ungoogled-chromium jest wariantem przeglądarki internetowej Chromium, który jest wolny od powiązań z usługami Google i zmodyfikowany przede wszystkim w celu poprawy ochrony prywatnych danych, zapewniając ulepszone narzędzia do zarządzania i przejrzystości. Struktura przeglądarki zawiera poprawki z projektów Debian, Inox i przeglądarki Iridium Browser.

W przeglądarce ungoogled-chromium usunięte są wszystkie usługi i funkcje, które współdziałają z Google i mogą mieć negatywny wpływ na naszą prywatność (na przykład Google Host Detector, Google URL Tracker, Google Cloud Messaging, Google Hotwording).

Niektóre cechy przeglądarki:
-wyłączono dostawcę wyszukiwania omniboxes.com (wyłącza wysyłanie wyszukiwania z paska adresu)
-wyłączono automatyczne formatowanie URL w pasku adresu
-wyłączono obsługę JavaScript, gdy strona jest zamykana
-wyłączono WebRTC (standard HTML 5 służący do komunikacji w czasie rzeczywistym poprzez przeglądarkę)
-czyści bufor uwierzytelniania HTTP
-w menu “Więcej narzędzi” dodaje ustawienie, aby usunąć poświadczenia pamięci podręcznej (cache)
-wszystkie okna wyskakujące są przekształcane w zakładki
-usunięto mechanizm Google Safe Browsing
-wyłączono niepotrzebne żądania do serwera DNS
-wyłącza ping do sprawdzania adresów IPv6
-wyłączono automatyczne instalowanie dodatków (trzeba to robić ręcznie lub za pomocą specjalnego skryptu zewnętrznego)
-i inne.

Przeglądarka internetowa ungoogled-chromium dostępna jest na systemy operacyjne Windows, Mac OS X oraz Linux.

Działa w systemach: Windows 7,8,10
Licencja: bezpłatny (freeware –BSD)
Pobierz /64-bit/ (73 MB / 176 MB) v. 66.0.3359.139-1 Pobierz (56 MB / 136 MB) /32-bit/ v. 55.0.2883.87-1

Języki / Languages: Arabic, Bengali, Bulgarian, Catalan,  Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Czech, Danish, Dutch, English (GB & US), Estonian, Farsi, Filipino, Finnish, French, German, Greek, Gujarati, Hebrew, Hindi, Hungarian, Indonesian, Italian, Japanese, Kannada, Korean, Kurdish, Latvian, Lithuanian, Marathi, Polish, Portuguese, Portuguese (Brazil), Romanian, Rusian, Serbian, Slovak, Slovenian, Spanish, Swahili, Swedish, Tamil, Telugu, Thai, Turkish, Ukrainian, Vietnamese.

https://portable.info.pl/wp-content/uploads/2016/12/ungoogled-chromium_icon256.pnghttps://portable.info.pl/wp-content/uploads/2016/12/ungoogled-chromium_icon256-150x150.pngzbymalPrzeglądarki wwwChromium,przeglądarka internetowa,przeglądarki internetowe,ungoogled-chromium,ungoogled-chromium portable
ungoogled-chromium jest wariantem przeglądarki internetowej Chromium, który jest wolny od powiązań z usługami Google i zmodyfikowany przede wszystkim w celu poprawy ochrony prywatnych danych, zapewniając ulepszone narzędzia do zarządzania i przejrzystości. Struktura przeglądarki zawiera poprawki z projektów Debian, Inox i przeglądarki Iridium Browser. W przeglądarce ungoogled-chromium usunięte są wszystkie usługi...