CritiqueBrainz 2022-10-25.0 online

CritiqueBrainz

Projekt CritiqueBrainz to repozytorium recenzji muzyki, książek i innych rzeczy na licencji Creative Commons. Jest on oparty na danych z MusicBrainz – otwartej encyklopedii muzycznej oraz BookBrainz – otwartej encyklopedii książkowej. Każdy, łącznie z Tobą, może uczestniczyć i wnosić swój wkład pisząc recenzję.

Projekty takie jak Wikipedia, MusicBrainz i BookBrainz dobrze agregują informacje o muzyce i książkach, ale nie nadają się do wyrażania opinii na ich temat. To nie jest ich celem. CritiqueBrainz wypełnia lukę między krytykami muzycznymi i książkowymi a surowymi danymi.

Fundacja MetaBrainz jest organizacją non-profit z siedzibą w San Luis Obispo w Kalifornii, która obsługuje projekt MusicBrainz, CritiqueBrainz i kilka innych powiązanych projektów. Ma ona długą historię kuratorowania, ochrony i udostępniania publicznie danych muzycznych i książkowych. Po utworzeniu fundacji 19 kwietnia 2005 r. projekt MusicBrainz wkroczył w drugą fazę życia. W swoim pierwszym wcieleniu projekt był wspierany prywatnie i skupiał się przede wszystkim na zbieraniu podstawowych metadanych muzycznych. Od tego czasu projekt MusicBrainz znacznie się rozwinął, wykorzystując wsparcie prawne i infrastrukturę Fundacji MetaBrainz, aby nadal rozwijać się i rozszerzać swój zasięg.

CritiqueBrainz to otwarta platforma. Oznacza to, że wszyscy – łącznie z tobą – mogą przyczynić się do jej rozwoju. Jeśli nie straszne ci pióro i chciałbyś podzielić się swoimi przemyśleniami na temat albumów – napisz recenzję. Jeśli nie masz do tego smykałki – możesz recenzje innych czytać. Po przeczytaniu recenzji możesz oznaczyć ją jako przydatną lub nie. Pomoże to innym miłośnikom muzyki i książek, takim jak Ty, znaleźć dobre recenzje.

Od użytkowników CritiqueBrainz oczekuje się przestrzegania kodeksu postępowania MetaBrainz.

Wytyczne platformy CritiqueBrainz:

Treść musi być „recenzją” lub inną autentyczną refleksją na temat podmiotu. Zapraszamy artystów i wytwórnie do refleksji nad własną twórczością, o ile spełnia ona ten wymóg – ukryte będą przede wszystkim treści promocyjne lub SEO.
Zakaz plagiatu lub kopiowania z innych źródeł, chyba że jesteś właścicielem praw autorskich. Jeśli nie jesteś pewien, czy możesz to opublikować, nie rób tego.
Jeśli masz ukrytą recenzję, sprawdź Kodeks postępowania i wytyczne, aby dowiedzieć się, dlaczego tak się stało. W celu dalszej dyskusji skontaktuj się z pomocą techniczną MetaBrainz.

Działa w systemach: wieloplatformowy
Dostęp do Internetu + rejestracja
Licencja: bezpłatny z opcją komercyjną (free with commercial option)

Languages 30-100%: Croatian, English, Estonian, Finnish, French, German, Hebrew, Italian, Nederlands, Norwegian (Bokmal), Polish, Russian, Spanish, Swedish.

You may also like...