Fritzing 1.0.1 / 0.9.3b portable

Fritzing portable

Fritzing to inicjatywa sprzętowa typu open source, która ma na celu uproszczenie projektowania i produkcji urządzeń elektronicznych. Powstał w Niemczech na Uniwersytecie Nauk Stosowanych w Poczdamie.

Jest aplikacją przeznaczoną dla elektroników, inżynierów oraz wszystkich miłośników elektroniki. Tworzona jest zgodnie z zasadami języka Processing (język programowania oraz zintegrowane środowisko programistyczne (IDE) stworzone na potrzeby sztuki elektronicznej /wizualnej, interaktywnej, dźwiękowej/ oraz projektowania graficznego) i mikrokontrolera Arduino i pozwala projektować urządzenia elektroniczne, tworzyć dla nich prototypy na płytkach stykowych, a następnie na podstawie prototypów rysować i edytować schematy elektroniczne oraz projektować płytki drukowane.

Fritzing oferuje wiele komponentów elektronicznych w katalogu podzielonym na kategorie według asortymentu, które można uzupełnić o własne komponenty lub komponenty innych użytkowników. Komponenty te można wstawić za pośrednictwem interfejsu GUI do wirtualnej tablicy i połączyć w różnych widokach. Zakres komponentów skupia się również na tablicach, które należą do platformy Arduino.
Po ukończeniu obwodu w Fritzing można eksportować i publikować je za pomocą zaimplementowanych funkcji jako widok wtyczki, widok schematyczny lub widok płytki drukowanej w postaci grafiki JPEG , PNG lub SVG. Ponadto oprogramowanie można wykorzystać do tworzenia list części i dokumentów do wytrawiania obwodów drukowanych.

W internetowym sklepie internetowym można nabyć „Fritzing Creator Kit„. Jest to zestaw różnych komponentów elektronicznych, z tablicą Arduino UNO, w zależności od modelu oraz książką objaśniającą różne eksperymenty, które można wykonać przy użyciu zestawu. Zestaw Fritzing Creator jest obecnie dostępny w języku angielskim i niemieckim. Grupą docelową zestawu są młodzi ludzie w wieku od 12 lat, którzy mają za zadanie zanurzyć się w świecie elektroniki przy pomocy Fritzing Creator Kit.

W interfejsie użytkownika Fritzing istnieje możliwość eksportu własnego utworzonego obwodu w widoku PCB i wysłania go do „Fritzing Fab„, który utworzy płytkę drukowaną z eksportowanego pliku.

Narzędzie jest bardzo proste w obsłudze i intuicyjne, nie wymaga od użytkownika znajomości zasad projektowania, bo całość odbywa się poprzez kilka kliknięć myszką pozwalając opracować schemat ideowy naszego układu, a następnie wygenerować płytkę PCB.

Fritzing – wstawianie dedykowanych płytek

Ukazała się nowa wersja, ale nie można jej pobrać za darmo, autorzy proszą o datki:
Prosimy o zapłacenie 8 € (mniej niż 10 USD) za pobranie aplikacji. W ten sposób możemy zapewnić przyszłe wydania, poprawki błędów i funkcje.
Według informacji na stronie internetowej od wersji 0.9.4 nie ma języka polskiego.

Działa w systemach: Windows 10/11 + XP/Vista/7/8/
Licencja: bezpłatny (GNU GPLv3)

Testowaliśmy Fritzing 1.0.1 na Windows 10 i Windows 11. Aby zainstalować Fritzing, uruchom pobrany plik instalatora i postępuj zgodnie z instrukcjami. Podczas instalacji może poprosić o uprawnienia administratora („UAC”). Potwierdź tę prośbę, klikając „tak”. Umożliwi to instalację pakietu redystrybucyjnego Visual C firmy Microsoft.
Dla systemów 32-bitowych, a także dla Windows 8.1 i wcześniejszych, najnowszą wersją jest Fritzing 0.9.10.

Program nie jest przetłumaczony w 100% na język polski /v. 0.9.3b/

Languages v. 0.9.3b: Bengali, Bulgarian, Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Czech, Dutch, English, French, German, Greek, Italian, Japanese, Korean, Polish, Portuguese, Portuguese (Brazil), Romanian, Russian, Slovak, Spanish, Turkish, Ukrainian, Vietnamese.

Languages v. 1.x.x: Bengali, Bulgarian, Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Czech, English, French, German, Greek, Italian, Japanese, Korean, Nederlands, Portuguese, Portuguese (Brazil), Romanian, Russian, Slovak, Spanish, Turkish, Ukrainian.

You may also like...