Crow Translate 2.9.8 portable

Crow Translate

Crow Translate to prosty i lekki tłumacz, który pozwala tłumaczyć i mówić tekst za pomocą takich usług, jak Google, Yandex i Bing. Został zaprogramowany w C++/Qt i do tego projektu została użyta biblioteka QOnlineTranslator, tego samego autora co program.

Okno programu jest bardzo proste, bez żadnych komplikacji. Po uruchomieniu pojawi się okno aplikacji z dwoma panelami, gdzie w lewym panelu należy wpisać tekst źródłowy, a w prawym panelu wyświetli się tłumaczenie. W ustawieniach można wybrać język źródłowy, a także docelowy. W przeciwieństwie do innych podobnych narzędzi, można utworzyć listę języków docelowych, a następnie łatwo przełączać się między nimi za pomocą jednego kliknięcia myszą. Przy tłumaczeniu jednego słowa wyświetla się rodzaj części mowy, tłumaczenie i różne przykłady.
Cechą, która odróżnia aplikację Crow Translate od innych, to możliwość zamiany tekstu na mowę. Może czytać na głos tekst z dowolnego panelu, wystarczy nacisnąć przycisk „Odtwórz” (ikona trójkąta).

Pozwala to na słuchanie tłumaczonego tekstu w tle, a Ty możesz wykonywać inne czynności na komputerze.

Cechy tłumacza Crow Translate:
  • Tłumacz i czytaj tekst z ekranu lub zaznaczenia
  • Obsługa 125 różnych języków dzięki usługą Google, Yandex i Bing
  • Niskie zużycie pamięci (~20 MB)
  • Wysoce konfigurowalne skróty klawiaturowe
  • Interfejs wiersza poleceń z bogatymi opcjami
  • Dostępny dla systemów Linux i Windows
  • Wielojęzyczny
  • Jest objęty licencją GPLv3, co oznacza, że ​​możesz go używać i modyfikować za darmo.

Program po uruchomieniu jest w zasobniku systemowym. Jeśli coś chcesz przetłumaczyć, zaznacz to i naciśnij odpowiedni klawisz skrótu, a okno programu wyświetli się automatycznie.

Utwórz plik o nazwie settings.ini (np. w Notatniku) w folderze aplikacji, a Crow Translate zapisze w nim konfigurację.

Uwaga: system Windows wymaga do działania pakietu redystrybucyjnego Microsoft Visual C ++ 2019.

Działa w systemach: Windows 7/8/10/11 – 64-bit
Licencja: bezpłatny (GNU GPLv3)

Languages: Albanian, Azerbaijani, Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Dutch, English, Finnish, French, Greek, Hindi, Hungarian, Italian, Malay, Polish, Portuguese (Brazil), Russian, Spanish, Turkish, Ukrainian, Uyghur.

You may also like...