Spectator Earth 2024 online

Spectator Earth

Spectator Earth daje Ci dostęp do aktualnych zdjęć satelitarnych i pozycji satelitów, pozwalając monitorować dowolny obszar na Ziemi. Upraszcza dostęp do zdjęć satelitarnych NASA, ESA i innych dostawców. Daje dostęp do archiwów zdjęć, ale także śledzi satelity w czasie rzeczywistym, aby dostarczać informacji o kolejnych akwizycjach zdjęć.
Spectator został założony w 2017 roku przez dwóch inżynierów Kamila Tymczyszyna i Waldemara Franczaka. Celem jest stworzenie platformy pomagającym wszystkim budować wiedzę w oparciu o zdjęcia satelitarne.

Archiwalne i nowe zdjęcia dla dowolnego obszaru nawet co kilka dni.
Spectator Earth korzysta z otwartych danych satelitarnych z programów takich jak Copernicus Sentinels oraz USGS/NASA Landsat żeby ułatwić Ci dostęp do monitorowania dowolnego obszaru z dużą częstotliwością. Co więcej, daje możliwość zamówienia zdjęć wysokiej rozdzielczości dla najbardziej wymagających użytkowników. Jeśli potrzebujesz informacji zawartych w platformie możesz po nie sięgnąć również poprzez API.

Cechy platformy Spectator Earth:
  • Odkrywaj – sprawdź plany zobrazowań różnych satelitów. Znajdź zdjęcia i obszary których szukasz i łatwo monitoruj aktualizacje.
  • Współpracuj – możesz dzielić się swoimi obserwacjami w grupach, wspólnie zarządzając wieloma lokacjami i tematyką obserwacji.
  • Publikuj – możesz udostępniać swoje obserwacje, a inni będą mogli przeglądać dokładnie te dane i konfigurację, którą wybrałeś w trakcie tworzenia. Organizuj swoje dane za pomocą kanałów.
  • Przetwarzaj – zastosuj podstawowe filtry i indeksy na zdjęciach aby uwidocznić to czego szukasz.
  • Zarządzaj – nie marnuj swojego miejsca na dysku. Organizuj Twoje zdjecia w obserwacjach i kanałach. Pobierz tylko wtedy kiedy potrzebujesz.
  • Programuj – użyj API żeby połączyć się ze Spectator’em i używać jego danych w Twoim kodzie.
  • Podgląd satelitarnych planów zobrazowań – Sprawdzaj kiedy satelity przelatują nad interesującym Cię obszarem i czy w planach mają wykonanie zdjęcia. Czytaj więcej o satelitarnych planach zobrazowań tutaj /ENG/.

Działa w systemach: wieloplatformowy
Dostęp do Internetu + rejestracja
Licencja: bezpłatny (freeware)

Languages: English, Polish.

You may also like...