Lame Front-End 1.8 portable

Lame Front-End to koder i dekoder plików MP3 wykorzystujący do kompresji bardzo popularny i szybki koder LAME. Umożliwia konwersję plików WAV do MP3 i odwrotnie – MP3 do WAV. Program może pracować w trybie Prostym, w którym możliwe jest ustawienie tylko podstawowych parametrów kodowania/dekodowania oraz w trybie Ekspert, w którym użytkownik ma dostęp do wszystkich parametrów kodera LAME.

Z poziomu interfejsu graficznego użytkownik ma dostęp do wszystkich parametrów LAME. Ponieważ liczba tych parametrów jest bardzo duża, w programie zaimplementowano dwa tryby:
Tryb Prosty – przeznaczony dla użytkowników mniej zaawansowanych. Znajduje się tutaj stosunkowo niewiele kontrolek umożliwiających zmianę tylko najważniejszych parametrów kodowania. Tryb ten został zaprojektowany zgodnie z zaleceniami twórców LAME.
Tryb Ekspert, w którym dostępne są wszystkie opcje LAME. Przeznaczony dla zaawansowanych użytkowników. Można tutaj m.in. ustalić własne filtry dolno- i górnoprzepustowe, wykorzystać przełączniki eksperymentalne, skalować kanały L i R, ustawić współczynnik bitrate powyżej 320 kbps (free bitstream encoding) i wiele innych.

Może także działać w trybie wsadowym, dzięki czemu może współpracować z zewnętrznymi aplikacjami, np. z Exact Audio Copy, czy CDex.

Najważniejsze właściwości programu Lame Front-End:

-kompresja pików WAV, PCM, AIFF, RAW (WAV bez nagłówka) do formatu MP3 (kodowanie).
-dekompresja plików MP3, MP2, MP1 do WAV (dekodowanie).
-rekompresja plików MP3.
-dwa tryby działania programu: Prosty – dla mniej doświadczonych użytkowników, Ekspert – dla użytkowników zaawansowanych.
-zapisywanie tagów ID3v2 w generowanych plikach MP3.
-integracja z Eksploratorem Windows. Dodawane jest polecenie Otwórz za pomocą Lame Front-End do menu kontekstowego obsługiwanych plików.
-zapisywanie i wczytywanie listy plików do przetworzenia.
-zapisywanie i wczytywanie ustawień kodera LAME.
-możliwość zapisania pliku wsadowego BAT z poleceniami kodowania/dekodowania.
-dodawanie plików do listy przetwarzania techniką Przeciągnij i Upuść (Drag & Drop).
-możliwość pracy w trybie wsadowym, dzięki czemu program może współpracować z zewnętrznymi aplikacjami.
-wszelkie ustawienia zapisywane są w katalogu z programem, dzięki czemu może być uruchamiany z urządzeń przenośnych, na których możliwy jest zapis.
-100% freeware – do zastosowań domowych i komercyjnych. Program nie zawiera żadnych limitów, elementów adware, spyware itp.
Tak opisuje swój program Jacek Pazera.

Działa w systemach: Windows XP/Vista/7/8
Licencja: bezpłatny (freeware)

Languages: Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), English, French, German, Hungarian, Italian, Japanese, Polish, Portuguese (Brazil), Russian, Spanish, Swedish.

You may also like...