Exportizer 9.1.0 portable / 9.3.1

Exportizer

Exportizer to narzędzie do ekstrakcji oraz eksportu danych. Służy on do eksportowania, kopiowania, wydruku oraz przeglądania i edytowania baz danych.

Za pomocą tego oprogramowania możesz wyświetlać, modyfikować, filtrować, kopiować oraz wykonywać inne operacje w otwartych tabelach baz danych. Zaawansowani użytkownicy mogą wykonywać komendy eksportu przy użyciu linii poleceń. Linia poleceń może być generowana bezpośrednio z GUI.

Główna funkcjonalność i obsługiwane typy danych programu Exportizer:

Obsługiwane typy danych źródłowych:

 • pliki baz danych Paradox (.db), dBase (.dbf), FoxPro (.dbf), text, CSV lub XML
 • źródła ODBC [ProEnterprise]
 • pliki MS Excel (.xls, .xlsx, .xlsmb, .xlsm), HTML (.html, .htm) [ProEnterprise]
 • pliki wielotabelowych baz danych Visual FoxPro (.dbc), MS Access (.mdb, .accdb), Interbase (.gdb, .ib), Firebird (.fdb), SQLite [Enterprise]
 • bazy danych określone przez łańcuch połączenia ADO [ProEnterprise]
 • bazy Oracle, SQL Server, Postgresql, DB2, Informix, Advantage Database Server, SQL Anywhere, MySQL [Enterprise]

Obsługiwane typy danych docelowych:

 • pliki w formacie tekstowym, CSV, JSON, XLS, RTF, XML, HTML, DBF, PDF, SLK, DOC, skrypt SQL (polecenia INSERT, UPDATE, DELETE, MERGE)
 • pliki XLSX [ProEnterprise]
 • niestandardowe formaty plików oparte na formułach użytkownika
 • źródła ODBC [ProEnterprise]
 • relacyjne bazy danych dowolnego obsługiwanego źródłowego typu (patrz wyżej) [Enterprise]
 • pliki dowolnego typu z pól BLOB i CLOB (patrz poniżej) [Enterprise]

Na przykład, w Exportizer, możliwy jest eksport .dbf do .txt, .csv do .dbf, Paradox do .xls, oraz kilka innych konwersji danych. A Exportizer Pro i Exportizer Enterprise poza tym pozwalają na eksportowanie DB2 do xlsx, SQLite do dBase, Access do HTML, Excel do Access, migrację Interbase do SQL Server, FDB do Excel, Oracle do PostgreSQL, i wielu więcej.

Wygodny widok danych

Exportizer prezentuje dane w rozszerzonych siatkach baz danych, które pozwalają na przeglądanie i manipulowanie danymi w najbardziej wygodny sposób, włącznie z sortowaniem po kliknięciu nagłówka kolumny, zmianą wysokości wiersz i szerokość kolumn, korzystaniem z trybu pojedynczego rekordu itd.

Opcje eksportu danych

Istnieje wiele opcji, które można wykorzystać do różnych formatów eksportu. Możliwe jest zapisanie często używanych konfiguracji eksportu do plików, a następnie załadowanie ich w razie potrzeby.

Procedurę eksportu można skonfigurować tak, aby korzystała ze szczegółowych dzienników, w tym log błędnych zapisów. W połączeniu z opcjami obsługi błędów dzienniki dają doskonałą okazję do testowania, kontrolowania i debugowania procesu eksportowania. Format dzienników można dostosować.

>>>> (opens in a new tab)” rel=”noreferrer noopener” class=”rank-math-link”>Więcej na stronie producenta programu w języku polskim >>>>>

Program występuje również w wersji PRO, różnice między wersjami w języku polskim: LINK

Exportizer – poradniki, instrukcje

Możesz używać Exportizer 32-bit w systemie Windows 32-bit i Windows 64-bit, ale Exportizer 64-bit powinien być używany tylko w systemie Windows 64-bitowym.

Działa w systemach: Windows XP/Vista/7/8/10
Licencja: bezpłatny /freeware/

v. 9.1.0:

v. 9.3.1:

Zmiany w wersji /PL/: link

Languages: English, French, German, Polish, Slovenian, Ukrainian.

You may also like...