RunAsTool to oprogramowanie, które umożliwia standardowym użytkownikom uruchamianie określonego programu z uprawnieniami administratora bez konieczności wprowadzania hasła administratora. Dzięki temu możemy zapewnić standardowym (nie administracyjnym) użytkownikom dostęp do programów wymagających uprawnień administratora.

RunAsTool nie wymaga instalacji, dzięki czemu można umieścić program w dowolnym miejscu na dysku twardym i uruchomić go bezpośrednio. Możemy również skopiować RunAsTool na dysk flash USB lub podobną jednostkę pamięci zewnętrznej i uruchomić na dowolnym komputerze. Dane logowania do aplikacji, takie jak nazwa użytkownika i hasło, są odczytywane z zaszyfrowanego pliku, nie musimy się martwić o hasło administratora.

Tak więc, jeśli w systemie zainstalowany jest program integrujący wszystkie funkcje zdefiniowane przez użytkownika, a niektóre z nich są dostępne tylko dla administratorów, a celem jest stałe przyznanie uprawnień administratora zwykłemu użytkownikowi, RunAsTool jest jednym z najbardziej skutecznych rozwiązań.

Uruchamiamy program i wybieramy konto administratora (jeśli jest ich więcej) i wpisujemy hasło administratora.
RunAsTool ma dwa interfejsy użytkownika (UI). Jeden dla kont administratorów i jeden dla standardowych użytkowników. (Standardowi użytkownicy nie mogą korzystać z interfejsu administratora). W interfejsie administratora możemy łatwo przeciągać i upuszczać dowolne programy do interfejsu użytkownika, aby nadać mu uprawnienia administratora. Standardowi użytkownicy mogą również tworzyć skróty do aplikacji.
Aplikacja ma kilka przydatnych opcji. Na przykład “Uruchom z prawami domyślnymi”, “Uruchom jako użytkownik z ograniczeniami”, a także możliwość wyświetlania, ukrywania, minimalizowania lub maksymalizowania uruchomionych okien. W ramach kontroli bezpieczeństwa administratorzy mogą użyć funkcji “sprawdź rozmiar pliku przed uruchomieniem”. Jeśli ograniczony użytkownik próbuje zmienić nazwę innego programu w celu uruchomienia go z prawami administratora (inaczej “spoofing”), ta opcja uniemożliwi to.
Administratorzy mogą łatwo dodać program, a następnie kliknąć go prawym przyciskiem myszy i utworzyć skrót na pulpicie użytkownika standardowego. Administratorzy mogą także łatwo importować i eksportować listy programów. Po prostu klikamy Plik-> Menu i wybierz Importuj lub Eksportuj. Jest to przydatne, aby raz utworzyć listę i użyć jej później.

Standardowi użytkownicy mają dwie opcje używania dozwolonych programów z uprawnieniami administratora.
1) W ograniczonym interfejsie użytkownika RunAsTool dwukrotnie klikamy dowolny program, aby uruchomić go z prawami administratora.
2) Jeśli administrator na to zezwolił, standardowy użytkownik może kliknąć dowolny program i utworzyć własne skróty, aby za każdym razem nie było potrzeby uruchamiania programu RunAsTool. Mogą również użyć dowolnego skrótu, który administrator już dla nich utworzył.

Działa w systemach: Windows XP,Vista,7,8,10
Licencja: bezpłatny (freeware)
Pobierz (1,0 MB / 1, 78 MB)
Brak wersji instalacyjnej.
Arabic, Chinese (Simplified and Traditional), English, French, German, Greek, Indonesian, Japanese, Persian, Polish, Russian, Spanish, Turkish, Vietnamese.
Zrzuty ekranu / Screenshots
https://portable.info.pl/wp-content/uploads/2018/01/RunAsTool_icon256.pnghttps://portable.info.pl/wp-content/uploads/2018/01/RunAsTool_icon256-150x150.pngzbymalSystemoweadministrator,konto administratora,RunAsTool,RunAsTool portable,uprawnienia administratora
RunAsTool to oprogramowanie, które umożliwia standardowym użytkownikom uruchamianie określonego programu z uprawnieniami administratora bez konieczności wprowadzania hasła administratora. Dzięki temu możemy zapewnić standardowym (nie administracyjnym) użytkownikom dostęp do programów wymagających uprawnień administratora. RunAsTool nie wymaga instalacji, dzięki czemu można umieścić program w dowolnym miejscu na dysku twardym i uruchomić go...