ProfiCAD_icon256ProfiCAD należy do rodziny programów CAD (ang. computer aided design), które mają zastosowanie w projektowaniu technicznym za pomocą sprzętu i oprogramowania komputerowego. Metodologia CAD znajduje zastosowanie między innymi w inżynierii mechanicznej, elektrycznej, budowlanej czy pneumatyce i hydraulice. Znamienne dla CAD jest cyfrowe modelowanie geometryczne mające na celu opracowanie zapisu konstrukcji wyrobu (jednego obiektu technicznego lub ich układu). Definiowaną postać konstrukcyjną wyrobu tworzą jego cechy geometryczne, dynamiczne i niektóre technologiczne (np. materiałowe).

Projekty są odczytywane i zapisywane w formacie .SXE (ProfiCAD Document File), a eksportować je możemy do formatów BMP, PNG i EMF (Enhanced Windows Metafile – format stosowany w druku przez system operacyjny Windows).
Projekty stworzone w programie można z łatwością przenieść do programu Microsoft Office i innych. Dzięki obsłudze Unicode (komputerowy zestaw znaków mający w zamierzeniu obejmować wszystkie pisma używane na świecie), można wstawić tekst w każdym dowolnym języku. Posiada zintegrowaną bazę około tysiąca symboli usystematyzowanych tematycznie i daje również możliwość tworzenia własnych.
Dla programu dostępne są różne biblioteki elementów, które oferowane są, jako płatne i darmowe. Darmowe można pobrać ze stron internetowych prowadzonych przez osoby wspierające program.
Bezpłatna wersja aplikacji posiada pewne ograniczenia (np. nie obsługuje generowania list materiałowych BOM czy importu i eksportu plików AutoCAD .DXF/.DWG).

Program został dobrze opisany na stronie katalogu oprogramowania do zastosowań inżynierskich 4CAD.info.

Uwaga
W systemie musi być zainstalowane środowisko .NET Framework 4
Działa w systemach: Windows XP+SP3,Vista,7,8,10
Licencja: bezpłatny / freeware (bez zastosowań komercyjnych / non-commercial)

Pobierz ( 12 MB / 29 MB )
Po uruchomieniu wersji portable powinien pojawić się ekran początkowy. Jeśli panel symboli jest pusty, należy ustawić ścieżkę do biblioteki symboli przy użyciu polecenia “F12 – Paths” do folderu “ProfiCAD Library“.
Wersja instalacyjna: pobierz /.exe/
Uaktualnienie do wersji 8: pobierz /.exe/

Zmiany w wersjach: link

Catalan, Chinese, Czech, Dutch, English, French, German, Greek, Hungarian, Italian, Japanese, Lithuanian, Norwegian, Polish, Portuguese, Romanian, Russian, Slovak, Spanish, Turkish.
Zrzuty ekrany / Screenshots

ProfiCAD_1 ProfiCAD_2 ProfiCAD_3 ProfiCAD_4 ProfiCAD_5 ProfiCAD_6 ProfiCAD_7 ProfiCAD_8 ProfiCAD_9

https://portable.info.pl/wp-content/uploads/2016/02/ProfiCAD_icon256.pnghttps://portable.info.pl/wp-content/uploads/2016/02/ProfiCAD_icon256-150x150.pngzbymalGrafika prezentacyjnaCAD,ProfiCAD,ProfiCAD portable,projektowanie CAD,SXE
ProfiCAD należy do rodziny programów CAD (ang. computer aided design), które mają zastosowanie w projektowaniu technicznym za pomocą sprzętu i oprogramowania komputerowego. Metodologia CAD znajduje zastosowanie między innymi w inżynierii mechanicznej, elektrycznej, budowlanej czy pneumatyce i hydraulice. Znamienne dla CAD jest cyfrowe modelowanie geometryczne mające na celu opracowanie zapisu...