Paint.NET 5.0.2 portable

Paint.NET portable

Paint.NET to oprogramowanie do edycji zdjęć dla komputerów z systemem Windows. Posiada intuicyjny i innowacyjny interfejs użytkownika z obsługą warstw, nieograniczonym cofaniem, efektami specjalnymi oraz szeroką gamą przydatnych i potężnych narzędzi. Aktywna i rozwijająca się społeczność internetowa zapewnia przyjazną pomoc, samouczki i wtyczki.

Rozpoczął rozwój, jako projekt licencjacki dla studentów pod kierunkiem Microsoft, a teraz jest utrzymywany i rozwijany przez Ricka Brewstera. Pierwotnie przeznaczony, jako darmowy zamiennik oprogramowania Microsoft Paint dostarczanego z systemem Windows, stał się potężnym, ale prostym narzędziem do edycji zdjęć. Zostało ono porównane z innymi pakietami oprogramowania do edycji zdjęć cyfrowych, takimi jak Adobe® Photoshop®, Corel® Paint Shop Pro®, Microsoft Photo Editor i The GIMP.

Cechy programu Paint.NET:

Prosty, intuicyjny i innowacyjny interfejs użytkownika
Każda funkcja i element interfejsu użytkownika zostały zaprojektowane tak, aby były intuicyjne i aby łatwo obsługiwać wiele obrazów. Program wykorzystuje interfejs dokumentu z zakładkami. Zakładki wyświetlają miniaturę obrazu na żywo zamiast opisu tekstowego, co sprawia, że ​​nawigacja jest bardzo prosta i szybka.

Wydajność
Wiele pracy włożono w to, aby program był najszybszym dostępnym edytorem obrazów. Niezależnie od tego, czy masz netbooka z energooszczędnym procesorem Atom, czy też stację roboczą Dual Intel Xeon z ponad 16 niesamowicie szybkimi rdzeniami, możesz oczekiwać, że Paint.NET uruchomi się szybko i będzie reagował na każde kliknięcie myszą.

Warstwy
Zazwyczaj dostępne tylko w drogim lub skomplikowanym profesjonalnym oprogramowaniu warstwy stanowią podstawę bogatego doświadczenia w komponowaniu obrazu. Możesz myśleć o nich, jak o stosie przezroczystych slajdów, które oglądane razem tworzą jeden obraz.

Aktywna społeczność online
Program ma forum z przyjazną i stale rozwijającą się społecznością, koniecznie sprawdź stale rosnącą listę samouczków.

Efekty specjalne
Dołączono wiele efektów specjalnych do ulepszania i doskonalenia zdjęć. Zawiera wszystko, od rozmycia, wyostrzania, usuwania efektu czerwonych oczu, zniekształceń, szumów i wytłaczania. Uwzględniono również nasz wyjątkowy efekt 3D, który bardzo ułatwia dodawanie perspektywy i pochylania.
Uwzględniono również dostosowania, które pomagają ustawić jasność, kontrast, odcień, nasycenie, krzywe i poziomy obrazu. Możesz także przekonwertować obraz na czarno-biały lub w odcieniach sepii. Użytkownik ma możliwość definiowania własnych kolorów palety.

Potężne narzędzia
Aplikacja Paint.NET zawiera proste narzędzia do rysowania kształtów, w tym łatwe w użyciu narzędzie do rysowania. Narzędzie Gradient, nowe w wersji 3.0, zostało wymienione, jako innowacyjne ulepszenie w stosunku do podobnych narzędzi udostępnianych przez inne oprogramowanie. Inne potężne narzędzia obejmują Magiczną różdżkę do wybierania regionów o podobnym kolorze oraz Pieczęć klonowania do kopiowania lub usuwania części obrazu. Istnieje również prosty edytor tekstu, narzędzie do powiększania i narzędzie Ponowne kolorowanie.

Nieograniczona historia
Wszyscy popełniają błędy i wszyscy zmieniają zdanie. Aby to uwzględnić, każda czynność wykonywana na obrazie jest rejestrowana w oknie Historia i może zostać cofnięta. Po cofnięciu akcji możesz ją również powtórzyć. Długość historii jest ograniczona tylko dostępnym miejscem na dysku.

Aktualizacje automatycznie
Aktualizacje są bezpłatne i zawierają nowe funkcje, ulepszenia wydajności i poprawki błędów. Aktualizacja do najnowszej wersji jest bardzo prosta, wymaga tylko dwóch kliknięć myszą.

 Paint-NET – poradniki, instrukcje

Działa w systemach: Windows 10/11 + XP/Vista7/8
Licencja: bezpłatny (freeware)

UWAGA: wymagania systemowe dla wersji 5.0 uległy zmianie. Wymagany jest teraz system Windows 10 v1809+ lub Windows 11. Windows 7 SP1 i Windows 8.1 nie są już obsługiwane. Wymagany jest również 64-bitowy procesor i 64-bitowy system operacyjny: 32-bitowy (x86) nie jest już obsługiwany.

Instalacje przenośne (.zip) nie są obecnie aktualizowane automatycznie. ARM – rodzina architektur (modeli programowych) procesorów 32 oraz 64-bitowych, typu RISC. Różne wersje rdzeni ARM są szeroko stosowane w systemach wbudowanych i systemach o niskim poborze mocy, ze względu na ich energooszczędną architekturę.

PortableApps: Windows 10, 11 (tylko 64-bit) ; Windows 7 (32/64-bit) [z aktualizacją platformy], 8.1 (32/64-bit), 10 (32-bit): 4.3.12

G’MIC (GREYC’s Magic for Image Computing) – bezpłatny framework pozwalający na obróbkę zdjęć. Może zostać wykorzystywany między innymi do konwersji, przetwarzania, filtrowania i tworzenia fotomontaży. Jest on udostępniany na licencji CeCILL między innymi w formie interfejsu wiersza poleceń, wtyczki do programu Paint.NET, GIMP, biblioteki libgmic i serwisu G’MIC Online /Wikipedia/.
G’MIC pozwala na bezstratne przetwarzanie obrazów, sekwencji obrazów oraz całych list plików graficznych. Umożliwia wsadową obróbkę zdjęć. Jest również możliwe wyświetlanie krzywych izoparametrycznych, izoprzestrzeni i map topograficznych obrazów 3D. Framework korzysta z biblioteki CImg. Obecnie G’MIC Online oferuje 336 zróżnicowanych filtrów. Duża część z nich pozwala na dostosowanie parametrów. Znając obsługę programu za pośrednictwem linii komend, możemy utworzyć własny filtr.

Wtyczki

Languages: Belarusian, Catalan, Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Corsican, Czech, Danish, Dutch, English, Finnish, French, German, Greek, Hebrew, Hindi, Hungarian, Italian, Japanese, Korean, Lithuanian, Norwegian, Persian, Polish, Portuguese (Brazil), Portuguese (Portugal), Russian, Slovak, Slovenian, Spanish, Swedish, Thai, Turkish, Ukrainian.

You may also like...