Opera 112.0.5197.30 portable

Opera browser

Opera One – wieloplatformowa przeglądarka internetowa dla Windows 10 i starszych wersji, umożliwia szybsze i bezpieczniejsze przeglądanie Internetu. Przełomem stało się porzucenie dotychczasowego silnika Presto i zbudowanie Opery (w wersji 15) od nowa, bazując na projekcie Chromium (bazuje na nim m.in. Google Chrome) i silniku Blink, choć wielu użytkowników tęskni za „starą” wersją przeglądarki.

Przeglądarka oferuje menedżera pobierania plików, klienta IRC, klienta sieci BitTorrent, środowisko dla widgetów oraz notes elektroniczny. Posiada dobre zabezpieczenia. Dostępna jest dla wielu systemów operacyjnych: Windows, Solaris, OS/2, Linux, FreeBSD, jak również na laptopy i telefony komórkowe.

Cechy Opery według producenta:
Bezpieczeństwo i prywatność

Opera dba o Twoje bezpieczeństwo podczas przeglądania internetu, by pozwolić Ci skupić się na treści. Nasza bezpieczna przeglądarka chroni przed oszustwami i złośliwym oprogramowaniem. Chcesz zachować więcej prywatności w sieci? Wypróbuj naszą darmową usługę VPN bez ograniczeń.

Przeglądaj internet bez reklam

Masz dość reklam w internecie? Opera jest pierwszą popularną przeglądarką, która może blokować reklamy bez żadnych dodatków. Według testów nasza wbudowana blokada pozwala Operze wczytywać duże strony nawet o 90% szybciej.

Przeglądaj sieć szybciej i dłużej

Wydajność Opery należy do naszych najważniejszych priorytetów. Kompresujący dane tryb Opera Turbo, wbudowana blokada reklam i inne funkcje pozwalają przeglądać Internet szybciej. Do tego nasz nowy tryb oszczędzania energii pozwala przeglądać strony dłużej, zmniejszając zużycie baterii laptopa nawet o 50%.

Personalizacja

Mamy dostęp do ponad 1000 rozszerzeń sprawia, że dostosowanie Opery do swoich potrzeb jest łatwe. Pobieramy wybrane rozszerzenia i motywy z katalogu dodatków, by przeglądać Internet tak, jak chcemy. Możemy nawet ustawić animowany motyw, by ożywić stronę startową Opery.

Dostęp do spersonalizowanych kanałów aktualności

W przeglądarce Opera z wszystkimi najnowszymi aktualnościami możemy zapoznać się za pośrednictwem strony startowej. Spersonalizujemy kanały aktualności, aby uzyskać dostęp do najbardziej interesujących treści. Oprócz 50 najważniejszych artykułów o swoim regionie możemy dodać preferowane źródła wiadomości z całego świata.

Rób wiele rzeczy naraz w internecie

Dzięki graficznym zakładkom, przełączaniu kart i możliwości konfigurowania skrótów zrobisz, co chcesz, i oszczędzisz czas. Nie możesz przestać oglądać filmów w internecie? Nie przegap nowej funkcji wideo – osobnego okna z filmem, które możesz przeciągnąć w dowolne miejsce na ekranie, by oglądać film podczas przeglądania innych stron czy pracy z innymi aplikacjami.

Zabierz przeglądarkę ze sobą

Możesz kontynuować przeglądanie na innych urządzeniach dzięki synchronizacji danych w Operze. Zakładki, otwarte karty i inne dane są synchronizowane na bieżąco przy użyciu konta Opery. Chcesz mieć Operę ze wszystkimi ustawieniami pod ręką na dysku USB? Wypróbuj wersję przenośną.

Przeglądarkowa AI

Rozmawiaj z AI na komputerach i urządzeniach mobilnych w przeglądarce Opera. ChatGPT i Aria, darmowe i nieograniczone przeglądarkowe AI Opery są płynnie zintegrowane z przeglądarką. Więcej >>>

Miłośników „starej” Opery 12, opartej na silniku Presta, zapraszam do ostatniej wersji – LINK

Opera – poradniki, instrukcje

Działa w systemach: Windows 10/11
Licencja: bezpłatny (freeware)

Przenośne oprogramowanie (portable) to wersja aplikacji przygotowana do uruchamiania bezpośrednio z przenośnego dysku, takiego jak dysk USB. Możesz jej używać nawet wtedy, gdy nie masz możliwości zainstalowania jakiegokolwiek oprogramowania (na przykład na publicznie dostępnych komputerach). Niezależnie od tego, na jakim komputerze pracujesz, zawsze możesz korzystać z Opery na dysku USB. Twoja historia przeglądania, zakładki, zainstalowane rozszerzenia i inne dane będą zapisywane w profilu użytkownika na dysku USB. Żadne z tych danych nie są przechowywane lokalnie na komputerze. Podczas instalacji zaznaczamy opcję Samodzielna instalacja (USB) i wybieramy miejsce gdzie przeglądarka ma się znajdować.

PortableAppZ: w pierwszym oknie wpisz numer wersji, np.: 112.0.5197.30

Languages: Afrikaans, Belarusian, Bulgarian, Croatian, Czech, Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Danish, Dutch, English (UK & US), Estonian, Finnish, French, French (Canadian), Frisian, Georgian, German, Greek, Hindi, Hungarian, Indonesian, Italian, Japanese, Korean, Lithuanian, Macedonian, Norwegian (Bokmal), Norwegian (Nynorsk), Polish, Portuguese, Portuguese (Brazil), Punjabi, Romanian, Russian, Scottish Gaelic, Serbian, Slovak, Spanish, Spanish (Latin), Swedish, Tamil, Telugu, Turkish, Ukrainian, Vietnamese.

You may also like...