Circuit Simulator 1.2.3 / CircuitJS1 2.7.4js portable

Circuit Simulator

Circuit Simulator (CircuitJS1) to symulator obwodów elektronicznych (JavaScript), który działa w przeglądarce i zwykły program komputerowy. Daje wrażenie zabawy prawdziwymi komponentami. Jest bardzo pomocny przy eksperymentowaniu i wizualizacji, jest dystrybuowany jako program edukacyjny. Nie zaleca się używania programu do modelowania rzeczywistych obwodów, ponieważ wiele elementów w programie jest wyidealizowanych.

Po uruchomieniu apletu zobaczysz animowany schemat prostego obwodu LRC. Kolor zielony wskazuje napięcie dodatnie. Szary kolor wskazuje na podłoże. Czerwony kolor oznacza napięcie ujemne. Ruchome żółte kropki wskazują prąd.
Aby włączyć lub wyłączyć przełącznik, po prostu go kliknij. Jeśli najedziesz myszką na dowolny element obwodu, zobaczysz krótki opis tego elementu i jego aktualnego stanu w prawym dolnym rogu okna. Aby zmodyfikować komponent, najedź na niego myszą, kliknij prawym przyciskiem myszy (lub kliknij z wciśniętym klawiszem Control, jeśli masz komputer Mac) i wybierz „Edytuj”. Menu „Obwody” zawiera wiele przykładowych obwodów do wypróbowania.

Niektóre obwody, np. Podstawy->Potencjometr, zawierają potencjometry lub zmienne źródła napięcia. Można je dostosować za pomocą suwaków dodanych do paska narzędzi po prawej stronie lub umieszczając wskaźnik myszy na komponencie i używając kółka przewijania.

Ten symulator obwodów elektronicznych jest wysoce interaktywny, dając wrażenie zabawy prawdziwymi komponentami. Jest bardzo pomocny przy eksperymentowaniu i wizualizacji. Co najlepsze, dzięki sile HTML5 nie są wymagane żadne wtyczki.

Symulacje fizyczne nie są prawdziwym życiem i nie zakładaj, że symulacja i rzeczywistość są identyczne! Ta symulacja idealizuje wiele komponentów. Przewody i wyprowadzenia komponentów nie mają oporu. Źródła napięcia są idealne – spróbują dostarczać nieskończony prąd, jeśli im na to pozwolisz. Kondensatory i cewki indukcyjne są w 100% sprawne. Wejścia bramki logicznej pobierają prąd zerowy – nie tak źle jak przybliżenie logiki CMOS, ale nie jest to typowe na przykład dla TTL z lat 80. XX wieku. Oczywiście używaj tego symulatora do wizualizacji obwodów, ale zawsze testuj w rzeczywistości.

Doświadczenia elektroniczne w języku polskim /schematy stworzono w aplecie symulatora elektroniki/.

Circuit Simulator (CircuitJS1) pierwotnie został napisany przez Paula Falstada (wyraził zgodę na zbudowanie tego portu), jako aplet Java. Został przystosowany przez Iaina Sharpa do działania w przeglądarce przy użyciu GWT.
Aby zapoznać się z wersją aplikacji zobacz:
Paul’s Page: http://www.falstad.com/circuit/
Iain’s Page: http://lushprojects.com/circuitjs/
Program został skompilowany do wersji offline dla systemów Windows (x32, x64), Linux (x32, x64) i MacOS (x64) przez Usevalada Khatkevicha.

Ten symulator w dużym stopniu wykorzystuje funkcje HTML5 i zdecydowanie potrzebuje nowoczesnej przeglądarki. Wykonuje również wiele obliczeń w JavaScript, a szybkość tego jest bardzo różna w zależności od przeglądarki. Obecnie Chrome wydaje się mieć najlepszą wydajność i obsługę funkcji dla tej aplikacji. Internet Explorer również dobrze obsługuje JavaScript, ale niestety brakuje mu kompatybilności ze wszystkimi opcjami menu plików.

Działa w systemach: wieloplatformowy
Licencja: bezpłatny (GNU GPLv2)

Circuit Simulator:

CircuitJS1:


Languages Circuit Simulator: Chinese, Czech, Danish, English, French, German, Italian, Norwegian, Polish, Portuguese, Russian, Spanish.
Languages CircuitJS1: Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Danish, English, French, German, Italian, Norwegian, Polish, Portuguese, Russian, Spanish.

You may also like...