Kainote 0.9.9.1397 portable

Kainote

Kainote – jest to program posiadający zarówno cechy programu SubEdit-Player (odtwarzacz i prosty edytor napisów) jak i programu Aegisub (zaawansowany odtwarzacz z dokładnością klatkową i spektrum audio, a także zaawansowane formaty napisów ASS i SSA).

To edytor napisów, który odtwarza wideo zarówno przez FFMS2 (dobre do typesettingu, timingu i innych zaawansowanych edycji), a także DirectShow (przeznaczone do odtwarzania i prostej edycji napisów).

Daje możliwość szybko dopasować napisy do wideo i obejrzeć w jednym programie. Dlatego też program umożliwia wyłączenie edytora i służy wtedy jako odtwarzacz. Dodatkowym uproszczeniem jest możliwość otwierania wideo zarówno przez FFMS2 jak i Direct Show (brak indeksowania), w drugim przypadku za dokładność klatkową odpowiada kodek i splitter.

Kodeki LAV w większości przypadków dają dobrą dokładność klatkową, chociaż w przypadku wideo o zmiennym FPS, obciętym końcu bądź posiadających niedociągnięte fragmenty, błędy kodowania itp. występują błędy przy dopasowaniu.

Obecnie program Kainote posiada możliwości upraszczające pracę podczas: tłumaczenia, robienia timingu, karaoke, przesuwaniu czasów napisów, typesettingu itd.
Opcje odtwarzacza wideo, jak na razie, są dość ograniczone. Jednakże w przyszłości zostanie dodana playlista i inne opcje typowych odtwarzaczy czy też własne kodeki.

Tworzenie programu zaczęło się od tego, że chciałem zrobić konwerter na ASS, bo w tym formacie wszystko oglądam. Później dodałem wideo, najpierw tylko przez Direct show. Na początku nawet napisów na wideo odświeżać wtedy nie chciało, a później opanowałem to na tyle, by odświeżało gdzieś w okolicach pół sekundy po edycji. Później dorobiłem wideo przez FFMS2. Później do renderera FFMS2 dorobiłem renderer Direct Show. Nie jest to niestety renderer EVR, ani madVR, z prostej przyczyny, potrzebny jest bufor klatki, by rysować na nim napisy. Dane renderery strasznie ograniczają do niego dostęp, choć może i do później znajdzie się i na to sposób.
Jeszcze później zostały dodane opcje karaoke do audio i obsługa Lua, a także motywy programu i wiele innych rzeczy, które zostały opisane w poniższych tematach.

Funkcje programu Kainote:
 • obsługa formatów: ASS, SSA (wczytuje i konwertuje na ASS), SRT,
  MPL2, MDVD, TMP
 • konwersja między tymi formatami
 • tryb tłumaczenia: przechowuje tekst oryginalny, tak długo, póki tłumaczenie nie zostanie ukończone
 • szukanie niepewnych i nieprzetłumaczonych linijek
 • przyciski umieszczające tagi ASS w wielu linijkach równocześnie
 • narzędzia wizualne wideo do podstawowych tagów i zmieniacz pozycji, pozwalający zmieniać równocześnie pozycje tagów: \pos, \move, \org, \clip, \iclip i \p (rysunki ASS)
 • przesuwanie czasów umiejscowione za polem napisów pozwalający na przesuwanie do czasów wideo i audio
 • spektrum / wykres falowy audio z narzędziem do autopodziału karaoke
  dobrym do japońskich tekstów piosenek.
 • automatyzacja 4 z Dependency Control.

Autor programu: Marcin Drob aka Bakura/Bjakja

Wątek programu na forum AnimeSub.info

Kainote – poradniki, instrukcje

Działa w systemach: Windows Vista/7/8/10
Licencja: bezpłatny (GNU GPLv3)

Lista poprawek zamieszczona została w pomocy

Languages: Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), English, Polish, Thai.

You may also like...