Send 3.4.23 online

Send

Send to fork usługi Firefox Send Mozilli. Mozilla wycofała Send, a ten fork jest wysiłkiem społeczności, aby projekt był aktualny i wciąż przydatny. To narzędzie pozwala na proste i prywatne udostępnianie zaszyfrowanych (end-to-end) plików i odnośników, które automatycznie wygasają. Dzięki temu możesz mieć pewność, że to co udostępniasz jest bezpieczne i nie pozostanie w Internecie na zawsze.

Można przesyłać pliki do 10 GB. Po przesłaniu pliku kopiujemy odnośnik, aby udostępnić przesłany plik.

Firefox Send był darmową i otwartą usługą internetową do udostępniania zaszyfrowanych plików typu end-to-end, opracowaną przez Mozillę. Został uruchomiony 12 marca 2019 r. i został wyłączony 7 lipca 2020 r. po odkryciu, że był używany do rozprzestrzeniania złośliwego oprogramowania i ataków typu spear phishing. Zamknięcie nastąpiło na stałe 17 września 2020 r. po zwolnieniach pracowników w sierpniu, które prawdopodobnie obejmowały personel odpowiedzialny za wdrożenie mechanizmów zapobiegania nadużyciom i zgłaszania złośliwego oprogramowania. Oryginalny projekt Mozilli można znaleźć tutaj.

Send online:
  • Rozwidlony w ostatniej publicznie hostowanej wersji Mozilli
  • Znakowanie Mozilli i Firefoxa zostało usunięte, dzięki czemu możesz legalnie hostować na własny rachunek
  • Zachowana kompatybilność z ffsend (CLI for Send)
  • Zaktualizowano zależności
  • Zmiany Mozilli od czasu rozwidlenia zostały selektywnie połączone
  • Eksperymentalna funkcja raportowania Mozilli, tokeny pobierania, ostrzeżenia zaufania i zmiany FxA nie są uwzględnione.

Więcej o szyfrowaniu end-to-end (od końca do końca) we wpisie programu Wormhole

Działa w systemach: wieloplatformowy
Dostęp do Internetu
Licencja: bezpłatny (Mozilla Public License v2.0)

Portable /.zip – online/: jeśli chcecie mieć ten program w wersji przenośnej wykorzystajcie Web2Desk. Web2Desk to narzędzie, które tworzy aplikacje komputerowe dla Twoich ulubionych witryn internetowych za pomocą jednego kliknięcia. Niezależnie od platformy (macOS, Linux, Windows) i jest za darmo! Pobierz aplikacje np. dla kanałów YouTube, mediów społecznościowych czy ulubionych witryn muzycznych. Na stronie wpisujemy adres URL witryny, nazwę aplikacji i wybieramy ikonę. Wpisujemy adres e-mail, na który ma być wysłana aplikacja (możemy ją pobrać bezpośrednio ze strony). Zaznaczamy też, jaki nas interesuje system komputerowy. Ostatnią czynnością jest kliknięcie „Utwórz aplikację komputerową (Create Desktop App)”.
Strona jest tylko w języku angielskim, a Web2Desk tylko do użytku osobistego ( do użytku biznesowego używaj Web2Desk Business).

Languages: English, Polish + 50.

You may also like...