Wireless Network Watcher to małe narzędzie, które skanuje sieć bezprzewodową i wyświetla listę wszystkich komputerów i urządzeń, które są obecnie podłączone do naszej sieci. Dla wyszukanych przez program urządzeń wyświetlane są następujące informacje: adres IP, adres MAC, firmę, która wyprodukowała kartę sieciową i ewentualnie nazwę komputera. Umożliwia również eksportowanie listy podłączonych urządzeń w HTML / XML / CSV / TXT lub skopiować listę do schowka, a następnie wkleić do programu Excel lub innego arkusza kalkulacyjnego. Po uruchomieniu program automatycznie lokalizuje kartę sieci bezprzewodowej i skanuje sieć.

W rzadkich przypadkach, możliwe jest, że Wireless Network Watcher nie wykryje prawidłowo karty sieci bezprzewodowej, to należy przejść do okna “Opcje zaawansowane” (F9) i ręcznie wybrać odpowiednią kartę sieciową.
Choć to narzędzie przeznaczone jest oficjalnie do skanowania sieci bezprzewodowych, można również używać go do skanowania małych sieci przewodowych.

Program nie wymaga procesu instalacji lub dodatkowych bibliotek DLL. W celu rozpoczęcia korzystania z niego wystarczy rozpakować plik wykonywalny (WNetWatcher.exe) z pliku .zip i uruchomić go.

Info
Domyślnie narzędzie wykorzystuje wewnętrzną bazę danych adresów MAC zapisaną w pliku .exe, ale nie zawsze jest na bieżąco z najnowszymi adresami.
Można ręcznie pobrać plik najnowszych adresów MAC ze strony http://standards.ieee.org/develop/regauth/oui/oui.txt – następnie umieścić “oui.txt” w tym samym folderze, w którym “WNetWatcher.exe” się znajduje. Po uruchomieniu program będzie automatycznie ładować i używać listy pobranej w pliku “oui.txt” zamiast używać adresów MAC z wewnętrznej bazy danych.
Zmiana interfejsu: plik językowy wrzucamy do folderu z programem.
Działa w systemach: Windows 2000,XP,Server 2003/2008,Vista,7,8,10
Licencja: bezpłatny (freeware)
Pobierz (292 KB / 916 MB) Spolszczenie
Wersja instalacyjna: pobierz

Zmiany w wersji: link

Języki / Languages: inne / other: Arabic, Catalan, Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Czech, Danish, Dutch, Finnish, French, German, Greek, Hungarian, Icelandic, Italian, Japanese, Korean, Persian, Polish, Portuguese (Brazil), Romanian, Rusian, Slovak, Spanish, Swedish, Thai, Turkish, Valencian, Vietnamese.

https://portable.info.pl/wp-content/uploads/2015/10/Wireless_Network_Watcher_icon_Nirsoft.pnghttps://portable.info.pl/wp-content/uploads/2015/10/Wireless_Network_Watcher_icon_Nirsoft-150x150.pngzbymalSystemoweIP,MAC,sieci bezprzewodowe,Wireless Network Watcher,Wireless Network Watcher portable
Wireless Network Watcher to małe narzędzie, które skanuje sieć bezprzewodową i wyświetla listę wszystkich komputerów i urządzeń, które są obecnie podłączone do naszej sieci. Dla wyszukanych przez program urządzeń wyświetlane są następujące informacje: adres IP, adres MAC, firmę, która wyprodukowała kartę sieciową i ewentualnie nazwę komputera. Umożliwia również eksportowanie...