Portable Opera Updater 1.3.5.0 (Opera 99.0.4788.65)

Portable Opera Updater

Portable Opera Updater to przenośny aktualizator dla przeglądarki internetowej Opera. Autorem jest niemiecki programista Martin Brinkmann, który również stworzył aktualizatory dla przeglądarek Mozilla Firefox, Google Chrome, Microsoft Edge, klienta poczty Thunderbird czy pakietu biurowego LibreOffice. Dzięki niemu możesz używać wersji Opera GX, Developer, Beta lub Stable, jako wersji x86 lub x64, w poszczególnych folderach.

Po pierwszym uruchomieniu możesz wybrać wersję, którą chcesz pobrać. Zaleca się wcześniejsze zaznaczenie pola „Oddzielny folder dla każdej wersji”. Po pobraniu i rozpakowaniu odpowiedniej wersji Opery możesz uruchomić Launcher.exe.
Tutaj zostaniesz zapytany, czy chcesz mieć profil w %USERPROFILE%\AppData\Roaming, czy bezpośrednio w przenośnym folderze przeglądarki Opera. W związku z tym plik Profile.txt jest tworzony bezpośrednio w folderze Opery, który zapisuje ścieżkę. Możesz więc uruchomić każdą wersję Opery z własnym profilem. Launcher Portable Opera Updater czyta ten plik przy następnym uruchomieniu, aby wiedzieć, gdzie profil został zapisany.

Program Portable Opera Updater nie jest stowarzyszony, powiązany, autoryzowany, wspierany, ani w żaden sposób oficjalnie powiązany z firmą Opera Norway AS. Nazwa Opera, jak również powiązane nazwy, znaki, emblematy i obrazy są zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy Opera Norway AS.

Martin Brinkmann jest dziennikarzem z Niemiec, który w 2005 roku założył firmę gHacks Technology News. Pasjonuje się wszystkimi sprawami technicznymi i zna Internet i komputery, jak własną kieszeń. Możesz śledzić Martina: Facebook lub Twitter.

Opcje wiersza poleceń (lista opcji wiersza poleceń: https://peter.sh/experiments/chromium-command-line-switches/) można dodać do pierwszego wiersza pliku „Profile.txt” znajdującego się w odpowiednich folderach przeglądarki. Program uruchamiający może teraz dodatkowo obsługiwać opcje wiersza poleceń, które są dodawane do skrótu. Ale można je również uruchomić w ten sposób w wierszu poleceń.
Dodano opcję rejestracji przenośnej przeglądarki, jako domyślnej w profilu przenośnym. Program uruchamiający umożliwia otwieranie łączy w profilu przenośnym, jeśli przeglądarka przenośna została zarejestrowana za pośrednictwem narzędzia aktualizującego.

Portable Opera Updater posiada funkcję aktualizacji.

Narzędzie Portable Opera Updater do poprawnej pracy wymaga w systemie platformy Microsoft .NET Framework 4.5 lub wyżej

Działa w systemach: Windows 10/11
Licencja: bezpłatny (MIT License)

Program uruchamiający Portable Opera Updater jest w języku angielskim, dlatego na zrzutach ekranu można zobaczyć parę zwrotów, które są przetłumaczone na język polski. Natomiast przeglądarka Opera będzie w języku systemu operacyjnego.

Language: English.

You may also like...