Opera_browser_icon256Opera – wieloplatformowa przeglądarka internetowa dla Windows 10 i starszych wersji, umożliwia szybsze i bezpieczniejsze przeglądanie internetu. Przełomem stało się porzucenie dotychczasowego silnika Presto i zbudowanie Opery (w wersji 15) od nowa, bazując na projekcie Chromium (bazuje na nim m.in. Google Chrome) i silniku Blink, choć wielu użytkowników tęskni za “starą” wersją przeglądarki.

Przeglądarka oferuje menedżera pobierania plików, klienta IRC, klienta sieci BitTorrent, środowisko dla widgetów oraz notes elektroniczny. Posiada dobre zabezpieczenia. Dostępna jest dla wielu systemów operacyjnych: Windows, Solaris, OS/2, Linux, FreeBSD, jak również na laptopy i telefony komórkowe.

Cechy Opery według producenta:

Bezpieczeństwo i prywatność
Opera dba o Twoje bezpieczeństwo podczas przeglądania internetu, by pozwolić Ci skupić się na treści. Nasza bezpieczna przeglądarka chroni przed oszustwami i złośliwym oprogramowaniem. Chcesz zachować więcej prywatności w sieci? Wypróbuj naszą darmową usługę VPN bez ograniczeń.

Przeglądaj internet bez reklam
Masz dość reklam w internecie? Opera jest pierwszą popularną przeglądarką, która może blokować reklamy bez żadnych dodatków. Według testów nasza wbudowana blokada pozwala Operze wczytywać duże strony nawet o 90% szybciej.

Przeglądaj sieć szybciej i dłużej
Wydajność Opery należy do naszych najważniejszych priorytetów. Kompresujący dane tryb Opera Turbo, wbudowana blokada reklam i inne funkcje pozwalają przeglądać internet szybciej. Do tego nasz nowy tryb oszczędzania energii pozwala przeglądać strony dłużej, zmniejszając zużycie baterii laptopa nawet o 50%.

Personalizacja
Dostęp do ponad 1000 rozszerzeń sprawia, że dostosowanie Opery do swoich potrzeb jest łatwe. Pobierz wybrane rozszerzenia i motywy z katalogu dodatków, by przeglądać internet tak, jak chcesz. Możesz nawet ustawić animowany motyw, by ożywić stronę startową Opery.

Dostęp do spersonalizowanych kanałów aktualności
W przeglądarce Opera z wszystkimi najnowszymi aktualnościami możesz zapoznać się za pośrednictwem strony startowej. Spersonalizuj kanały aktualności, aby uzyskać dostęp do najbardziej interesujących Cię treści. Oprócz 50 najważniejszych artykułów o swoim regionie możesz dodać preferowane źródła wiadomości z całego świata.

Rób wiele rzeczy naraz w internecie
Dzięki graficznym zakładkom, przełączaniu kart i możliwości konfigurowania skrótów zrobisz, co chcesz, i oszczędzisz czas. Nie możesz przestać oglądać filmów w internecie? Nie przegap nowej funkcji wideo – osobnego okna z filmem, które możesz przeciągnąć w dowolne miejsce na ekranie, by oglądać film podczas przeglądania innych stron czy pracy z innymi aplikacjami.

Zabierz przeglądarkę ze sobą
Możesz kontynuować przeglądanie na innych urządzeniach dzięki synchronizacji danych w Operze. Zakładki, otwarte karty i inne dane są synchronizowane na bieżąco przy użyciu konta Opery. Chcesz mieć Operę ze wszystkimi ustawieniami pod ręką na dysku USB? Wypróbuj wersję przenośną.

Jak działa przenośne oprogramowanie?
Przenośne oprogramowanie to wersja aplikacji przygotowana do uruchamiania bezpośrednio z przenośnego dysku, takiego jak dysk USB. Możesz jej używać nawet wtedy, gdy nie masz możliwości zainstalowania jakiegokolwiek oprogramowania (na przykład na publicznie dostępnych komputerach). Na używanym komputerze nie pozostaną żadne pliki ustawień ani inne dane.

Czym różni się przenośna wersja przeglądarki?
Niezależnie od tego, na jakim komputerze pracujesz, zawsze możesz korzystać z Opery na dysku USB. Twoja historia przeglądania, zakładki, zainstalowane rozszerzenia i inne dane będą zapisywane w profilu użytkownika na dysku USB. Żadne z tych danych nie są przechowywane lokalnie na komputerze.

Czy Opera portable ma jakiekolwiek ograniczenia funkcjonalności?
Nie. Jest to w pełni funkcjonalna wersja przeglądarki Opera. Wbudowana blokada reklam, tryb energooszczędny, osobisty czytnik aktualności — możesz dalej korzystać z tych i innych funkcji na dowolnym komputerze. Dowiedz się więcej o najważniejszych funkcjach Opery.

Miłośników “starej” Opery 12, opartej na silniku Presta, zapraszam do ostatniej wersji – LINK

Nową funkcją Opery jest wbudowana możliwość blokowania niechcianych reklam: Wbudowane blokowanie reklam i przeciąganie filmów już dostępne

Test pokazuje, że przeglądanie z włączonym blokowaniem reklam zmniejsza zużycie pamięci o 47%. Okazuje się ono mniejsze o 600 MB przy otwartych zaledwie 10 kartach.

opera_memory-usage-opera-for-computers-with-ad-blocker

SpeedyFox - przyspiesz przeglądarkę:
SpeedyFox to proste w użyciu narzędzie, którego zadaniem jest zwiększenie szybkości pracy (producent zapewnia, że nawet 3-krotnie) takich aplikacji jak: Firefox, Google Chrome, Epic, Iron, Opera, Palemoon, Skype, Thunderbird, Yandex, Cyberfox, Slimjet, Vivaldi.
Wymienione programy zaczynają pracować znacznie wolniej z upływem czasu. Powodem jest fragmentacja baz danych użytkowników. SpeedyFox jest zaprojektowany specjalnie, aby rozwiązać ten problem. Metoda stosowana w programie jest w 100% bezpieczna dla Twojego profilu (np. zakładki, hasła itd). Działania ograniczają się tylko do uruchomienia programu i jednego kliknięcia: Optimize!. Program nie wymaga instalacji.

Strona domowa ; Pobierz /.zip/ (0,8 MB / 1,6 MB) ; Pobierz /.paf/ – ENG

Działa w systemach: Windows 7,8,10
Licencja: bezpłatny (freeware)
Pobierz (.exe ~125 MB) /32-bit/ Pobierz /64-bit/
Pierwszym krokiem jest stworzenie folderu, gdzie będzie się znajdował program. Pobieramy instalator i uruchamiamy. W oknie, które zobaczymy klikamy Opcje i wybieramy, jeśli trzeba: Język > Polski ; Zainstaluj w > wcześniej stworzony folder ; Instalacja > Samodzielna instalacja (USB) ; klikamy Akceptuj i zainstaluj.

Pobierz /.paf.exe online PAppZ/

Po ściągnięciu i uruchomieniu instalatora w oknie, które się pojawi, wpisujemy aktualny numer wersji, np. 54.0.2952.54

Pobierz /.paf.exe PApps/ Windows XP, Vista – v. 36.0
Android: pobierz

Opera Mini na iPhone’a: pobierz

Języki / Languages: Afrikaans, Belarusian, Bulgarian, Croatian, Czech, Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Danish, Dutch, English (UK & US), Estonian, Finnish, French, French (Canadian), Frisian, Georgian, German, Greek, Hindi, Hungarian, Indonesian, Italian, Japanese, Korean, Lithuanian, Macedonian, Norwegian (Bokmal), Norwegian (Nynorsk), Polish, Portuguese, Portuguese (Brazil), Punjabi, Romanian, Russian, Scottish Gaelic, Serbian, Slovak, Spanish, Spanish (Latin), Swedish, Tamil, Telugu, Turkish, Ukrainian, Vietnamese.

https://portable.info.pl/wp-content/uploads/2015/10/Opera_browser_icon256.pnghttps://portable.info.pl/wp-content/uploads/2015/10/Opera_browser_icon256-150x150.pngzbymalPAFPrzeglądarki wwwAndroid,BitTorrent,IRC,Poczta,Przeglądarki www,RSS,Torrent,VPN SurfEasy
Opera - wieloplatformowa przeglądarka internetowa dla Windows 10 i starszych wersji, umożliwia szybsze i bezpieczniejsze przeglądanie internetu. Przełomem stało się porzucenie dotychczasowego silnika Presto i zbudowanie Opery (w wersji 15) od nowa, bazując na projekcie Chromium (bazuje na nim m.in. Google Chrome) i silniku Blink, choć wielu użytkowników tęskni za 'starą' wersją...