Gramps 5.1.6 portable

Gramps

Gramps (Genealogical Research and Analysis Management Programming System) to profesjonalny projekt wolnego oprogramowania dla genealogii. Jest to projekt społecznościowy, który został stworzony i jest rozwijany przez genealogów.

Program został wyposażony we wszystkie funkcje potrzebne do tworzenia drzewa genealogicznego. Pozwala prowadzić ewidencję osób, związki i powiązania rodzinne. Możemy między innymi dołączać multimedia czy generować różnorakie graficzne raporty.

Obsługuje powszechnie wykorzystywany w genealogii komputerowej format plików GEDCOM. Umożliwia wymianę danych z innymi aplikacjami tego typu. Doskonale sobie radzi z polskimi znakami diakrytycznymi.

Program Gramps oferuje wprowadzenie każdej informacji i wiadomości bezpośrednio do programu z późniejszą zmianą danych czy pojedynczo lub grupowo (np. informacje o osobie /nazwiska, adresy, daty urodzin czy zgonu/, indywidualne relacje /małżeństwa, rozwody, śluby cywilne i inne/, informacje o rodzicach i dzieciach oraz wiele innych).

Dostępny jest podręcznik w języku polskim, ale aby z niego skorzystać musimy być podłączeni do Internetu, ponieważ jest udostępniony tylko w trybie online.

Działa w systemach: Windows 7/8/10
Licencja: bezpłatny (GNU GPLv2)

PortableApps v. 5.1.x: program w tej wersji otwiera się w języku angielskim. Aby to zmienić po zainstalowaniu go na USB (czy innym miejscu) otwieramy plik GrampsPortable.ini (GrampsPortable > App > AppInfo > Launcher > GrampsPortable.ini) i w sekcji [Language] zmieniamy w ostatniej linijce en_US na pl_PL. Przy ponownym uruchomieniu program będzie w języku polskim.

64-bitowe wersje systemu Windows zapewniają bardziej wydajny dostęp do większej liczby zasobów.

Zmiany w wersji: link

Languages: Albanian, Arabic, Bulgarian, Catalan, Chinese (CN,HK,TW), Croatian, Czech, Danish, Dutch (Nederlands), English, Esperanto, Finnish, French, German, Greek, Hebrew, Hungarian, Icelandic, Italian, Japanese, Lithuanian, Norwegian, Polish, Portuguese, Portuguese (Brazil), Russian, Serbian, Slovak, Slovenian, Spanish, Swedish, Turkish, Ukrainian, Vietnamese..

You may also like...