Find.Same.Images.OK 5.01 portable

Find.Same.Images.OK

Find.Same.Images.OK jest to oprogramowanie do wyszukiwania takich samych lub podobnych obrazów, obróconych (lustrzanych) i negatywów.
Obsługiwane formaty graficzne to JPEG, GIF, PNG, BMP, PCX, WMF, TIFF, TGA i RAW!

Program nie powinien być mylony z programami do wyszukiwania duplikatów, ponieważ Find.Same.Images.OK generuje sygnatury graficzne i porównuje je w oparciu o piksele, ale nie tylko, można również znaleźć obrócone, lustrzane i negatywy obrazów, nawet jeśli np. obraz ma rozmiar  zmieniony (np. jeśli obraz pochodzi ze smartfona lub iPhone’a). Dobrą rzeczą jest to, że jest znacznie szybszy niż programy do znajdowania duplikatów. Kiedy dysponujemy „mocnym” komputerem wykonuje ponad 100 000 porównań na sekundę.

Użytkownicy, którzy mają dużo zdjęć, obrazów i tapet, wielokrotnie mieli do czynienia z faktem, że dysk twardy zawiera dziesiątki identycznych plików (a są setki podobnych plików). A te mogą zajmować dużą ilość miejsca na dysku twardym.
Jeśli szukamy podobnych zdjęć i chcemy sami je usunąć, zajmie to dużo czasu i wysiłku, aby je znaleźć, zwłaszcza jeśli kolekcja jest imponująco duża. Z tego powodu masz możliwość przetestowania tego przydatnego i bezpłatnego oprogramowania Windows z kolekcją zdjęć.

Genezą powstania programu było to, że autor chciał ze zdjęć kiedyś wgranych na Facebooka utworzyć kolaż. Jednak rozdzielczość obrazów była zbyt mała i była niewystarczająca dla jakości wydruku A3. Autor miał oryginalne obrazy na dysku zewnętrznym. Wystarczyło znaleźć 40 zdjęć z 40 000. Nie chciał tego robić, bo zajęło by mu to mnóstwo czasu, więc doszedł do wniosku, że stworzy program porównawczy i po 3 godzinach takowym dysponował.

W programie możemy wybrać obrazy za pomocą pól wyboru, a następnie wybrać żądaną operację. Ustawiamy tolerancję podobieństwa przed rozpoczęciem skanowania.

Działa w systemach: Windows XP/Vista/7/8/10/11
Licencja: bezpłatny (freeware)

Languages: Arabic, Bulgarian, Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Croatian, Czech, Danish, Dutch, English, Estonian, Filipino, Finnish, French, German, Greek, Hungarian, Indonesian, Italian, Japanese, Korean, Malay, Norwegian, Polish, Portuguese (Brazil), Romanian, Russian, Serbian, Slovak, Slovenian, Spanish, Spanish (Colombian), Spanish (Argentina), Turkish, Ukrainian.

You may also like...