Ratool (skrót od Removable Access Tool) to darmowe, przydatne i nie wymagające instalacji narzędzie, które kładzie nacisk na pomoc w zarządzaniu urządzeniami pamięci masowej USB. Za jego pomocą można chronić prywatne dane znajdujące się na urządzeniu USB. Oferuje również możliwość ustawienia indywidualnych ograniczeń dla urządzeń CD-DVD, urządzeń taśmowych czy przenośnych urządzeń systemu Windows (WPD).
Jeśli chcemy, aby system operacyjny ignorował dyski USB, możemy wyłączyć wykrywanie ich. Jeśli chcemy, aby móc korzystać z pamięci USB, ale nie chcemy, aby ktoś umieszczał jakieś dane na pamięci możemy włączyć opcję “tylko do odczytu”. Program Ratool umożliwia ustawienie hasła do uruchamiania go, aby nikt nie próbował zmieniać ustawień.

Ratool ma bardzo prosty interfejs, który oferuje tylko trzy opcje: Zezwalaj Odczyt i zapis (domyślnie); Pozwól Tylko do odczytu; Wyłącz wykrywanie dysków USB.
W menu opcji można selektywnie blokować lub odblokować dyski wymienne. Dodatkowo można zezwolić lub zablokować dostęp do wszystkich dysków wymiennych, można wyłączyć “Autorun” (chroni komputer przed wirusami i innymi szkodliwymi programami).

Działa w systemach: Windows XP (nie w pełni funkcjonalny),Vista,7,8,10 /32 i 64-bit/
Licencja: bezpłatny (freeware)
Pobierz ( 424 KB / 515 KB )
Brak wersji instalacyjnej.

Zmiany w wersji: link

Arabic, Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), English, French, German, Greek, Hungarian, Italian, Japanese, Korean, Persian, Polish, Portuguese, Russian, Serbian, Spanish, Swedish, Turkish , Ukrainian, Vietnamese.
Zrzuty ekrany / Screenshots
Ratool_1
https://portable.info.pl/wp-content/uploads/2015/05/Ratool_portable.info_.pl_icon256.pnghttps://portable.info.pl/wp-content/uploads/2015/05/Ratool_portable.info_.pl_icon256-150x150.pngzbymalSystemoweRatool,Ratool portable,ratool usb,USB,zarządzanie usb
Ratool (skrót od Removable Access Tool) to darmowe, przydatne i nie wymagające instalacji narzędzie, które kładzie nacisk na pomoc w zarządzaniu urządzeniami pamięci masowej USB. Za jego pomocą można chronić prywatne dane znajdujące się na urządzeniu USB. Oferuje również możliwość ustawienia indywidualnych ograniczeń dla urządzeń CD-DVD, urządzeń taśmowych czy...