Gramps (Genealogical Research and Analysis Management Programming System) to profesjonalny projekt wolnego oprogramowania dla genealogii. Jest to projekt społecznościowy, który został stworzony i jest rozwijany przez genealogów. Program został wyposażony we wszystkie funkcje potrzebne do tworzenia drzewa genealogicznego. Pozwala prowadzić ewidencję osób, związki i powiązania rodzinne. Możemy między innymi dołączać multimedia czy generować różnorakie graficzne raporty. Obsługuje powszechnie wykorzystywany w genealogii komputerowej format plików GEDCOM. Umożliwia wymianę danych z innymi aplikacjami tego typu. Doskonale sobie radzi z polskimi znakami diakrytycznymi. Gramps oferuje wprowadzenie każdej informacji i wiadomości bezpośrednio do programu z późniejszą zmianą danych czy pojedynczo lub grupowo (np. informacje o osobie /nazwiska, adresy, daty urodzin czy zgonu/, indywidualne relacje /małżeństwa, rozwody, śluby cywilne i inne/, informacje o rodzicach i dzieciach oraz wiele innych).

Pomoc
Bardzo dużo informacji o programie można uzyskać na polskiej stronie projektu, na portalu Wiki. Dostępny jest również podręcznik w języku polskim, ale aby z niego skorzystać musimy być podłączeni do internetu, ponieważ jest udostępniony tylko w trybie online.
Działa w systemach: Windows XP,Vista,7,8
Licencja: bezpłatny (GPL)
Pobierz /.paf / ( 27,6 MB / 112 MB ) – v. 3.4.9 Pobierz  /.paf / ( 17,8 MB / 98,9 MB ) – v. 3.3.1
Wersja instalacyjna: pobierz /32-bit/ – v. 4.2.5-1 ; pobierz /64-bit/ -v. 4.2.8-1

Zmiany w wersji: link

Brazilian Portuguese, Bulgarian, Catalan, Chinese (Simplified), Croatian, Czech, Danish, Dutch, English, Finnish, French, German, Hebrew, Hungarian, Italian, Lithuanian, Norwegian (Bokmal & Nynorsk), Polish, Romanian, Russian, Slovak, Slovenian, Spanish, Swedish, Ukrainian.
Zrzuty ekrany / Screenshots
Gramps_1 Gramps_2
https://portable.info.pl/wp-content/uploads/2015/05/Gramps_icon256.pnghttps://portable.info.pl/wp-content/uploads/2015/05/Gramps_icon256-150x150.pngzbymalGenealogiaPAFDodatki,Genealogia,Gramps,Gramps portable,Hobby
Gramps (Genealogical Research and Analysis Management Programming System) to profesjonalny projekt wolnego oprogramowania dla genealogii. Jest to projekt społecznościowy, który został stworzony i jest rozwijany przez genealogów. Program został wyposażony we wszystkie funkcje potrzebne do tworzenia drzewa genealogicznego. Pozwala prowadzić ewidencję osób, związki i powiązania rodzinne. Możemy między innymi...