Fritzing to inicjatywa sprzętowa typu open source, która ma na celu uproszczenie projektowania i produkcji urządzeń elektronicznych. Powstał w Niemczech na Uniwersytecie Nauk Stosowanych w Poczdamie.
Jest aplikacją przeznaczoną dla elektroników, inżynierów oraz wszystkich miłośników elektroniki. Tworzona jest zgodnie z zasadami języka Processing (język programowania oraz zintegrowane środowisko programistyczne (IDE) stworzone na potrzeby sztuki elektronicznej /wizualnej, interaktywnej, dźwiękowej/ oraz projektowania graficznego) i mikrokontrolera Arduino i pozwala projektować urządzenia elektroniczne, tworzyć dla nich prototypy na płytkach stykowych, a następnie na podstawie prototypów rysować i edytować schematy elektroniczne oraz projektować płytki drukowane.

Fritzing oferuje wiele komponentów elektronicznych w katalogu podzielonym na kategorie według asortymentu, które można uzupełnić o własne komponenty lub komponenty innych użytkowników. Komponenty te można wstawić za pośrednictwem interfejsu GUI do wirtualnej tablicy i połączyć w różnych widokach. Zakres komponentów skupia się również na tablicach, które należą do platformy Arduino.
Po ukończeniu obwodu w Fritzing można eksportować i publikować je za pomocą zaimplementowanych funkcji jako widok wtyczki, widok schematyczny lub widok płytki drukowanej w postaci grafiki JPEG , PNG lub SVG. Ponadto oprogramowanie można wykorzystać do tworzenia list części i dokumentów do wytrawiania obwodów drukowanych.

W internetowym sklepie internetowym można nabyć “Fritzing Creator Kit“. Jest to zestaw różnych komponentów elektronicznych, z tablicą Arduino UNO, w zależności od modelu oraz książką objaśniającą różne eksperymenty, które można wykonać przy użyciu zestawu. Zestaw Fritzing Creator jest obecnie dostępny w języku angielskim i niemieckim. Grupą docelową zestawu są młodzi ludzie w wieku od 12 lat, którzy mają za zadanie zanurzyć się w świecie elektroniki przy pomocy Fritzing Creator Kit.

W interfejsie użytkownika Fritzing istnieje możliwość eksportu własnego utworzonego obwodu w widoku PCB i wysłania go do “Fritzing Fab“, który utworzy płytkę drukowaną z eksportowanego pliku.

Narzędzie jest bardzo proste w obsłudze i intuicyjne, nie wymaga od użytkownika znajomości zasad projektowania, bo całość odbywa się poprzez kilka kliknięć myszką pozwalając opracować schemat ideowy naszego układu, a następnie wygenerować płytkę PCB.

Info
Program nie jest przetłumaczony w 100% na język polski.
Działa w systemach: Windows XP,Vista,7,8,10
Licencja: bezpłatny (GNU GPLv3)
Pobierz /.zip 64-bit/ Pobierz /.zip 32-bit/
Brak wersji instalacyjnej.

Języki / Languages: Bengali, Bulgarian, Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Czech, Dutch, English, French, German, Greek, Italian, Japanese, Korean, Polish, Portuguese, Portuguese (Brazil), Romanian, Russian, Slovak, Spanish, Turkish, Ukrainian, Vietnamese.

https://portable.info.pl/wp-content/uploads/2017/12/Fritzing_icon_256.pnghttps://portable.info.pl/wp-content/uploads/2017/12/Fritzing_icon_256-150x150.pngzbymalEdukacjaArduino,elektronika,Fritzing,Fritzing portable,obwody elektroniczne,PCB,Processing,płytki drukowane
Fritzing to inicjatywa sprzętowa typu open source, która ma na celu uproszczenie projektowania i produkcji urządzeń elektronicznych. Powstał w Niemczech na Uniwersytecie Nauk Stosowanych w Poczdamie. Jest aplikacją przeznaczoną dla elektroników, inżynierów oraz wszystkich miłośników elektroniki. Tworzona jest zgodnie z zasadami języka Processing (język programowania oraz zintegrowane środowisko programistyczne (IDE)...