NeatMouse to małe, bezpłatne narzędzie dla systemu Windows, które umożliwia sterowanie kursorem myszy poprzez klawiaturę. Jest bardzo przydatne, gdy niedostępna jest fizycznie myszka, jeśli nie ma jeszcze zainstalowanego jej sterownika, a Windows nie może tego zrobić automatycznie, w przypadku korzystania z myszy bezprzewodowej, w momencie kiedy bateria jest słabo naładowana. Narzędzie również jest przydatne, gdy trzeba wysokiej precyzji ruchu kursora myszy, pozwalając ustawić kursor z dokładnością do jednego piksela.
NeatMouse może być aktywowany przez jeden z następujących klawiszy: Num Lock, Scroll Lock, Caps Lock lub niestandardowy skrót, który wybierzemy sami (np. na klawiaturze numerycznej), a nie będzie on kolidował z używaną klawiaturą. Jeśli używamy przenośnej wersji NeatMouse (portable), można utworzyć różne ustawienia np. dla laptopa i stacji roboczej.

Domyślnie przyciski sterujące myszą dla NeatMouse znajdują się na klawiaturze numerycznej. Domyślne powiązania są przedstawione poniżej, a każde z nich może być zmienione.

NeatMouse_numpad

Działa w systemach: Windows XP SP2,Vista,7,8,10 /32 i 64-bit/
Licencja: bezpłatny (freeware)
Pobierz /.exe/ (834 KB / 768 KB)
Wersja portable: po uruchomieniu instalatora w jednym z okien pojawią się opcje, czy chcemy zainstalować program, czy go wypakować. Jeżeli chcemy wersję portable, to zaznaczamy: Portable Installation i wskazujemy gdzie chcemy mieć program.
Wersja portable nie ingeruje w rejestr systemowy.
Zmiany w wersji: link

Języki / Languages: English, French, German, Greek, Italian, Polish, Romanian, Russian, Ukrainian.

NeatMouse_1

https://portable.info.pl/wp-content/uploads/2015/01/NeatMouse_icon256.pnghttps://portable.info.pl/wp-content/uploads/2015/01/NeatMouse_icon256-150x150.pngzbymalSystemowe64-bit,Klawiatura,mysz,NeatMouse,NeatMouse portable,sterowanie,sterowanie myszą
NeatMouse to małe, bezpłatne narzędzie dla systemu Windows, które umożliwia sterowanie kursorem myszy poprzez klawiaturę. Jest bardzo przydatne, gdy niedostępna jest fizycznie myszka, jeśli nie ma jeszcze zainstalowanego jej sterownika, a Windows nie może tego zrobić automatycznie, w przypadku korzystania z myszy bezprzewodowej, w momencie kiedy bateria jest słabo...