Farbar Recovery Scan Tool (FRST) to przenośna aplikacja (nie wymaga instalacji), która jest zaawansowanym skanerem bezpieczeństwa służącym do diagnozowania problemów spowodowanych przez złośliwe oprogramowanie, usuwania problemów z zawieszaniem się systemu lub z powolnym jego działaniem.

Możliwe jest również uruchomienie FRST w środowisku odzyskiwania systemu Windows (Windows Recovery) w celu zdiagnozowania i rozwiązywania problemów z rozruchem, jeżeli komputer nie będzie mógł się uruchomić przez infekcje.
Ten program wyświetli szczegółowe informacje o punktach ładowania rejestru systemu Windows, usługach, sterownikach, wpisach Netsvcs, bibliotekach DLL, dyskach i specyfikacjach partycji.
Po zrobieniu analizy przez program zostaną wyświetlone logi zawierające informacje o punktach ładowania szkodliwych komponentów. Naprawienie wyszukanych problemów następuje po kliknięciu na opcję “Napraw”.

Uwaga
PROGRAM PRZEZNACZONY JEST DLA ZAAWANSOWANYCH UŻYTKOWNIKÓW !!!
Oprogramowanie jest dostarczane: “TAK JAK JEST” (“AS IS”) i bez jakichkolwiek gwarancji. Używasz na własne ryzyko.

Jeżeli nie jesteście pewni co usunąć z wyświetlonych problemów przez program, wyślijcie pliki na forum Fixitpc, które zaleca: Jeśli nie jesteś pewien odnośnie jakiegoś wpisu w raporcie FRST, zawsze zwracaj się do eksperta, który pomoże przygotować skrypt.
FRST posiada wachlarz poleceń i przełączników, które mogą zostać użyte zarówno do manipulowania procesami komputera, jak i do naprawy zidentyfikowanych problemów.
Aby naprawić znalezione problemy, posługując się Notatnikiem skopiuj linie z raportów FRST i wklej do nowego pliku tekstowego pod nazwą fixlist.txt. Plik fixlist.txt zapisywany jest w tej samej lokalizacji, w której znajduje się narzędzie. W przypadku normalnych lub awaryjnych skanów będzie to Pulpit. W przypadku środowiska naprawy będzie to dysk przenośny.
Ważne, aby użyć Notatnika. Skrypt naprawy nie zadziała, jeśli zostanie użyty Word lub inny program.
Portal Fixitpc.pl obszernie opisuje, jak używać programu: FRST – Tutorial obsługi Farbar Recovery Scan Tool

Wykorzystywanie oprogramowania w celach komercyjnych jest zabronione.

Info
Dostępne są zarówno wersje 32-bitowe i 64-bitowe programu Farbar Recovery Scan Tool. Wybieramy wersję, która pasuje do typu bitowego systemu operacyjnego. Jeśli nie wiemy, która wersja pasuje do systemu, można spróbować obu z nich. Tylko jeden z nich będzie działać w systemie. FRST64 nie ma zgodności z systemami XP 64-bit.
Działa w systemach: Windows XP /32-bit/,Vista,7,8,10 /32 i 64-bit/
Licencja: bezpłatny (freeware)
Pobierz /64-bit/ (2,3 MB) Pobierz /32-bit/

Plik “FRST.exe”  wrzucamy do nowo utworzonego folderu (będą tam zapisywane również logi) i uruchamiamy.

Brak wersji instalacyjnej

Języki / Languages: English, French, Polish, Russian + ?

https://portable.info.pl/wp-content/uploads/2017/03/Farbar_Recovery_Scan_Tool_icon256.pnghttps://portable.info.pl/wp-content/uploads/2017/03/Farbar_Recovery_Scan_Tool_icon256-150x150.pngzbymalBezpieczeństwoBezpieczeństwo,Farbar Recovery Scan Tool,Farbar Recovery Scan Tool portable,FRST,FRST portable,złośliwe oprogramowanie
Farbar Recovery Scan Tool (FRST) to przenośna aplikacja (nie wymaga instalacji), która jest zaawansowanym skanerem bezpieczeństwa służącym do diagnozowania problemów spowodowanych przez złośliwe oprogramowanie, usuwania problemów z zawieszaniem się systemu lub z powolnym jego działaniem. Możliwe jest również uruchomienie FRST w środowisku odzyskiwania systemu Windows (Windows Recovery) w celu zdiagnozowania...