Edge Blocker 1.7 portable

Edge Blocker

Edge Blocker to prosty program, który został stworzony w jednym celu, zablokowania przeglądarki Microsoft Edge.

Przeglądarka Edge jest podstawową częścią systemu operacyjnego Windows 10, który ustawia się nie tylko jako domyślna przeglądarka, ale także jako domyślny czytnik PDF, który jest głęboko zintegrowany z Windows 10. Jednak istnieje wiele powodów, dla których warto trzymać się z dala od przeglądarki Edge i nadal korzystać z Internet Explorera lub innych przeglądarek. Może zakłócać sprawne działanie innych zintegrowanych narzędzi, takich jak OneDrive. Niestety w systemie nie ma opcji, aby zablokować ten program.

Aby zablokować lub odblokować program Microsoft Edge na komputerze z systemem Windows trzeba uruchomić Edge Blocker z uprawnieniami administratora.
Po uruchomieniu programu może pojawi się na ekranie niebieskie okno, który będzie migał. Klikamy „Więcej informacji”, a następnie przycisk „Uruchom mimo to”, aby przejść dalej. Ikona programu powinna pojawić się na ekranie komputera.
Teraz otwieramy narzędzie i klikamy przycisk „Blokuj/Block”, aby zablokować Edge lub „Odblokuj/Unblock”, aby odblokować, jeśli jest już zablokowany.
Program Edge Blocker jest dostępny w wersji przenośnej, wszystko, co musimy zrobić, to pobrać program, wyodrębnić jego zawartość i uruchomić go. Nie trzeba instalować.

Przed użyciem tego narzędzia trzeba zasugerować zmianę domyślnej przeglądarki na Internet Explorer, Chrome, Firefox lub dowolną inną. Jeśli nie mamy zainstalowanej żadnej innej przeglądarki, po prostu zaznaczamy pole „IE Shortcut”, a program utworzy skrót przeglądarki Internet Explorer na pulpicie.

Uruchamiamy Edge Blocker z uprawnieniami administratora

Wprawdzie program nie ma polskiego interfejsu, ale obsługa jego jest tak prosta, że można go używać bez problemu

Działa w systemach: Windows 10
Licencja: bezpłatny (freeware)

Languages: English.

Jeśli użyjesz pola skrótów I.E, Edge Blocker utworzy skrót do Internet Explorera na pulpicie.

You may also like...