KompoZer jest to edytor HTML do zarządzania stronami internetowymi i budowania stron www za pomocą WYSWIG (to co widzisz jest tym co otrzymasz). Program dla tych, którzy nie znając języka HTML, chcą stworzyć profesjonalnie wyglądającą stronę internetową.

Jest darmowym zamiennikiem dla takich programów jak Microsoft FrontPage czy Adobe Dreamweaver. KompoZer jest jakby nieoficjalnym rozwinięciem programu Nvu, który przestał być rozwijany w 2005r. Autor Nvu -Daniel Glazman- pracuje nad modułem HTML w Seamonkey (Mozilla). KompoZer jest już tworzony przez inną grupę programistów. Program ten poprawia błędy z Nvu i wprowadza nieco nowych funkcji, min.: jest stabilniejszy, poprawiono interfejs użytkownika i udoskonalono edytor CSS, wprowadzono też pełną obsługę HTML-a 4.01.
KompoZer generuje wysokiej jakości kodu HTML, obsługuje XHTML, ma wbudowany edytor arkuszy styli CSS, menedżera witryn ( wbudowany klient FTP), posiada moduł sprawdzania pisowni, kreatory do tworzenia tabel, formularzy, ramek i wiele innych. Edytor WYSIWYG wykorzystuje języki HTML, CSS, PHP i JavaScript.

Info: język polski (wersja stabilna 0.7.10) – ściągamy polski plik językowy ze strony KompoZer-Localizations. Następnie odpalamy program i klikamy: Tools>Extensions>Install. Wskazujemy gdzie jest plik .xpi (kpz-langpack-plPL.xpi), godzimy się na zainstalowanie (tak jak w Firefoxie wgrywamy dotatki) i po ponownym uruchomiwniu KompoZer jest w języku polskim.

Działa w systemach:  Windows 98,Me,2000,XP,Vista
Licencja: bezpłatny (MPL/GPL/LGPL)

Strona domowa

Pobierz (0.7.10) –  ( 7,58 MB / 20,1 MB )

Spolszczenie (0.7.10)

Pobierz (0.8b3 – wersja PL) –  ( 8,90 MB / 24,5 MB )

Wersja instalacyjna (0.8b3 – wersja PL) – pobierz

Języki /inne / others/: Catalan, Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Czech, Danish, Dutch, English, Esperanto, Finnish, French, German, Hungarian, Italian, Japanese, Korean, Polish, Portuguese, Portuguese (Brazil), Russian, Serbian, Slovenian, Spanish, Ukrainian.

Kompozer

https://portable.info.pl/wp-content/uploads/2010/03/KompoZer_icon256.pnghttps://portable.info.pl/wp-content/uploads/2010/03/KompoZer_icon256-150x150.pngzbymalTworzenie stron internetowychCSS,FTP,HTML,Javascript,KompoZer,KompoZer portable,PHP,Strony www,WYSWIG
KompoZer jest to edytor HTML do zarządzania stronami internetowymi i budowania stron www za pomocą WYSWIG (to co widzisz jest tym co otrzymasz). Program dla tych, którzy nie znając języka HTML, chcą stworzyć profesjonalnie wyglądającą stronę internetową. Jest darmowym zamiennikiem dla takich programów jak Microsoft FrontPage czy Adobe Dreamweaver. KompoZer...