirtualnych)
  • Eksportuj / Importuj szeroką gamę formatów audio (rozszerzalnych za pomocą FFmpeg)
  • Wysoka jakość, w tym obsługa dźwięku typu float do 32-bitów
  • Wtyczki obsługujące wtyczki VST, LV2 i AU
  • Skrypty we wbudowanym języku skryptowym Nyquist lub w Pythonie, Perlu i innych językach z nazwanymi potokami
  • Edycja dowolnego próbkowania i wielościeżkowej osi czasu
  • Dostępność, w tym edycja za pomocą klawiatury, obsługa czytnika ekranu i obsługa narracji
  • Narzędzia przydatne w analizie sygnałów, w tym audio.

Niektóre różnice w stosunku do Audacity:
Tenacity to nie tylko rozwidlenie Audacity, które usuwa raportowanie błędów i sprawdzanie aktualizacji, chociaż mogłoby się tak wydawać. Zostały wdrożone własne funkcje i poprawki w kierunku, który podoba się użytkownikom i społeczności. Jak dotąd wdrażając poniższe
-Nowe motywy.
-Ulepszona obsługa większej liczby platform, takich jak Haiku.
-Matroska importuje i eksportuje bez potrzeby FFmpeg.
-Wsparcie dla importowania, edytowania, eksportowania rozdziałów Matroski jako ścieżek etykiet.
-Ulepszenia blokady synchronizacji, w tym możliwość tymczasowego obejścia blokady synchronizacji.
-Przewijanie poziome w oknie Analiza częstotliwości.
-Zmiany ukryte, takie jak ulepszony system kompilacji umożliwiający nowoczesne zależności nadrzędne.

Działa w systemach: Windows 10/11
Licencja: bezpłatny (GNU GPLv2)

Wersja instalacyjna została rozpakowana programem 7-Zip do pliku „.zip”. Producent nie udostępnia wersji przenośnej (portable). Rada od użytkownika Alex: Utwórz folder Portable Settings w folderze aplikacji. Znajdą się tam wszystkie ustawienia. Program tworzy jednak pusty folder w ..Users\UserName\AppData\Local\Tenacity\SessionData\.

Languages: Afrikaans, Arabic, Armenian, Bangla, Basque, Belarusian, Bosnian, Bulgarian, Burmese, Catalan, Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Croatian, Czech, Danish, English, Finnish, French, Galician, Georgian, German, Greek, Hebrew, Hindi, Hungarian, Indonesian, Irish, Italian, Japanese, Khmer, Korean, Lithuanian, Macedonian, Marathi, Nederlands, Norwegian (Bokmal), Persian, Polish, Portuguese, Portuguese (Brazil), Romanian, Russian, Serbian, Slovak, Slovenian, Spanish, Swedish, Tajik, Tamil, Turkish, Ukrainian, Vietnamese, Welsh + 2.

You may also like...