OpenRocket to pełni funkcjonalny symulator modelu rakietowego, który pozwala projektować i symulować rakiety przed ich budowaniem i lataniem.
Wykorzystaj najnowocześniejszy symulator lotu Six-Degrees-of Freedom z ponad 50 zmiennymi. Przeanalizuj wszystkie aspekty symulacji za pomocą zaawansowanego kreślenia i eksportowania.
Replikuj wszystkie funkcje istniejącego modelu lub nowego projektu. Wszystko od gęstości materiałów do jakości wykończenia Twojego modelu. Wybieraj z ogromnego katalogu istniejących komponentów i materiałów lub twórz własne i zachowaj do ponownego wykorzystania później. Możesz nawet eksportować swoje rysunki projektowe do budowania do formatu PDF.
Oprócz modyfikowania modelu za pomocą informacji zwrotnych w czasie rzeczywistym w trybie projektowania, dostępny jest również asystent AI, który może pomóc w automatycznym dostosowywaniu parametrów, biorąc pod uwagę cel optymalizacji. Lataj coraz wyżej i dłużej dzięki unikalnym wzorom.
Dane o wydajności, takie jak środek ciśnienia, środek ciężkości, maksymalna wysokość, maksymalna prędkość i stabilność są aktualizowane w czasie rzeczywistym podczas pracy w trybie projektowania. Zobaczysz efekt swoich zmian natychmiast po ich wprowadzeniu.
Inscenizacja wydarzeń dla twojego lotu nie stanowi problemu. Wielostopniowe, podwójne wdrożenie i inne wyzwalacze zdarzeń mogą zostać włączone do twojego projektu. Klastry też nie stanowią problemu. Automatycznie rozmieszczaj swój klaster za pomocą kilku gotowych konfiguracji i dostosuj go do swoich konkretnych potrzeb.
Dzięki ogromnej bazie danych silnika z ThrustCurve możesz znaleźć najbardziej odpowiednie silniki do specyfikacji Twojego modelu. Łatwo filtruj i przeszukuj bazę danych pod kątem silników odpowiednich do Twojego projektu.

Niektóre funkcje OpenRocket:
-łatwy w użyciu interfejs użytkownika do projektowania rakiet
-podgląd w czasie rzeczywistym pozycji CG i CP
-informacje o wysokości, prędkości i przyspieszeniu lotu w czasie rzeczywistym z ciągłej symulacji przeprowadzonej w tle
-schematyczny widok rakiety z boku lub z tyłu, z obrotem wokół osi środkowej
-wiele dostępnych komponentów do wyboru
-obsługiwane trapezowe, eliptyczne i dowolne płetwy
-wsparcie dla pochylonych płetw (stabilizacja rolki)
-obsługa etapów i grupowania
-automatyczne obliczanie masy komponentu i CG na podstawie kształtu i gęstości
-możliwość niezależnego nadpisania masy i CG komponentów lub etapów
-pełna symulacja sześciu stopni swobody
-stabilność rakiet obliczana przy użyciu rozszerzonej metody Barrowmana
-automatyczna optymalizacja projektu – możesz zoptymalizować dowolną liczbę parametrów rakiet dla wysokości lotu, maksymalnej prędkości lub szeregu innych wartości
-realistyczne modelowanie wiatru
-analiza wpływu poszczególnych składników na charakterystykę stabilności, oporu i przechyłu rakiety
-w pełni konfigurowalne drukowanie z różnymi gotowymi konfiguracjami
-dane symulacji można wyeksportować do plików CSV w celu dalszej analizy
-symulatory, pozwalające na niestandardowy kod, który współdziała z rakietą podczas symulacji lotu.

Uwaga
Działa na każdym systemie obsługującym Javę
jPortable (dawniej Java Portable) wydana przez PortableApps.com.
Program nie jest przetłumaczony w 100% na język polski.
Działa w systemach: Windows XP,Vista,7,8,10
Licencja: bezpłatny (GNU GPLv3)
Pobierz /.jar/ (22 MB)
Brak wersji instalacyjnej.

Android
Wersja na Androida umożliwia otwieranie plików OpenRocket, przeglądanie symulacji i silników.

Języki / Languages: Chinese, Czech, English, French, German, Italian, Japanese, Polish, Portuguese, Russian, Spanish, Turkish, Ukrainian.

https://i2.wp.com/portable.info.pl/wp-content/uploads/2018/06/OpenRocket_icon256.jpg?fit=256%2C256&ssl=1https://i2.wp.com/portable.info.pl/wp-content/uploads/2018/06/OpenRocket_icon256.jpg?resize=150%2C150&ssl=1zbymalHobby-OgródAndroid,OpenRocket,OpenRocket portable,rakieta,rakiety,Six-Degrees-of Freedom,symulator modelu rakietowego,ThrustCurve
OpenRocket to pełni funkcjonalny symulator modelu rakietowego, który pozwala projektować i symulować rakiety przed ich budowaniem i lataniem. Wykorzystaj najnowocześniejszy symulator lotu Six-Degrees-of Freedom z ponad 50 zmiennymi. Przeanalizuj wszystkie aspekty symulacji za pomocą zaawansowanego kreślenia i eksportowania. Replikuj wszystkie funkcje istniejącego modelu lub nowego projektu. Wszystko od gęstości materiałów do...