Defraggler to mały, darmowy program do defragmentacji dysków rozwijany przez Piriform (znane programy tej firmy, to CCleaner i Recuva).

Defragmentuje całe dyski twarde lub pojedyncze pliki. Działa z dyskami HDD i SSD, obsługuje systemy plików NTFS i FAT32.
Defraggler przyspieszy nasz komputer poprzez składanie pofragmentowanych plików na naszym komputerze i zorganizowanie ich bardziej efektywnie. Program używa tych samych technik, co system Windows do odczytu i zapisu plików, więc nasze pliki nigdy nie zostaną uszkodzone. Defragmentuje również wolne miejsce na dysku, a jest to rozwiązanie, które pomaga zapobiegać defragmentacji przed jej wystąpieniem. Mamy pełną kontrolę nad dyskami, folderami i plikami, które defragmentuje aplikacja. Można użyć domyślnych ustawień i pozwolić programowi wykonać pracę za nas.
Pokazuje bloki, które są puste, nie pofragmentowane lub wymagają defragmentacji.
Możemy poinformować program, aby szukał plików określonego rozmiaru lub typu. A także wykluczył pliki według nazwy, typu pliku lub innych kryteriów.
Jedną z bardziej zaawansowanych jego funkcji jest możliwość przenoszenia dużych plików na koniec dysku twardego. Nasz komputer szybciej uzyskuje wtedy dostęp do plików, jeśli znajdują się na początku dysku. Defraggler może umieścić duże pliki, których prawdopodobnie nie używamy tak często (np. filmy i archiwa) na końcu dysku, aby system Windows mógł szybciej znaleźć mniejsze pliki.
Obsługa programu jest wystarczająco prosta dla codziennych użytkowników i wystarczająco elastyczna dla zaawansowanych.

Cechy programu:

  • defragmentuje zarówno całe dyski, jak i wolną przestrzeń, pliki w określonych folderach czy pojedyncze pliki,
  • defragmentuje plik MFT, jeśli to konieczne,
  • wyświetla pliki na mapie partycji,
  • może być uruchomiony z pamięci przenośnej,
  • defragmentuje w zaplanowanym przez użytkownika czasie,
  •  może być uruchomiony z wiersza poleceń,
  • wyklucza pliki z defragmentacji na podstawie rozmiaru lub rozszerzenia,
  • dostarcza informacji o dyskach (np. temperaturę, stan „zdrowia”, ilość obrotów na minutę, rodzaj interfejsu, itp.).
Działa w systemach: Windows XP,Vista,7,8,10
Licencja: bezpłatny (freeware)

Pobierz /.zip 32 i 64 bit/ (5,51 MB / 14,7 MB)

Pobierz /.paf.exe online PApps for Dummies 32 i 64 bit/ v. 2.22

Wersja instalacyjna: pobierz /.exe/

Zmiany w wersji: link

Języki / Languages: Albanian, Arabic, Armenian, Bosnian, Brazilian Portuguese, Belarusian, Bulgarian, Catalan, Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Croatian, Czech, Danish, Dutch, English, Estonian, Finnish, French, German, Greek, Hebrew, Hungarian, Italian, Japanese, Kurdish, Lithuanian, Norwegian , Persian, Polish, Portuguese, Romanian, Russian, Slovak,  Slovenian, Spanish, Swedish, Turkish, Ukrainian, Vietnamese.

Defraggler_1Defraggler_2

https://portable.info.pl/wp-content/uploads/2015/03/Defraggler_icon256.pnghttps://portable.info.pl/wp-content/uploads/2015/03/Defraggler_icon256-150x150.pngzbymalDefragmentacjaPAF64-bit,Defraggler,Defraggler portable,Defragmentacja,FAT32,NTFS,Systemowe
Defraggler to mały, darmowy program do defragmentacji dysków rozwijany przez Piriform (znane programy tej firmy, to CCleaner i Recuva). Defragmentuje całe dyski twarde lub pojedyncze pliki. Działa z dyskami HDD i SSD, obsługuje systemy plików NTFS i FAT32. Defraggler przyspieszy nasz komputer poprzez składanie pofragmentowanych plików na naszym komputerze i zorganizowanie...