Folder Painter to łatwy w użyciu program, który pozwala zmienić kolor ikony reprezentującej wybrany folder na dowolny, inny kolor.
Wszyscy chcemy, aby nasz komputer był dobrze zorganizowany, ponieważ w razie potrzeby łatwiej będzie uzyskać dostęp do plików i folderów. Oprócz porządkowania plików za pomocą osobnych folderów dla różnych rodzajów plików, możemy także dostosować sam folder. Jednym z istotnych problemów, z którymi często spotykamy się, jest to, że nie możemy od razu zlokalizować potrzebnego folderu, ponieważ wszystkie wyglądają tak samo. Następnie uciekamy się do wyszukania jego nazwy lub przyglądania się. Można tego uniknąć, jeśli możemy dodać różne kolory do folderów w Eksploratorze Windows. Jeśli możemy przypisać inny kolor do różnych folderów, łatwiej będzie uzyskać do nich dostęp następnym razem. Rozpoznanie folderów w różnych kolorach będzie o wiele łatwiejsze niż przeglądanie nazw folderów.
W systemie Windows 10 nie ma opcji kolorowania folderów. FolderPainter to oprogramowanie, które pozwala pokolorować folder i zmienić go z domyślnego żółtego koloru. Za pomocą tej aplikacji można przypisać dowolny kolor do często używanych folderów, na przykład folder finansowy może być zielony (jak pieniądze), a folder zadań może być czerwony. Po zmianie koloru nie będziemy już musieli przeglądać wielu folderów, aby uzyskać szybki dostęp do ulubionego folderu.

Pomoc
Jak używać :
1. Po pobraniu rozpakuj go i uruchom “FolderPainter.exe”

2. Użyj przycisku “Dodaj do Menu”, a program doda “malarza” folderów do menu kontekstowego. Klikamy prawym przyciskiem myszy folder na pulpicie, aby otworzyć menu kontekstowe, które teraz będzie zawierało “Zmień ikonę folderu”, jak w rzucie ekranu poniżej. Wybierz tę opcję, aby rozwinąć jej podmenu.

Podmenu powyżej zawiera kilka kolorów do wyboru. Wybierz kolor, aby dodać go do folderu. Naciśnij opcję “Domyślna ikona folderu” w menu kontekstowym, aby przywrócić domyślny kolor. Aby odinstalować aplikację Folder Painter z menu, po kliknięciu prawym przyciskiem myszy i użyj przycisku “Odinstaluj”.

Kolor folderów dla innych nośników i komputerów:
Po prostu zaznaczamy “Kopiuj ikonę do folderu”. Podczas zmiany koloru folderu, ikona zostanie do niego skopiowana, co spowoduje, że zmiany będą trwałe. Na przykład, jeśli skopiujemy folder do napędu USB, kolor pozostanie taki sam, jak na komputerze.

Własne kolory folderów:
Możemy dostosować folder ikon poprzez dodawanie własnych kolorów ikon, aby to zrobić:
1. Dodajemy swoje niestandardowe kolorowe ikony plików do folderu Icon i zmień ich nazwę (01,02…)
2. Zmieniamy nazwy kolorów w pliku FolderPainter.ini

Folder Painter obsługuje CMD (wiersz poleceń)

Aplikacja nie wpływa w żaden sposób na wydajność systemu i działa płynnie we wszystkich wersjach systemu Windows, bez instalacji, bez kodu aktywacyjnego, jest przenośna (portable) i darmowa.

Działa w systemach: Windows 7,8,10 /32 i 64-bit/
Licencja: bezpłatny (freeware)
Pobierz /.zip/ (768 KB / 1,37 MB)
Brak wersji instalacyjnej.
English, French, German, Greek, Hungarian, Italian, Korean, Polish, Russian, Slovenian, Spanish, Turkish.
Zrzuty ekranu / Screenshots
https://portable.info.pl/wp-content/uploads/2018/02/Folder_Painter_icon256.pnghttps://portable.info.pl/wp-content/uploads/2018/02/Folder_Painter_icon256-150x150.pngzbymalDodatkiFolder Painter,Folder Painter portable,kolory folderów,zmiana koloru folderu
Folder Painter to łatwy w użyciu program, który pozwala zmienić kolor ikony reprezentującej wybrany folder na dowolny, inny kolor. Wszyscy chcemy, aby nasz komputer był dobrze zorganizowany, ponieważ w razie potrzeby łatwiej będzie uzyskać dostęp do plików i folderów. Oprócz porządkowania plików za pomocą osobnych folderów dla różnych rodzajów plików,...